Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Dostawa polifta

Post autor: kogi »

Nie, ale możesz zamówić manuala niewiele do niego dopłacając
harufuxp
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2022, 11:42
model samochodu: Kia Proceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: harufuxp »

nie po to zamawialem automat zeby jezdzic manualem, w niemczech auto dalej jest dostepne w konfiguratorze, ponoc tam drozsze to w pl anuluja i tam sprzedaja. mysle ze to jakas podstawa zeby sie sadzic.
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hookie »

harufuxp pisze: 18 maja 2022, 14:39 nie po to zamawialem automat zeby jezdzic manualem, w niemczech auto dalej jest dostepne w konfiguratorze, ponoc tam drozsze to w pl anuluja i tam sprzedaja. mysle ze to jakas podstawa zeby sie sadzic.
Powodzenia, daj znać jak poszła batalia :D
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: Roman1100 »

To, co nam zaserwowała KIA, jest bolesne i, powiedzmy szczerze, "słaby" jest sposób potraktowania klientów przez dealerów. Jeśli nie zawiniła żadna ze stron, to dlaczego w sieci pojawiły się skany pism (lub kopie maili) nakłaniających klientów do tego, by jednostronnie wypowiadali umowy... Z drugiej strony przez cały 2021 rok marki koreańskie były zielona wyspą na tle motoryzacyjnej pustyni i może się do tego trochę przyzwyczailiśmy. Niemniej przykro mi, że tak się dzieje. Ja miałem naprawdę wiele szczęścia. Przejrzałem dokumenty i mimo zamówienia 25.10, auto było wyprodukowane już 04.11, a do serwisu mojego dealera trafiło w połowie grudnia - tempo ekspresowe i dziś trudne do wyobrażenia.
harufuxp pisze: 18 maja 2022, 14:39 w niemczech auto dalej jest dostepne w konfiguratorze, ponoc tam drozsze to w pl anuluja i tam sprzedaja. mysle ze to jakas podstawa zeby sie sadzic.
Mam jeszcze nadzieje, że nie to jest przyczyną braków na naszym rynku, ale mogę się łudzić... Wczoraj skonfigurowałem swoje auto na stronie niemieckiej Kii i wyszło mi niecałe 180 tys. w przeliczeniu na PLN.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 20:15 przez Roman1100, łącznie zmieniany 1 raz.
jac76
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2021, 00:24

Re: Dostawa polifta

Post autor: jac76 »

Auto zamówione 3 grudnia,full opcja a wczoraj telefon z info że zamówienie anulowane, po prostu bomba. Dobrze że się nie goraczkowalem i nie sprzedałem Cee'da bo byłbym w (!) Trudno, bo samochód jest naprawdę bajka i naprawdę byłaby frajda nim jeździć. Jeżeli Kia za chwilę wprowadzi te modele z automatem 7dct w nowym cenniku to naprawdę będzie niefajnie z ich strony. Pozdrawiam wszystkich wykolowanych przez Kia Polska
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hookie »

Do końca roku co najmniej dct nie wróci do oferty
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Dostawa polifta

Post autor: AnonimKia »

Hookie pisze: 18 maja 2022, 16:10 Do końca roku co najmniej dct nie wróci do oferty
skąd to info? :?:
Klops
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2022, 16:07

Re: Dostawa polifta

Post autor: Klops »

Witam, również mam zamówionego proceeda GT i nie dostałem jeszcze info o anulowaniu ale tak sobie rozkminiam...
Auto zamówione 5 miesięcy temu w cenie 140 tyś, obecnie kosztuje około 11 - 15 tyś więcej. To jest realnie moja strata wynikające z tego, że mogłem zamówić inne auto lub kupić używkę za 110 tyś. a obecnie kosztują ponad 120 tyś.
Ta strata wynika tylko i wyłącznie przez KIA - wydaje mi się, że jest podstawa do domagania się odszkodowania ze względu na zerwanie przez nich umowy a jeżeli prawdą jest to, że na inne rynki można zamawiać to i uda się to udowodnić a raczej się uda to jest to jawne łamanie umowy ze względu na złe oszacowanie ceny przez Kia. Rozumiem, że nie mogli tego przewidzieć (wojny) ale ja też nie. Jakby ceny metali i innych komponentów spadły w między czasie to raczej auta bym taniej nie dostał więc niestety to jest ich ryzyko.
BartoszSiekierka
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2022, 10:47

Re: Dostawa polifta

Post autor: BartoszSiekierka »

jac76 pisze: 18 maja 2022, 16:00 Auto zamówione 3 grudnia,full opcja a wczoraj telefon z info że zamówienie anulowane, po prostu bomba. Dobrze że się nie goraczkowalem i nie sprzedałem Cee'da bo byłbym w (!) Trudno, bo samochód jest naprawdę bajka i naprawdę byłaby frajda nim jeździć. Jeżeli Kia za chwilę wprowadzi te modele z automatem 7dct w nowym cenniku to naprawdę będzie niefajnie z ich strony. Pozdrawiam wszystkich wykolowanych przez Kia Polska
To akurat ciekawe, zamawiałem w tym samym okresie bez panoramy i dostałem zapewnienie, że wyprodukowany będzie.
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hookie »

AnonimKia pisze: 18 maja 2022, 16:13
Hookie pisze: 18 maja 2022, 16:10 Do końca roku co najmniej dct nie wróci do oferty
skąd to info? :?:
Od mojego dealera. Tego z KIA. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”