Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
jac76
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2021, 00:24

Re: Dostawa polifta

Post autor: jac76 »

@BartoszSiekierka mój miał być z panoramą
Zanffu
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:58

Re: Dostawa polifta

Post autor: Zanffu »

Zamówienie z listopada proceed gt bez panoramy. Dzisiaj dostałem smutny telefon od dilera że zamówienie zostało anulowany 6 miesięcy czekania super... Tyle co diler wspomniał że będą myśleć nad ofertą zastępczą i zadzwonią.
harufuxp
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2022, 11:42
model samochodu: Kia Proceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: harufuxp »

Art. 394 § 1 kodeksu cywilnego stanowi, że w braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

Niestety w umowie jest ze gdy sprzedawca nie moze zrealizowac zamowienia to zwraca zadatek, wiec umowa swiadczy inaczej niz kodeks cywilny czyli nie ma dwukrotnosci. Coz na drugi raz bede czytal dokladniej o zadatku. Smutek.
scania1980
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:28
model samochodu: EV6 GT-line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dostawa polifta

Post autor: scania1980 »

Moje GT full bez dachu też anulowane i też mam czekać na oferty alternatywne. I CO Z TEGO !!!!! KIA jest u mnie spalona, totalnie straciłem zaufanie do tej marki. Co z tego, że zamówię inny model.....minie kolejne pół roku, braknie "śrubki" i znowu anulują. Skoro raz taki numer zrobili to kolejny też mogą. Kto mi zagwarantuje, że tak nie będzie ??
I żeby nie było - nie mam pretensji do dealera, nie robiłem awantury, wysłuchałem, poczekam z ciekawości na te oferty i zrezygnuję. Może tak miało być, bo dzisiaj jeżdżąc po salonach zarezerwowałem w Skodzie demo Superba Sportline DSG w fajnej opcji i atrakcyjnej cenie. W poniedziałek odbieram. Tak więc nie żałuję. Chyba było mi pisane.
Nie jestem złośliwy, ale mam nadzieje, że jak już te "niby niedostępne" skrzynie DCT staną się dostępne to będą musieli z nich stoliki robić bo nie będzie gdzie ich gdzie sprzedawać.
Zanffu
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:58

Re: Dostawa polifta

Post autor: Zanffu »

Właśnie to jest najgorsze dadzą nową ofertę na samochód np. za 6 miesięcy i jaką mamy gwarancję że dotrzymają tym razem terminów? Niestety żadnej...
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hookie »

Nikt nigdzie nie gwarantuje terminów i w zasadzie niczego. Gdzieniegdzie nawet ceny nie gwarantują. Można powiedzieć, że nam KIA ostatecznie ceny też nie zagwarantowała. Jak zamawiałem proceeda ceny interesujących mnie aut były niższe o 10k. ;) No ale ja raczej przy KIA zostanę, biorąc coś z innej bajki. Mam kilka alternatyw, ale jeszcze się zastanawiam.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Dostawa polifta

Post autor: goldenguti »

bal pisze: 18 maja 2022, 14:09
goldenguti pisze: 18 maja 2022, 13:11 Wkurza mnie strasznie, że najprostsze rozwiązanie jest pomijane czyli wymienne akumulatory. Auto podjeżdża do specjalnej stacji, stacja wyjmuje akumulator i wsadza w jego miejsce pełny, a pusty ładuje. Technologia już do tego jest tylko nikt w to nie inwestuje, a ustawodawcy nie unifikują takich rozwiązań. Byłoby to po 1 dużo szybsze, po 2 dla elektrowni również to prostsza sprawa gdy mają konkretny przydział mocy w jakimś punkcie, a nie rozwalone co 2 kilometry 600 kW.
To jest dobre w samochodach wynajmowanych. Albo skuterach elektrycznych, bo tak tam właśnie robią.
Chciałbyś dostać do swojego nowo zakupionego pachnącego auta kiepski pakiet akumulatorów z dużym przebiegiem zamiast swojego nowego, dopiero co kupionego i pachnącego litem pakietu? :D
W zasadzie teraz zapytałeś czy chcę do swojego nowego auta zatankować benzynę inną niż te 1,5 litra które jest w baku. Wymieniam pakiet akumulatorów co ~500 km, tyle, nie wiem co ma do tego "nowy pachnący litem pakiet", jak tankuję na stacji to nie interesuje mnie czy to paliwo jest z dzisiaj czy z tamtego tygodnia :P
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Dostawa polifta

Post autor: shider »

Pojawia się bardzo dużo komentarzy, że anulowanie zamówień i ograniczona dostępność wynika u nas z tego, że auta są produkowane na zachód, bo tam jest drożej i Kia więcej zarobi. Jak zatem wyjaśnicie to, że Kia UK ma taką samą politykę jak Kia PL i tam również zostały wyłącznie manuale z 1.5 T-GDI? Nie klei mj sie też to, że manuale w wysokich specyfikacjach u nas nadal zostały i się produkują. No wybaczcie ale nie powiecie mi, że 7DCT jest droższe o 30 tys PLN. Manuale na zachodzie też są droższe niż u nas...
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: Roman1100 »

@shider, absolutnie nie chcę tworzyć żadnych teorii spiskowych, ale między ograniczeniem dostępności i wydłużeniem czasu odbioru, a anulowaniem zamówień jest spora różnica. Na razie nie znalazłem (przyznaje, nie szukałem zbyt głęboko) informacji, aby w UK anulowano jakieś zamówienia, z kolei w Słowenii klienci takie informacje od dealerów otrzymali już przed 6 maja... Może nie jest tak, że w ogóle nie ma skrzyń DCT, ale ich ograniczona ilość w jakiś sposób zmusiła koncern do "subtelnej" zmiany polityki sprzedażowej. Anulowanie zamówień w Polsce może być kolejnym krokiem tej zmiany. Różnica cen naszych aut w Polsce i na Zachodzie jest tu tylko jakąś wskazówką. Jestem niemal pewny, że nie jest to decyzja Kia Motors Polska.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Dostawa polifta

Post autor: Niko123 »

Kolaga kupil focusa i mial termin +/-9-12 miesiecy i dostal anulacje zamiwienia.
Problemy maja tez inne marki, zamawial focusa w automacie a podobno z manualem nie ma problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”