Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
tompear
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2022, 12:06
model samochodu: PROCEED GT, XCEED 1.5 T-GDI

Re: Dostawa polifta

Post autor: tompear »

mario1916 pisze: 23 sie 2022, 15:32
Cuprę Formentora 2.0 wersja 190KM. Mam wszystko to co miałem w Procku plus napęd na dwie ośki i zawieszenie adaptacyjne. Jeździ już trochę tego po naszych drogach a Procek GT w experience green jest nie do zobaczenia. ;)
Mogę powiedzieć, że też zazdroszczę bo Formentor to była moja druga opcja. Natomiast w Procku to ja się zakochałem jak tylko się pojawił na rynku. Miałem akurat Sportage 3 generacji i pomijając marny silnik 1.6 GDI jeździło mi się tym dobrze i bezawaryjnie prawie przez 7 lat, wiedziałem, że następne auto to będzie KIA i Procek był na celowniku (Stinger też ale to za dużo kosztuje, i żeby mieć i żeby to utrzymać). Od listopada 2021 jestem również posiadaczem XCEED 1.5 T-GDT, a raczej moja żona jest, ja partycypuję w kosztach :) i auto jest w pytę, tylko, że w manualu. Mieliśmy wtedy wymieniać auta, ja swoje, ona swoje (Golf 6, ostatni zajebisty Golf) i doszedłem do wniosku, że poczekam aż się Procek polift pojawi bo już wtedy było wiadomo, że będzie tylko jeszcze nie można było zamawiać. No i padło na XCEEDa. Ja zaś z zamówieniem swojego czekałem i czekałem bo rozważałem też Cuprę i w sumie nie potrafiłem się zdecydować.

Procek GT to w ogóle jest unikat wg mnie, przynajmniej u mnie na Śląsku za dużo to tego nie widzę, co najwyżej normalny, tego trochę jeździ. A zielony GT to będzie biały kruk na drodze :)
wO_OjTaS
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2022, 08:01
model samochodu: Obecnie Cee'd SW 1.6GDI BL MY2016, czekam na -> Prosiak GT 1.6T-GDI 7DCT, AEB+TEC+PRE+PNS (zamówiony 29.10.2021)

Re: Dostawa polifta

Post autor: wO_OjTaS »

:o Auto wyprodukowane 18.08. Czekam na transport do salonu :!: No i wyszedł z taśmy jako MY2023 :D
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: chemikalius »

Mi też anulowali, i czekam już czwarty miesiąc leci na manual. Jestem coraz bardziej zdenerwowany i myślę nad odpuszczeniem tematu, tylko że nie ma obecnie żadnej innej porównywalnej opcji na rynku.
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
bylosobieauto
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:43

Re: Dostawa polifta

Post autor: bylosobieauto »

Moim zdaniem też nie ma (procek spełnia moje konkretne wymagania...) więc kupiłem 2 latka z cesją. Generalnie świetne auto i jestem nim zachwycony, a sama sylwetka cieszy oko nieprawdopodobnie i morda cieszy sie przy każdym wyjściu z / powrocie do auta.

Co do cesji i uzywek to też cyrk. Jak szukałem w czerwcu to sie okazywało, że sprzedawcy maja całą liste oczekujących + myśli czy nie podnieść ceny, wiedzieli co sie wydarzyło :)

Inne opcje jakie w ogóle mają start do porównania
- cupra leon sportstourer (od 160k za basic i trzeszczący plastik w środku)
- vw arteon (cena zaporowa)
- cla - cena + nie lubie merców :)

tyle w temacie
Izzu
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2022, 11:18
model samochodu: ProCeed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Izzu »

Witajcie chciałbym się przywitać jako nowy oczekujący:). Mam pierwsze pytanie.
Ile czasu średnio mija od czasu jak zamówienie dostanie status „W produkcji”??
tompear
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2022, 12:06
model samochodu: PROCEED GT, XCEED 1.5 T-GDI

Re: Dostawa polifta

Post autor: tompear »

Mój procek gt już czeka na mnie od czwartku w salonie :)
W poniedziałek jadę oglądać i dopełniać formalności.
damczech
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2022, 21:04
model samochodu: ProCeed 2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: damczech »

wO_OjTaS pisze: 26 sie 2022, 12:15 :o Auto wyprodukowane 18.08. Czekam na transport do salonu :!: No i wyszedł z taśmy jako MY2023 :D
Jaka jest różnica pomiędzy MY’22, a MY’23 ?

Moja biała bestia też została wyprodukowana w połowie sierpnia. I nie rozumiem jakie było podejście do tematy, bo znajomej córka miała zamówienie z października na automat, moje początek stycznia - ona anulacji, Ja odebrałem… GT-LINE full bez panoramy.

Obrazek
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Dostawa polifta

Post autor: emilek »

damczech pisze: 10 wrz 2022, 21:10
wO_OjTaS pisze: 26 sie 2022, 12:15 :o Auto wyprodukowane 18.08. Czekam na transport do salonu :!: No i wyszedł z taśmy jako MY2023 :D
Jaka jest różnica pomiędzy MY’22, a MY’23 ?
Inne lusterko wsteczne, z przodu i z tyłu USB-C zamiast USB-A. Chyba jakiś inny wzór felg i to chyba tyle.
tompear
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2022, 12:06
model samochodu: PROCEED GT, XCEED 1.5 T-GDI

Re: Dostawa polifta

Post autor: tompear »

damczech pisze: 10 wrz 2022, 21:10 Moja biała bestia też została wyprodukowana w połowie sierpnia. I nie rozumiem jakie było podejście do tematy, bo znajomej córka miała zamówienie z października na automat, moje początek stycznia - ona anulacji, Ja odebrałem… GT-LINE full bez panoramy.
A w tym GT-Line masz manuala czy automat? Bo anulowane były auta z automatem 7-DCT, mało który się ostał i nie wiadomo wg jakiego klucza. Ja dzisiaj odbieram mojego Procka GT zamówionego w lutym. W salonie w którym go zamówiłem anulowano ok 60 sztuk aut z automatami, mój Procek i jeszcze jeden zamówiony trochę wcześnie się ostał, cała reszta z rodziny Ceed nie doczekała produkcji.

Obrazek
wO_OjTaS
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2022, 08:01
model samochodu: Obecnie Cee'd SW 1.6GDI BL MY2016, czekam na -> Prosiak GT 1.6T-GDI 7DCT, AEB+TEC+PRE+PNS (zamówiony 29.10.2021)

Re: Dostawa polifta

Post autor: wO_OjTaS »

Odebrałem dziś swojego Prosiaka. Całość operacji od zamówienia do odbioru trwała nieco ponad 10 miesięcy. Razem z dealerem też zastanawialiśmy się czemu mój egzemplarz nie został anulowany. W każdym bądź razie operacja zakończona sukcesem i druga KIA w rodzinie stała się faktem.

Tak jak pisałem, otrzymałem MY2023 - na pewno jest inne lusterko, port USB-C tylko do ładowania i chyba trochę inny wzór felg.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”