Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Semtex
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 21:29
model samochodu: CEED GT MY22
Lokalizacja: Poznań

Re: Dostawa polifta

Post autor: Semtex »

Jak nie ma problemu... Focusa oficjalnie produkują od stycznia tego roku. W praktyce do Polski zjechało od stycznia kilka, dosłownie KILKA sztuk. Zamówiłem w grudniu ST-LINE 1.0 155 KM manual. Do dzisiaj nie ma numeru VIN, żadnych dat, totalna masakra. Ford od początku był w gronie marek z największymi problemami. KIA, porównują do Forda, nie ma wcale problemów z produkcją :? :D
Szaweł
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2022, 09:51

Re: Dostawa polifta

Post autor: Szaweł »

Moje również anulowane.
Zanffu
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:58

Re: Dostawa polifta

Post autor: Zanffu »

Wysłałem pytanie odnośnie dostępności Proceedów Gt w Niemczech. Dostałem informację że dealerzy z Kia De dadzą mi chętnie informacje o finansowaniu, płatności i czasu realizacji. Czekam jeszcze na info od centrali Niemieckiej Kia... Może te teorie spiskowe są prawdziwe. 😂
bal
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2022, 13:58
model samochodu: KIA CEED '17

Re: Dostawa polifta

Post autor: bal »

goldenguti pisze: 18 maja 2022, 22:06 W zasadzie teraz zapytałeś czy chcę do swojego nowego auta zatankować benzynę inną niż te 1,5 litra które jest w baku. Wymieniam pakiet akumulatorów co ~500 km, tyle, nie wiem co ma do tego "nowy pachnący litem pakiet", jak tankuję na stacji to nie interesuje mnie czy to paliwo jest z dzisiaj czy z tamtego tygodnia :P
Teraz to pojechałeś jak nie widzisz różnicy w pakiecie który ma zasięg np. 500km a takim co ma 250km to nie mam pytań.
Zakładasz widocznie, że wszystkie pakiety byłyby takiej samej wydajności. Albo pakiety w ogóle by nie miały właściciela początkowego i były jak paliwo. To dopiero utopia, chyba nie chce tak.
Ciekawe tez kto by Ci wydał na stacji pakiet wart 30000 PLN :lol:

Ale to nie ten wątek.
Mi także anulowali zamówienie.
Nie wiem jeszcze co w zamian.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Dostawa polifta

Post autor: kogi »

Wczoraj gadałem z dealerem. Potwierdził mi nieoficjalnie, że samochody z DCT idą na zachód za większą kasę. Też jest wkurzony przez tą cała sytuacje, ale nie bardzo ma co robić, bo KIA nakazała im, że mają sprzedawać po aktualnych cenach zachowując jedynie otrzymany rabat, co oznacza, że na dzień dzisiejszy zamiana tej samej wersji na manuala będzie droższa, niż automat w dniu zamówienia.
PS. DCT prawdopodobnie za chwile wróci za sporo większe pieniądze.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Dostawa polifta

Post autor: goldenguti »

bal pisze: 19 maja 2022, 12:09
goldenguti pisze: 18 maja 2022, 22:06 W zasadzie teraz zapytałeś czy chcę do swojego nowego auta zatankować benzynę inną niż te 1,5 litra które jest w baku. Wymieniam pakiet akumulatorów co ~500 km, tyle, nie wiem co ma do tego "nowy pachnący litem pakiet", jak tankuję na stacji to nie interesuje mnie czy to paliwo jest z dzisiaj czy z tamtego tygodnia :P
Teraz to pojechałeś jak nie widzisz różnicy w pakiecie który ma zasięg np. 500km a takim co ma 250km to nie mam pytań.
Zakładasz widocznie, że wszystkie pakiety byłyby takiej samej wydajności. Albo pakiety w ogóle by nie miały właściciela początkowego i były jak paliwo. To dopiero utopia, chyba nie chce tak.
Ciekawe tez kto by Ci wydał na stacji pakiet wart 30000 PLN :lol:

Ale to nie ten wątek.
Mi także anulowali zamówienie.
Nie wiem jeszcze co w zamian.
"Teraz to pojechałeś jak nie widzisz różnicy w pakiecie który ma zasięg np. 500km a takim co ma 250km to nie mam pytań." nie rozumiesz idei unifikacji, "Zakładasz widocznie, że wszystkie pakiety byłyby takiej samej wydajności. Albo pakiety w ogóle by nie miały właściciela początkowego i były jak paliwo.", dokładnie tak, rozwój ogniw następuje w ramach określonych norm, a nie "my zrobimy 120 kW tylko mocowanie będzie takie", "a my zrobimy 60 kW i mocowanie będzie takie", wiesz jaki byłby burdel gdyby każda firma miała swoje złącze USB? :) To teraz taki burdel rodzi się na naszych oczach i jakoś nie widać ochoty żeby coś z nim zrobić, a rozwiązanie leży na stole :) Tyle, to nie wątek od tego także nie śmiećmy
BartoszSiekierka
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2022, 10:47

Re: Dostawa polifta

Post autor: BartoszSiekierka »

To by było na tyle jeśli chodzi o zapewnienia dealera o wyprodukowaniu samochodu - dzisiaj anulowano mi zamówienie.

pozdrawiam serdecznie i żegnam się z forum
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Dostawa polifta

Post autor: dam9an »

goldenguti pisze: 18 maja 2022, 13:11
bal pisze: 18 maja 2022, 11:17
dam9an pisze: 18 maja 2022, 08:59 O to w tym wszystkim chodzi. Juz rok temu albo wiecej widzialem artykuł gdzie byla mowa o tym, iż aby zmusic ludzi do kupowania elektrykow trzeba ich cene zrównać ze spalinowkami. Elektryki nie moga staniec wiec spalinowki musza zdrozec... Juz teraz znaczna czesc ceny auta to podatki (vat, kara za emisje).
Frajer ktory tam sie wypowiadal cieszyl sie tez, że dzięki c19 to wszystko nastąpi szybciej niz wladcy swiata zakladali...
Dla mnie to jest takie trochę nieprzemyślane. Hubryda plug-in jeszcze ma jakiś sens, skończy się energia, to pojadę na silniku.
Czytam recenzje jak to ktoś się cieszył, że pojechał elektrykiem nad morze i było super cicho, dobrze się jechało, a ładowarka akurat była wolna, to się doładował w 20 minut do 80% i zadowolony. Za nim podjechał jakiś inny elektryczny, to już musiał poczekać.
Tyle że niech pojedzie elektrykiem w sezonie, w wakacje. Wiem, że ładowarek będzie przybywać, ale w jakim tempie musieliby je stawiać, żeby nadążyć za ilością samochodów jaką chcą osiągnąć?
A mieszkania w blokach? U mnie w okolicy są dwie ładowarki po dwa stanowiska. Ale jak przejeżdżam koło nich rowerem, to zazwyczaj są zajęte.
Wkurza mnie strasznie, że najprostsze rozwiązanie jest pomijane czyli wymienne akumulatory. Auto podjeżdża do specjalnej stacji, stacja wyjmuje akumulator i wsadza w jego miejsce pełny, a pusty ładuje. Technologia już do tego jest tylko nikt w to nie inwestuje, a ustawodawcy nie unifikują takich rozwiązań. Byłoby to po 1 dużo szybsze, po 2 dla elektrowni również to prostsza sprawa gdy mają konkretny przydział mocy w jakimś punkcie, a nie rozwalone co 2 kilometry 600 kW.
Ciekawe kto i za czyja kase by obslugiwal takie stacje... Wyjmowanie, wkladanie, rozwożenie po stacjach, aby bylo po równo. Daj spokoj to sa jakies irracjonalne wyobrażenia
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Dostawa polifta

Post autor: goldenguti »

dam9an pisze: 19 maja 2022, 17:08
goldenguti pisze: 18 maja 2022, 13:11
bal pisze: 18 maja 2022, 11:17
Dla mnie to jest takie trochę nieprzemyślane. Hubryda plug-in jeszcze ma jakiś sens, skończy się energia, to pojadę na silniku.
Czytam recenzje jak to ktoś się cieszył, że pojechał elektrykiem nad morze i było super cicho, dobrze się jechało, a ładowarka akurat była wolna, to się doładował w 20 minut do 80% i zadowolony. Za nim podjechał jakiś inny elektryczny, to już musiał poczekać.
Tyle że niech pojedzie elektrykiem w sezonie, w wakacje. Wiem, że ładowarek będzie przybywać, ale w jakim tempie musieliby je stawiać, żeby nadążyć za ilością samochodów jaką chcą osiągnąć?
A mieszkania w blokach? U mnie w okolicy są dwie ładowarki po dwa stanowiska. Ale jak przejeżdżam koło nich rowerem, to zazwyczaj są zajęte.
Wkurza mnie strasznie, że najprostsze rozwiązanie jest pomijane czyli wymienne akumulatory. Auto podjeżdża do specjalnej stacji, stacja wyjmuje akumulator i wsadza w jego miejsce pełny, a pusty ładuje. Technologia już do tego jest tylko nikt w to nie inwestuje, a ustawodawcy nie unifikują takich rozwiązań. Byłoby to po 1 dużo szybsze, po 2 dla elektrowni również to prostsza sprawa gdy mają konkretny przydział mocy w jakimś punkcie, a nie rozwalone co 2 kilometry 600 kW.
Ciekawe kto i za czyja kase by obslugiwal takie stacje... Wyjmowanie, wkladanie, rozwożenie po stacjach, aby bylo po równo. Daj spokoj to sa jakies irracjonalne wyobrażenia
"Ciekawe kto i za czyja kase by obslugiwal takie stacje" widzę idea zarabiania pieniędzy jest Ci obca ;) Chińska firma Nio już to wprowadza w Chinach, wymiana baterii trwa 7 minut ;)
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Dostawa polifta

Post autor: dam9an »

goldenguti pisze: 19 maja 2022, 17:17
dam9an pisze: 19 maja 2022, 17:08
goldenguti pisze: 18 maja 2022, 13:11
Wkurza mnie strasznie, że najprostsze rozwiązanie jest pomijane czyli wymienne akumulatory. Auto podjeżdża do specjalnej stacji, stacja wyjmuje akumulator i wsadza w jego miejsce pełny, a pusty ładuje. Technologia już do tego jest tylko nikt w to nie inwestuje, a ustawodawcy nie unifikują takich rozwiązań. Byłoby to po 1 dużo szybsze, po 2 dla elektrowni również to prostsza sprawa gdy mają konkretny przydział mocy w jakimś punkcie, a nie rozwalone co 2 kilometry 600 kW.
Ciekawe kto i za czyja kase by obslugiwal takie stacje... Wyjmowanie, wkladanie, rozwożenie po stacjach, aby bylo po równo. Daj spokoj to sa jakies irracjonalne wyobrażenia
"Ciekawe kto i za czyja kase by obslugiwal takie stacje" widzę idea zarabiania pieniędzy jest Ci obca ;) Chińska firma Nio już to wprowadza w Chinach, wymiana baterii trwa 7 minut ;)
Widocznie w naszym kraju jest to nieoplacalne poki co. Jak te cale elektryki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”