Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

forum użytkowników Kia Stinger
Tombak
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2021, 15:02
model samochodu: VW PASSAT

Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Tombak »

Drodzy jestem juz od roku zdecydowany na zakup Stingera ( samochód moich marzeń )
zastanawiam sie tylko jakie trzeba przyjąc koszty eksploatacji przy ząlożeniu 15 tys przebiegu. koszt serwisu, przypuszczam wymiana oleju 2 razy w roku co 2 rok + benzyna + AC +OC . ktos ma jakies wstepne koszty by nie przeszarżować z budżetem i sie nie obudzić z reką w nocniku ? dzieki za wszelkie sugestie i informacje.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: jerac.lego »

Właśnie kupuję ubezpieczenie, wersja 2.0 z 2018/19, koszt ~3700.
Przegląd olejowy miałem w tym roku, wyszło 800zł. No i w sumie za niedługo następny ;d
Opony - 4x po 700zł, nie miałem zimówek.
Średnia spalania po tym jak ogarnęli problem z GPFem 11.2 z niecałych 10kkm.
+Myjnie, parkingi, raz na jakiś czas jakiś wosk lepszy wypada. Jak kupisz nowe to raczej powłokę.

I mandaty. Łatwo wchodzą.
Maslak
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2019, 20:18

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Maslak »

I mandaty. Łatwo wchodzą
Lepiej od razu zainwestuj w Yanosika gtr 😀
Co do eksploatacji 3,3
Ubezpieczenie rocznik jw 4700
Serwis olejowy + zakup oleju przeze mnie razem ok 600
Klocki hamulcowe tu jest drożej niż w 2,0 ok 800-1000 na jedną oś ale dokładnie nie wiem jeszcze nie wymieniałem
Ale klocki a właściwie czas ich wymiany zależy od stylu jazdy i jakie trasy robisz jeden wymienia po 15 tyś inny zrobi na nich 40 tyś
Spalanie z ostatnich 5 tyś ok 12-12,5 l ale ja stosunkowo mało po mieście jeżdże. Przy spokojnej jeździe da radę zejść poniżej 10 beż zbytniego zamulania taka w miarę przepisową jazda powiatowkami
Tombak
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2021, 15:02
model samochodu: VW PASSAT

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Tombak »

Dzięki za odpowiedz. W kwestii ubezpieczenia . Próbowaliście może przez Mubi - tam można dostać zwrot 150 zł ? Koszty akceptowalne . Znacie może jeszcze koszt serwisu głównego oczywiście 3,3 +-.
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Robinson »

Cześć
Posiadam wersję poliftową rocznik 2021.
Aktualnie przejechane około 3 tys, km
Spalanie od początku użytkowania 10,5 l. Do czasu dotarcia i wymiany oleju przy 1500km nie piłowałem go zbytnio (maks. 5000 obr/min :D )
W tej chwili jeżdżę w trybie SMART, chyba najbardziej mi odpowiada.
Jedziesz spokojnie, to automatycznie ustawia się tryb ECO, jak mocno depniesz, przełącza się w tryb SPORT
Jeżdżę głównie w trasach (95%) to w kwestii jazdy po mieście nie będę się wypowiadał
Jeżdżąc drogami szybkiego ruchu około 140km/h, oczywiście przy wyprzedzaniu albo jak ktoś się uczepi zderzaka to i przez chwilę bywa trochę więcej :lol: - spalanie około 10 l
Jadąc po trasie spokojnie poza terenem zabudowanym 100km/h, w terenie zabudowanym do 70km/h, ostatnio spalanie wyszło mi 8,2 l
Ubezpieczenie w salonie, full opcja, bez utraty zniżek przy pierwszej szkodzie, samochód zastępczy, zwrot wartości całkowitej widocznej na fakturze w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży przez pierwszy rok, etc., ubezpieczenie PZU - 4300zł.
Dodatkowo wykupiłem GAP na 3lata - 2200zł, co daje zwrot wartości całkowitej widocznej na fakturze w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży przez 3 lata.
GAP trzeba wykupić przez pierwsze 3 miesiące od momentu zawarcia ubezpieczenia.
Mr L
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2021, 10:45

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Mr L »

To mi jakoś koszmarnie drogo wychodzi to ubezpieczenie. Dostałem już drugą kalkulację na Stingera z czerwca 2017 używanego - na prawie 6000 zł :O Wiadomo że firma w leasing ma gorsze stawki no ale kurła...
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Robinson »

To faktycznie jakoś koszmarnie drogo jak za 2017 rocznik. Na początku też robiłem wyliczenia w różnych firmach i najlepsza oferta to była 5400 chyba z dodatkowym ubezpieczeniem szyby, więc najkorzystniejsze było to, które dostałem w salonie.
Nie wiem, być może było dla tego tak korzystnie, że brałem od nich auto.
No i koniecznie proponuję z ubezpieczeniem przedniej szyby. Ja w ubezpieczeniu mam pierwsza szkodę bez utraty zniżek, co również obejmuje szybę.
Koszt wymiany szyby w salonie około 11tys. zł.
Tyle to niestety kosztuje, bo podobne nie da się przełożyć wszystkich czujników i trzeba włożyć oryginalną szybę ze wszystkimi czujnikami, inaczej podobno elektronika zaczyna wariować. Taką przynajmniej informację otrzymałem.
Mr L
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2021, 10:45

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Mr L »

Dzięki za uprzedzenie. Będę tego pilnował tak jak i naprawy na częściach oryginalnych (bo pewnie inaczej szlag trafia gwarancję KiA).
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Robinson »

Jeszcze co do wymiany oleju.
Nie wiem skąd u innych takie koszty.
Ja nie chciałem oleju z ich beczek, kupiłem taki jak KIA rekomenduje obecnie czyli Total Quartz 5W-30 ACEA:A5
Za 8 litrów zapłaciłem 190zł, Silnik ma pojemność 6,9 l, przy wymianie wchodzi około 6,5l, tak więc jeszcze zostało mi 1,5 l
Filtr oleju oryginalny na serwisie 76zł.
Czyli jakby nie liczyć wymiana oleju kosztowała mnie poniżej 300zł
Za robociznę na gwarancji się nie płaci.
I drobna uwaga, olej w serwisie z reguły kosztuje 2 albo 2,5 raza więcej niż w sklepie i do końca nie masz pewności co ci tam wleją.
Jeśli jest możliwość zawsze idę porozmawiać grzecznie z mechanikiem i zobaczyć co tam robi przy aucie
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Stinger Koszty użytkowania eksploatacji AC, OC, benzyna

Post autor: Robinson »

I wymiana oleju obowiązkowo co 10tys. jeśli chcesz zachować gwarancję lub raz w roku jeśli jeździsz mniej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”