Podsumowanie usterek CEED3

forum użytkowników modelu Ceed
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: elmer84 »

Ok, dzięki za info. Zobaczę czy to faktycznie przez ten korek. Ale wydaje mi się że wszystkie ceedy tak mają. Chyba taka fabryczna niedoróbka
Sid
Posty: 372
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Sid »

elmer84 pisze: 03 paź 2021, 08:57 Ale wydaje mi się że wszystkie ceedy tak mają. Chyba taka fabryczna niedoróbka
No nie wszystkie. W moim klapka nie odstaje.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: elmer84 »

Sid pisze: 03 paź 2021, 09:42
elmer84 pisze: 03 paź 2021, 08:57 Ale wydaje mi się że wszystkie ceedy tak mają. Chyba taka fabryczna niedoróbka
No nie wszystkie. W moim klapka nie odstaje.
Możesz wstawić zdjęcie?
Sid
Posty: 372
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Sid »

Z telefonu nie chce mi się wstawić. Postaram się to zrobić w tygodniu z kompa. Ale zmierzyłem i jest lekka róźnica. Jest różnica niecałego mm. Tyle by u mnie klapka odstawała. Ale to chyba nie wada?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: elmer84 »

Sid pisze: 03 paź 2021, 10:23 Z telefonu nie chce mi się wstawić. Postaram się to zrobić w tygodniu z kompa. Ale zmierzyłem i jest lekka róźnica. Jest różnica niecałego mm. Tyle by u mnie klapka odstawała. Ale to chyba nie wada?
Chodzi mi o to, że jak patrzysz od tyłu samochodu to widać jakby lekko odstawała. Ponadto przy lekkim dotykaniu mam odczucie jakby był lekki luz tak jakby nie domykała się do samego końca.
Wstawie później jakieś zdjecia
Sid
Posty: 372
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Sid »

Zgadza się, że lekko odstaje. Da się to pod palcami wyczuć. Tak jak napisałem, jest to niecały mm. Ja nie uważam tego za wadę. Podobnie jest u szwagra w Corolli, znajomy ma większą różnicę w Fiacie 500L.
A ten luz, o którym piszesz, to jak duży jest? Bo u mnie może rzędu 1/3 mm jest. Oczywiście stwierdzam to na oko :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ziomekw715
Posty: 10
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:42
model samochodu: KIA CEED 3 gen

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: ziomekw715 »

Mi odstawała i jak zgłosiłem w serwisie to ustawili tak że nic a nic nie odstaje :)
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: krgorny »

A czy w Waszych autach też jest skrzypienie z prawej strony konsoli lub prawych drzwi? Mam 2 miesięczne auto i odnosze wrażenie, że na wybojach i nierównej drodze jest dużo gorzej niż w moim poprzednim 17 letnim Rio. :) W ASO mi oczywiście tłumaczyli, że zawsze będzie coś trzeszczeć i że pół dnia by stracili, żeby wszystko tam sprawdzić więc na razie jeżdżę i liczę, że coś tam wskoczy na swoje miejsce. Troche już mnie to zaczyna irytować, bo jednak nie po to kupiłem nowe auto i to wyższej klasy żeby słuchać brzęczenia/skrzypienia (a przy naszych drogach jest to aż za częste).
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: bielaPL »

krgorny pisze: 06 paź 2021, 10:39 A czy w Waszych autach też jest skrzypienie z prawej strony konsoli lub prawych drzwi? Mam 2 miesięczne auto i odnosze wrażenie, że na wybojach i nierównej drodze jest dużo gorzej niż w moim poprzednim 17 letnim Rio. :) W ASO mi oczywiście tłumaczyli, że zawsze będzie coś trzeszczeć i że pół dnia by stracili, żeby wszystko tam sprawdzić więc na razie jeżdżę i liczę, że coś tam wskoczy na swoje miejsce. Troche już mnie to zaczyna irytować, bo jednak nie po to kupiłem nowe auto i to wyższej klasy żeby słuchać brzęczenia/skrzypienia (a przy naszych drogach jest to aż za częste).
u mnie jest ok, jeżdżę sporo podmiejskimi nierównymi drogami i wszystko się trzyma dobrze
Tharkan
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2021, 13:16
model samochodu: KIA ceed SW 1.4 TGDi 7DCT

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Tharkan »

U mnie jedynie stukanie tylnej kanapy (dokładnie prawej jej części). Stukania nie ma jak kanapa jest złożona więc obstawiam zaczep oparcia. Próbowałem się przyzwyczaić, ale z marnym skutkiem :D . Zajrzę do serwisu i problem rozwiążą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”