Podsumowanie usterek CEED3

forum użytkowników modelu Ceed
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: przmk »

MJRegul pisze: 12 lut 2023, 18:50 wydaje mi sie, ze problematyczny jest prawy plastik siedzenia pasazera, tam gdzie jest regulacja ledzwi, przed jazda nacisne go i postrzela i pozniej cisza, przynajmniej ostatnie testy tak dzialaly ale jeszcze nie jestem pewien na 100%, w ASO mnie pewnie wysmieja wiec chyba po prostu sie przyzwyczaje ;) choć lewy fotel (kierowcy) takich cudów nie robi
Kiedyś na stukanie z prawej strony z okolic słupka środkowego narzekała żona - słyszała to w dłuższej trasie na chropowatej nawierzchni. Ja tego z pozycji kierowcy nie słyszałem. Testowo podniosłem mocowanie jej pasa bezpieczeństwa w słupku z pozycji najniższej do nieco wyższej. Wg niej cykanie/stukanie ustało i tej pozycji mocowania już nie ruszaliśmy.
Kiedyś z tamtych okolic słyszałem też takie jakby gumowe ocieranie/chrzęszczenie gumy - było to w okresie zimowym podczas jazdy na nierównościach. Gdy w okolicach zamka prawych przednich drzwi dociskałem plastik/tapicerkę środkowego słupka na jej krawędzi, to było słychać ocieranie uszczelki od strony drzwi o ten plastik słupka środkowego. Rozchyliłem/podważyłem palcem tę gumę/uszczelkę i delikatnie psiknąłem tam na sporej długości tego łączenia smar silikonowy. Od tamtego czasu nie słyszę już tego dźwięku.
Być może te doświadczenia okażą się przydatne w zlokalizowaniu Twojego problemu. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”