Podsumowanie usterek CEED3

forum użytkowników modelu Ceed
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: lethaljelly »

Ja ostatnio zauważyłem że jadąc na tempomacie adaptacyjnym gdy samochód stanie sam w korku/na światłach mocno zdusza obroty (do 500 albo i nizej) i tak co jakiś czas falują. Na ten moment mój workaround to jest nie-stanie z włączonym tempomatem adaptacyjnym bo mi szkoda podzespołów
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: randri »

U siebie w xceed 1.5 160 KM DCT zauważyłem ostatnio to samo - dziwne zachowanie na tym tempomacie adaptacyjnym - i tylko wtedy - w proceed 1.6 nic takiego nie występuje.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: bielaPL »

dam9an pisze: 11 lip 2022, 23:42
elmer84 pisze: 21 maja 2022, 16:46 Przy jakim silniku macie te wibracje? Ja mam 1.0 i odczuwam lekkie na fotelu, ale z tego co czytałem ten typ tak ma:) występuje tylko na biegu jałowym
Silnik 3 cyl ladnie pracuje ale tylko na papierze. Ciezko oczekiwac, żeby silnik 3 cyl sie nie telepal... Nie mozna wierzyc we wszystkie bajki ktore sprzedaj dealerzy czy gazetki samochodowe...
ja mam 1.0 i jest ok, jeżeli jest jakieś drżenie to pomijalne i niezauważalne dla mnie
ciekawostka z przeszłości, ojciec po przesiadce z malucha do matiza jak go odpalił to nie był pewny czy już działa taka była cisza :D
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: elmer84 »

Niestety u mnie pojawiło się uszkodzenie materiału po lewej stronie rolety bagażnika, a dokładnie jego przerwanie. Po prawej natomiast widać już widoczne przetarcie i mam uzasadnioną obawę, że również dojdzie do przerwania materiału. Przebieg 11tys i czas użytkowania niecałe 1,5 roku. Muszę podkreślić że bardzo dbam o roletę i powoli zsuwam i rozsuwam. Wykluczam wadę mechaniczną z mojej strony. Napewno będę reklamował w ASO. Czy ktoś Was ma również ten problem?
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: marcinek82 »

dam9an pisze: 11 lip 2022, 23:42 Silnik 3 cyl ladnie pracuje ale tylko na papierze. Ciezko oczekiwac, żeby silnik 3 cyl sie nie telepal... Nie mozna wierzyc we wszystkie bajki ktore sprzedaj dealerzy czy gazetki samochodowe...
Nie do konca sie z tym zgodze. Mam Forda z 1.0EB i silnik pracuje wrecz niezauwazalnie (na wolnych obrotach), natomiast w czasie jazdy jedynie po dzwieku (ktory swoja droga jest dosc przyjemny dla ucha ;) ), mozna zauwazyc ze to 3 "kubki" :)
Z drugiej strony to faktyczniej nie spotkalem 3-cylindrowki ktora by dorownywala tej fordowskiej.
Pa Weł
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2022, 19:22

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Pa Weł »

Witam
Już bylem prawie zdecydowany na przesiadkę z Citroena C3 na CEEDa 3

a tu nagle trafiłem na ranking - Ranking awaryjności ADAC 2020 a tam CEED - zaskoczylo mnie to
a jeszcze bardziej ze w najmniej awaryjnych jest Citroen C3 (pomijając silnik to może tak)

Czy uważacie ze na prawdę jest tak źle?
I jak wygląda to w Ceed po 2020r.



p.s.
mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem - wchodzi obcy koleś do Fanklubu Kia i wytyka na progu usterki;)
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Lunar GT »

Pa Weł pisze: 30 wrz 2022, 08:44 Ranking awaryjności ADAC 2020 a tam CEED
Ty to bierzesz na poważnie, czy ktoś prócz Ciebie jeszcze wierzy Niemcom.
Jakoś muszą ratować swój szrot typu Golf.
Pa Weł pisze: 30 wrz 2022, 08:44 Fanklubu Kia
Jak szukasz fanklubu to źle trafiłeś, tu trafiają przeważnie Ci co mają problemy, szukają porady, lub o czymś chcą podyskutować czasem ostro (więc się nie zdziw)
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: MarRa »

Jeżeli chodzi o awaryjność ceeda II, to faktycznie mistrzem niezawodności, to on nie był.
W moim modelu, którym zrobiłem ok. 145.000 km w ramach gwarancji ASO wymieniło:
- dwa albo trzy razy sprzęgło (już dokładnie nie pamiętam - raz z powodu awarii uszczelniacza skrzyni biegów, raz z powodu piszczenia łożyska oporowego i chyba raz z powodu fabrycznej wady tarczy),
- dwa razy pompę paliwa (raz prewencyjnie bo buczała, a drugi raz niestety padła w trasie, co skutkowało koniecznością wzywania lawety i to na urlopie :evil: ),
- obydwa reflektory (problem z paskami ledowymi),
- kamerę cofania,
- bak, który się rozszczelnił w dwa miesiące po upływie 7 letniej gwarancji - ale na szczęście Kia wzięła to na siebie w ramach gestu dobrej woli (cennikowo wg ASO wymiana na oryginalnych częściach ponad 3k),
- pewnie też były jakieś inne pierdółki, których moja głowa nie zapisała w pamięci.

Czyli super nie było, ale bardzo źle też nie, dlatego od maja jeżdżę Ceedem III, na temat którego na razie niewiele mogę powiedzieć (poza tym, że mi w nim wszystko pasuje :lol: ) bo zrobiłem dopiero 9.000 km.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: PowerMario1978 »

Różne są raporty. Dla kontrastu w teście długodystansowym proceeda opisanym też w niemieckim magazynie po 100kkm mechanicznie nie było się do czego przyczepić.
Trzeba zawsze wyciągnąć sobie średnią.
Generalnie mam wrażenie że tutaj na forum nie ma za dużo usterek dotyczących ceeda 3 szczególnie w porównaniu do forum Octavii mk4 :lol: ale to też może być mylące bo ceedów jest pewnie dużo mniej.
Pa Weł
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2022, 19:22

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Pa Weł »

MarRa pisze: 30 wrz 2022, 12:43 Jeżeli chodzi o awaryjność ceeda II, to faktycznie mistrzem niezawodności, to on nie był.
....
Czyli super nie było, ale bardzo źle też nie, dlatego od maja jeżdżę Ceedem III, na temat którego na razie niewiele mogę powiedzieć (poza tym, że mi w nim wszystko pasuje :lol: ) bo zrobiłem dopiero 9.000 km.
No to troche tego było
Wszystko tak serwis dobrowolnie wymienił ? Czy trzeba ich było przekonać groźbą lub "prezentami"? ;)
To sprzęgło mnie martwi bo u mnie to głównie jazda po mieście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”