Domontaż tylnej lampy - kombi

forum użytkowników modelu Optima
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Domontaż tylnej lampy - kombi

Post autor: adamr1984 »

Macie jakieś podpowiedzi co do demontażu tylnej lampy (część z kierunkowskazem) w kombi? Odkręcone z pierwszych zaczepów zeszła ale coś jeszcze trzyma w części bocznej, że tak to nazwę? Niby wystarczy pociągnąć do siebie (czyli w kierunku tyłu samochodu) ale jednak ciężko to zrobić skoro nie ma za co złapać a lampa jest śliska.
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Domontaż tylnej lampy - kombi

Post autor: grzesiu_j »

Chodzi o część w błotniku? Jeśli tak to: odkręcasz wkręty i musisz jakos to wyciągnąć w kierunku tyłu samochodu, innej opcji nie ma (nie wypchniesz jej od środka demontując tapicerkę bagażnika. Możesz spróbować jakims dorobionym "haczykiem złapać w miejscu gdzie był wkręt i szarpnąć. Ja najpierw delikatnie "obruszałem lampe po wykręceniu wkrętów, wiadomo zastało się i pewnie na sztywno siedziała i później jakoś poszło. Swoją drogą to uciążliwe bo tak samo trzeba zrobić zeby wymienic w tej lampie zarówki :((
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Domontaż tylnej lampy - kombi

Post autor: adamr1984 »

Otóż to... wkurzające. Z tyłu zapewne są min 2 kołki na wcisk jak w Ceed'zie?
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Domontaż tylnej lampy - kombi

Post autor: grzesiu_j »

Nie liczyłem ale też się trochę nagimnastykowałem ...

https://allegro.pl/oferta/kia-optima-ko ... 0228907536

tu na zdjeciu widac gdzie sa "bolce mocujące"
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Domontaż tylnej lampy - kombi

Post autor: adamr1984 »

Udało się wreszcie pokonać problem choć w lewej niestety uszkodziłem tą czarną maskującą obudowę. Na przyszłość proponuję najpierw zdjąć ją bo trzymają ją w sumie płytkie "ząbki" i dopiero męczyć się z lampą bo już będzie za co złapać. Jak to mówią polak mądry po szkodzie bo już wie jak jest mocowane :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”