Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: sfetrzak »

Rozmawiałem o tym kolesiu z dealerem. Powiedział, że to był jednostkowy przypadek i tamten salon spartolił sprawę i od razu powinien to uznać a nie rozdmuchiwać sprawę na całą Polskę.
Cyfral
Posty: 11
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:42
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Cyfral »

inquis pisze: 27 paź 2021, 11:38 Proszę Kolegów mających nivomat na wyposażeniu swoich Sorento o opinię na temat jego działania. Nieszczęśliwy właściciel poprzedniej generacji Sorkii opisuje swoje potyczki z serwisem oraz centralą w sprawie tego nie działającego w jego aucie ustrojstwa (oraz dachu panoramicznego) - zob. "Nabity w Sorento". Jak ten układ samopoziomujący działa u Was?
U mnie działa i rzeczywiście prostuje auto 😀 Oczywiście nie mierzyłem, o ile podnosi auto, ale tak „na oko”, to po załadowaniu bagażnika i założeniu czterech rowerów na hak, tył siedział niczym w starym Citroenie z zepsutą hydrauliką. Po przejechaniu około 100 km, podczas tankowania specjalnie zwróciłem uwagę na tył. Chyba nie wrócił do poziomu 0, ale był zdecydowanie wyżej.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Cyfral pisze: 27 paź 2021, 19:28
inquis pisze: 27 paź 2021, 11:38 Proszę Kolegów mających nivomat na wyposażeniu swoich Sorento o opinię na temat jego działania. Nieszczęśliwy właściciel poprzedniej generacji Sorkii opisuje swoje potyczki z serwisem oraz centralą w sprawie tego nie działającego w jego aucie ustrojstwa (oraz dachu panoramicznego) - zob. "Nabity w Sorento". Jak ten układ samopoziomujący działa u Was?
U mnie działa i rzeczywiście prostuje auto 😀 Oczywiście nie mierzyłem, o ile podnosi auto, ale tak „na oko”, to po załadowaniu bagażnika i założeniu czterech rowerów na hak, tył siedział niczym w starym Citroenie z zepsutą hydrauliką. Po przejechaniu około 100 km, podczas tankowania specjalnie zwróciłem uwagę na tył. Chyba nie wrócił do poziomu 0, ale był zdecydowanie wyżej.
Dzięki; a jak panorama (jeśli masz:)?
Cyfral
Posty: 11
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:42
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Cyfral »

Dach nie hałasuje i nie zacina się. Za to na nierównościach słychać uszczelki w drzwiach.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

...a gdyby kupić sorento od dealera z niemiec ??
ktoś ma takie doświadczenia ? ktoś wie o ewentualnej dostępności sorento u sąsiada ?
jak ewentualny leasing na zagraniczny zakup ?
bocianll
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:30

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: bocianll »

To zły pomysł :) W PL mamy niższe ceny do tego akcyza.
Polecam sprawdzić cennik https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... celist.pdf do tego doliczyć akcyzę i koszty sprowadzenia :)
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Mikka »

Jako ze mieszkam w DE to sie wypowiem.
Problemy z terminami dokladnie takie same jak w PL. Dostepnosc zerowa.
Zamowielem PHEV na poczatku 09.2021. Tzw. niewiazacy termin dostawy Tydz.9 2022, czyli cos na przelomie luty/marzec.
Generalnie z PHEV jakos jeszcze idzie, HEV troche gorzej, natomiast Diesle to katastrofa. Niektorzy ludzie czekaja prawie rok :shock:

ps. sorki za brak polskich znakow ;)
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

Czyli potwierdza się, że im bardziej elektryczny samochód tym się go dostaje szybciej. To w tej chwili priorytet dla producentów (normy + zyski).
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: marian »

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale w tym niemieckim cenniku można wybrać Sorento w wersji 6 osobowej (2 fotele z podłokietnikami w drugim rzędzie) - opcja P6 za 990EUR.
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Mikka »

Tak, mozna sobie tak skonfigurowac. Jest to opcja dostepna dla modeli 2022.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”