Android Auto

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
lapin
Posty: 25
Rejestracja: 11 gru 2022, 11:25
model samochodu: Kia Proceed
Lokalizacja: Katowice

Re: Android Auto

Post autor: lapin »

No w telefonie nic nie zmieniałem. Zaktualizowałem tylko firmware kia i to pomogło. Miałem firmware bodajże z lutego mimo że auto z października tego roku ;)
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto

Post autor: shider »

lapin pisze: 12 gru 2022, 17:32 No w telefonie nic nie zmieniałem.
W telefonie nic nie trzeba zmieniać, to jest aktualizacja wbudowanej aplikacji i widocznie akurat dostałeś Coolwalk. Czysty zbieg okoliczności, że zaktualizowałeś w tym samym momencie starą wersję firmware do nowszej co umożliwiło równocześnie pracę AA na pełnym ekranie ;)
Awatar użytkownika
lapin
Posty: 25
Rejestracja: 11 gru 2022, 11:25
model samochodu: Kia Proceed
Lokalizacja: Katowice

Re: Android Auto

Post autor: lapin »

Przecież sam napisałeś, że możliwość prezentowania android auto na całym ekranie weszła w czerwcu, ja firmware miałem z lutego. Wiem kiedy aktualizują mi się aplikacje w telefonie i żadna aktualizacja mi się nie zainstalowała. Miałem odpowiednią wersję AA pod Coolwalk w telefonie, tylko KIA mi nie domagała.

To było mniej więcej tak:

nie działa -> aktualizacja KIA 40min -> podłączam telefon i nagle wszystko działa ;)
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto

Post autor: shider »

Co nie zmienia faktu, że aktualizacja firmware w Kia nie ma zwiazku z Coolwalk a jedynie pełnym ekranem. Obraz AA na wyswietlaczu pochodzi ze smartfona a nie z systemu infotainment.
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Android Auto

Post autor: radier »

lapin pisze: 12 gru 2022, 17:45 Przecież sam napisałeś, że możliwość prezentowania android auto na całym ekranie weszła w czerwcu, ja firmware miałem z lutego. Wiem kiedy aktualizują mi się aplikacje w telefonie i żadna aktualizacja mi się nie zainstalowała. Miałem odpowiednią wersję AA pod Coolwalk w telefonie, tylko KIA mi nie domagała.

To było mniej więcej tak:

nie działa -> aktualizacja KIA 40min -> podłączam telefon i nagle wszystko działa ;)
Bo nie wiesz co wprowadza coolwalk i błędnie zakładasz, że to mapa na pełnym ekranie. Coolwalk to mozliwość wyświetlania widzetów aplikacji i dowolnego przełaczania między nimi.
Awatar użytkownika
lapin
Posty: 25
Rejestracja: 11 gru 2022, 11:25
model samochodu: Kia Proceed
Lokalizacja: Katowice

Re: Android Auto

Post autor: lapin »

No to może nie wyraziłem się jasno. Prócz podziału Androida aka "Coolwalk" zależało mi, żebym miał AA na pełnym ekranie, bo 1/3 z niego było zajęte przez zupełnie zbędne mi widgety KIA (co mi po podziale podzielonego ekranu - patrz zdjęcie znalezione w sieci), a do tego potrzebna była aktualizacja firmware.
error.png
Awatar użytkownika
lapin
Posty: 25
Rejestracja: 11 gru 2022, 11:25
model samochodu: Kia Proceed
Lokalizacja: Katowice

Re: Android Auto

Post autor: lapin »

I swoją drogą prosty test. Telefon mi się nie 'zdowngrade'ował', więc nadal mam w telefonie coolwalka, ale po włączeniu podziału w projekcji w KIA jakoś nie mam go (coolwalka) aktywnego, więc to nie wina AA w telefonie, które od początku miałem dobre i nic mi się nie zaktualizowało tylko coolwalk nie wyświetla się w KIA na małym ekranie.

Na koniec zdjęcie z dzisiaj rana. Podłączony telefon z coolwalkiem, wiec jak twierdzicie collwalk powinien być, ale nie będzie bo włączając podział dałem sygnał do AA o mniejszym ekranie, tak jak to miało miejsce przed aktualizacją firmware, gdy nie było jeszcze opcji wyświetlania map na pełnym ekranie.

Jednak kończąc.. od początku pisząc coolwalk chodziło mi o sytuację, w której będę miał podzielony cały ekran w stosunku 1/3 i 2/3, a nie 2/3 ekranu podzielone jeszcze bardziej, czyli potrzebowałem aktualizacji firmware :D
lapin pisze: 11 gru 2022, 11:28 czy komuś udało się może uruchomić android auto w kia proceed tak aby aktywować układ "coolwalk"?

Ja jestem w stanie wyświetlić na prawej (mniejszej) części tylko aplikacje z systemu KIA (pogoda, kompas zegar, navi kia etc.), ale nie aplikacje androida np. Spotify obok map google'a.
IMG_20221213_073430.jpg
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto

Post autor: shider »

@lapin To w końcu masz coolwalk w telefonie czy nie? Bo ja już sie zupełnie pogubiłem o czym piszesz :?
Przypomnę tylko - coolwalk to nie Android Auto na pełnym ekranie.
Awatar użytkownika
lapin
Posty: 25
Rejestracja: 11 gru 2022, 11:25
model samochodu: Kia Proceed
Lokalizacja: Katowice

Re: Android Auto

Post autor: lapin »

Mam w telefonie wersje AA umożliwiającą wyświetlanie kilku aplikacji Android naraz "coolwalk", ale pomimo posiadania tego w telefonie nie dało się z tego skorzystać na aucie zakupionym w grudniu. Dopiero aktualizacja firmware KIA umożliwiła skorzystanie z coolwalka i dodatkowo wyświetlenie AA na pełnym ekranie.

Nie ma się już co rozpisywać. Jak ktoś będzie miał podobny problem, pomimo posiadania wysokiej wersji aplikacji AA (ja mam 8.6) to konieczna jest aktualizacja firmware KIA.

Coolwalk działa u mnie na AA 8.6 i firmware z grudnia 2022 oraz oczywiście wyłączonym podziale w projekcji telefonu (po włączonym podziale coolwalk się dezaktywuje).
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto

Post autor: shider »

A możesz zrobić kilka przykładowych zdjęć? Bo nadal mam wrażenie że mylisz pojęcia. Wysoka wersja AA nie odblokowuje coolwalk, jeszcze musisz być w grupie testowej. Co rozumiesz przez wiele aplikacji? Mapę plus odtwarzacz muzyki? Bo ja nie mam coolwalka i to tez moge wyswietlic. Czy mozesz wyswietlic mape z AA na calym ekranie? Pamietaj, ze coolwack działa też na małych ekranach a Kia nic Ci nie odblokowuje a jedynie pozwala Androidowi wyswietlac obraz w odpowiedni sposób.

Jeśli wygląda to u Ciebie dokładnie tak jak tutaj viewtopic.php?p=73618#p73618 to masz aktywnego coolwalka w smartfonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”