Najnowsza aktualizacja map

forum użytkowników Kia Niro
Siwy59
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:00
model samochodu: Niro

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Siwy59 »

Witam, jestem po samodzielnej aktualizacji map, mapy pobrałem z oficjalnej strony kia. Posiadam Kia Niro z grudnia 2020
wersja L business line. Po wgraniu nowej wersji map obecnie jest ekran jak w wersji XL są nawet dźwięki natury, mapy są aktualne obecnie mam drogę dojazdu do domu której przedtem nie było, są lepsze wskazówki dojazdu oraz lepsze wizualne podpowiedzi zajęcia pasa ruchu. Trochę jest z tym pracy bo trzeba ściągnąć na kompa co zajmuje ponad dwie godziny, potem z kompa na pamięć przenośną co trwa ponad godzinę. Wgrywanie w aucie znowu ponad godzinę na włączonym silniku ( tak zalecają ). Jak ktoś jest z Warszawy lub okolic mapy mam na pendrive można podjechać i sobie bezpośrednio wgrać.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Lunar GT »

Siwy59 pisze: 28 lis 2022, 16:54 co zajmuje ponad dwie godziny, potem z kompa na pamięć przenośną co trwa ponad godzinę. Wgrywanie w aucie znowu ponad godzinę na włączonym silniku ( tak zalecają ).
Zmień dostawcę internetu i sprzęt który do niego podłączasz.
Siwy59
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:00
model samochodu: Niro

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Siwy59 »

Lunar GT w odpowiedzi na Twoją sugestię, może i faktycznie mam kiepski sprzęt, ale opisałem faktycznie ile czasu zabrało mi wgranie nowego oprogramowania. Przypuszczam ze wielu z nas ma gorszy sprzęt niż Ty i mogę Ci tylko pogratulować dostawcy internetu i dobrego sprzętu. Pozdrawiam
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Lunar GT »

Siwy59 pisze: 28 lis 2022, 21:04 Lunar GT w odpowiedzi na Twoją sugestię, może i faktycznie mam kiepski sprzęt, ale opisałem faktycznie ile czasu zabrało mi wgranie nowego oprogramowania. Przypuszczam ze wielu z nas ma gorszy sprzęt niż Ty i mogę Ci tylko pogratulować dostawcy internetu i dobrego sprzętu. Pozdrawiam
Chciałem Ci tylko podpowiedzieć że to nie musi tyle trwać i że nie musisz stosować się do tego ani do innych podpowiedzi z forum.
slawek268
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:06

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: slawek268 »

Czy ktoś aktualizował do niro hev 2023 ? Aktualizowałem przez pendrive ponad godzinę widziałem 98% i po chwili pokazała się plansza taka sama z aktywnym przyciskiem aktualizuj. Nie klikałem tylko wyłączyłem samochód i włączyłem wyświetliła się informacja że aktualizacja się nie powiodła ?! Dzisiaj ponownie spróbuje ją zaktualizować co powinno się pojawić jak procenty pójdą do 100% ? Powinien być komunikat w stylu aktualizacja zakończona itp. ?
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: radier »

Zaktualizowałem wczoraj. Po weryfikacji wyłączyłem zapłon i zamknąłem auto. Po około 2h jak zajrzałem to była wgrana nowa wersja.
Działa AA na pełnym ekranie na czym mi bardzo zależało.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Orin »

DZISIAJ również samodzielnie zaktualizowałem system infotaiment. Operacja była bardzo prosta, po jej zakończeniu system wysłał komunikat do aplikacji UVO. Warto obejrzeć filmy instruktażowe na YouTube. Z jednego z nich dowiedziałem się, że wcale nie musi być włączony zapłon. Po prostu wybieramy określoną opcję trybu aktualizacji na ekranie i gotowe.
Ozzy369
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2023, 17:32
model samochodu: Kia Niro HEV 2021 L Aurora Black

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Ozzy369 »

Witam serdecznie szanownych Forumowiczów.
Jestem właśnie po aktualizacji oprogramowania. Zapłon miałem włączony w czasie, kiedy na wyświetlaczu był komunikat o sprawdzaniu plików. Potem pojawił się kolejny, że aktualizacja będzie kontynuowana po wyłączeniu pojazdu. Wtedy wszystko ruszyło dalej i poszło bezproblemowo. W czasie aktualizacji ekran cały czas się świecił i pokazywał pasek postępu.
Pozdrawiam
Załączniki
20230114_s1172214.jpg
20230114_s1172214.jpg (32.75 KiB) Przejrzano 1785 razy
Kia NIRO HEV L 2021 Aurora Black
wojniew
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2023, 18:44
model samochodu: KIA NIRO HEV BL 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: wojniew »

Witam. Jak często są wydawane/aktualizowane mapy dla NIRO 2022/23?
Odebrałem Niro 09.02.2023 i niestety odcinek S2 pod Ursynowem jest na mapach, ale nawigacja nie wytycza trasy tunelem, zjazdami na Ursynów itp.
Trasa została otwarta już w 2022.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: nagdob »

wojniew pisze: 17 lut 2023, 23:25 Witam. Jak często są wydawane/aktualizowane mapy dla NIRO 2022/23?
Odebrałem Niro 09.02.2023 i niestety odcinek S2 pod Ursynowem jest na mapach, ale nawigacja nie wytycza trasy tunelem, zjazdami na Ursynów itp.
Trasa została otwarta już w 2022.
Najnowsza jest z grudnia 2022. Musisz ściągnąć i zainstalować, bo w aucie na pewno jej nie ma.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”