Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: nagdob »

U mnie z dysku SSD nie poszło. System nawet go "nie widział".
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

nagdob pisze: 15 lis 2022, 11:21 U mnie z dysku SSD nie poszło.
Dzięki za info..
Muszę w takim razie gdzieś pożyczyć pena i popołudniu po pracy będę kombinował.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: jarmk »

Tak jak pisałem wcześniej, pożyczyłem pena 64 Gb i poszło.. po raz pierwszy to robiłem i mam nadzieję, że po raz ostatni, bo kolejne aktualki będę poprzez OTA bezprzewodowo.
Pierwsza aktualizacja u mnie trwała 37 min., a po niej odrazu wskoczyła druga i trwała 6 min. Długo trwała pierwsza weryfikacja plików po wpięciu pena.
Wrzucam kilka fotek w kolejności jakie pojawiały się na ekranie, może komuś się to przyda..
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Aldek
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2022, 22:55
model samochodu: Kia Sportage 2022 MHEV 1,6 /150 KM DCT, BL

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Aldek »

Cześć Wszystkim. Moja Kia to 1,6 GDI MHEV. Zrobiłem aktualizację na wyłączonym silniku, trwała 80 minut. Na aplikację otrzymałem informację, że aktualizacja przebiegła pomyślnie. Przy każdorazowym odpalaniu samochodu pojawia się komunikat ,że brakuje jakiegoś pliku aktualizacyjnego i należy usunąć nośnik ( wyciągnięty zaraz po aktualizacji ) i spróbować jeszcze raz. Jest potwierdzenie w ogólnych ustawieniach o nowej wersji aktualizacji, możliwości aktualizacji OTA , jednak opcja OTA nie jest aktywna ( brak kwadracika do zaznaczania tej opcji ) .Przy wyborze typu pojazdu PHEV, HEV, MHEV wybrałem MHEV.
Próba ponownej aktualizacji dla MHEV z innego nośnika nie jest możliwa, wyskakuje taki sam komunikat - brak kompletnych plików aktualizacyjnych , usuń nośnik i spróbuj jeszcze raz.
Planując trasy pojawia się wybór między trasą szybką a ekonomiczną.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie lub rady.
W aplikacji KIA informacje jak poniżej
Nazwa modelu System NQ5eAS.S5BLC.AEU
Infotainment wersja oprogr. NQ5.EUR.S5W_L.001.001.220623
Wersja mapy EUR.15.41.54.013.633.5
Pozdrawiam.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: jarmk »

Aldek pisze: 15 lis 2022, 17:51 Przy wyborze typu pojazdu PHEV, HEV, MHEV wybrałem MHEV.
Ja w laptopie miałem taki wybór jak na skrenie, a że mam manuala z tego roku, to wybrałem Sportage (MY22).
Wg mnie ściągnęła Ci się lub skopiowała na pena wersja z błędem i dlatego coś poszło nie tak. Na Twoim miejscu zacząłbym wszystko od nowa, od ponownego ściągnięcia aktulki na laptopa, a potem przekopiowania na pena..
Aha, ja nie dostałem żadnego potwierdzenia o aktualizacji na aplikacje.. :) .. no ale w zakładce "wersje" w Kia Connect mam numer z najnowszą wersją.
Załączniki
qa.png
Ostatnio zmieniony 15 lis 2022, 18:24 przez jarmk, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2022, 22:55
model samochodu: Kia Sportage 2022 MHEV 1,6 /150 KM DCT, BL

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Aldek »

Też pobrałem wersję na MHEW bezpośrednio na Lapka a potem skopiowałem na kartę micro sd i wraz z czytnikiem kart do gniazda USB w Kia. To było za pierwszym razem.
Wczoraj ta sama wersja na MHEV bezpośrednio na Pendriva 64 gb w xFat. Kia po włożeniu pendriva odczytuje go ale nie jest możliwa aktualizacja ponowna.
Nie mam pojęcia co mogło pójść nie tak.
Ewentualnie będzie kontakt do KIA.
Dzięki.
Jutro zrobię fotki z ekranu aktualizacji w aucie , można będzie porównać z aktualizacjami u innych użytkowników.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: jarmk »

Aldek pisze: 15 lis 2022, 17:51 W aplikacji KIA informacje jak poniżej
Nazwa modelu System NQ5eAS.S5BLC.AEU
Infotainment wersja oprogr. NQ5.EUR.S5W_L.001.001.220623
Wersja mapy EUR.15.41.54.013.633.5
Porównaj, aplikacja wskazuje Ci, że posiadasz jednak wersję softu z czerwca ..220623 zamiast tą wczorajszą ...221004.
Wersja map jest ok, taka sama.
Załączniki
Screenshot_20221115_183851_Kia Connect.jpg
Ostatnio zmieniony 15 lis 2022, 18:48 przez jarmk, łącznie zmieniany 2 razy.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Lunar GT »

Aldek pisze: 15 lis 2022, 17:51 Cześć Wszystkim. Moja Kia to 1,6 GDI MHEV. Zrobiłem aktualizację na wyłączonym silniku, trwała 80 minut. Na aplikację otrzymałem informację, że aktualizacja przebiegła pomyślnie. Przy każdorazowym odpalaniu samochodu pojawia się komunikat ,że brakuje jakiegoś pliku aktualizacyjnego i należy usunąć nośnik ( wyciągnięty zaraz po aktualizacji ) i spróbować jeszcze raz. Jest potwierdzenie w ogólnych ustawieniach o nowej wersji aktualizacji, możliwości aktualizacji OTA , jednak opcja OTA nie jest aktywna ( brak kwadracika do zaznaczania tej opcji ) .Przy wyborze typu pojazdu PHEV, HEV, MHEV wybrałem MHEV.
Próba ponownej aktualizacji dla MHEV z innego nośnika nie jest możliwa, wyskakuje taki sam komunikat - brak kompletnych plików aktualizacyjnych , usuń nośnik i spróbuj jeszcze raz.
Planując trasy pojawia się wybór między trasą szybką a ekonomiczną.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie lub rady.
W aplikacji KIA informacje jak poniżej
Nazwa modelu System NQ5eAS.S5BLC.AEU
Infotainment wersja oprogr. NQ5.EUR.S5W_L.001.001.220623
Wersja mapy EUR.15.41.54.013.633.5
Pozdrawiam.
Nie przebiegła pomyślnie bo data na końcu ma być 22.10.04 tak jak widać na wcześniejszych obrazkach.
Ściągnij na nowo i zrób wszystko od początku bo ta aktualizacja ma tym razem dwa etapy i może ten drugi się nie odbył. Jak nie uda się to zmień nośnik na inny, pen lub czytnik z kartą.
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: dario37 »

@Lunar GT -też przymierzam się do tej aktualizacji.Możesz opisać jaki jest ten drugi etap?
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Black-end »

Drugi etap uruchamia się samoistnie po etapie pierwszym.
Jest szybkie zweryfikowanie plików aktualizacyjnych na pendrive'ie i potem aktualizacja, która trwa może z 5 minut. Potem automatyczny restart całego Infotainment i już. Gotowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”