Olej do 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Box pisze: 28 sty 2022, 13:24 Takie dyskusje są trochę bez sensu.

Każdy z nas użytkuje auto trochę inaczej.

To tak jak z oponami, dla kogoś najlepsze są Michelin dla innego Pirelli a trzeci powie, że Continental.

W innym wątku pisałem o aktualizacji softu. Opinie były takie, że na biegu jałowym, ktoś inny tylko zapłon i prostownik a ja aktualizowałem podczas jazdy.

We wszystkich 3 opcjach soft będzie zaktualizowany.

Do mojego ProCeeda 1,6 TGDI 204km wedle instrukcji producent zaleca 0w20.

W salonie pytałem jaki olej pierwszy jest zalany w aucie z fabryki - Total Quartz 9000 5w30 hks. Bo taki jest przewidziany dla tego regionu. Po 2k robiąc wymianę w ASO zalałem dokładnie ten sam olej Total Quartz 9000 5w30 hks.

Nie sugerowałem się instrukcją ani ASO tylko tym jak moje auto jest użytkowane i co będzie dla niego najlepsze w zakresie temperatur pracy, czestości jazdy, odległości a nawet postoju.
Ale to wątek o CEED 1.5 TGDI także co mam Ci napisać? Że Twój Total wszędzie widnieje jako olej pierwszego zalania w fabryce a później to ja nie wiem co lepsze dla Twojego 1.6....
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: kubanos »

Shafted pisze: 28 sty 2022, 12:45 Nie mam żadnego solidnego kontrargumentu na tę powszechną opinię. Oprócz mojej własnej opinii że pierd@ą głupoty bo się ch@ znają. Masz już dwie opinie do wyboru. Moja bazuje na kierunkowym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, co do innych to nie wiem, ale mam przeczucie że celebryci YT odcisnęli tu swe piętno ciężarem swej wiedzy.
Też jestem tego zdania, że te forumowe "pier.... glupot" na temat, który olej lepszy, nie ma sensu. Jest instrukcja, skądś się wzięła i nie robił tego "Janusz" tylko producent silnika. Ja się tego trzymam i mam 0W20 od KIA.
Jak ktoś pałuje na zimnym to gratulacje... nawet najlepszy olej 5W nie pomoże. Jak ktoś pałuje na gorącym po trasie 200km/h ciągiem to też gratulacje... też najlepszy olej 5W nie pomoże.
Możecie sobie wlewać co chcecie ... ciekawe co z gwarancjami...
Pozdrówki
Pozdrawiam
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Box »

Radlik pisze: 28 sty 2022, 13:29
Box pisze: 28 sty 2022, 13:24 Takie dyskusje są trochę bez sensu.

Każdy z nas użytkuje auto trochę inaczej.

To tak jak z oponami, dla kogoś najlepsze są Michelin dla innego Pirelli a trzeci powie, że Continental.

W innym wątku pisałem o aktualizacji softu. Opinie były takie, że na biegu jałowym, ktoś inny tylko zapłon i prostownik a ja aktualizowałem podczas jazdy.

We wszystkich 3 opcjach soft będzie zaktualizowany.

Do mojego ProCeeda 1,6 TGDI 204km wedle instrukcji producent zaleca 0w20.

W salonie pytałem jaki olej pierwszy jest zalany w aucie z fabryki - Total Quartz 9000 5w30 hks. Bo taki jest przewidziany dla tego regionu. Po 2k robiąc wymianę w ASO zalałem dokładnie ten sam olej Total Quartz 9000 5w30 hks.

Nie sugerowałem się instrukcją ani ASO tylko tym jak moje auto jest użytkowane i co będzie dla niego najlepsze w zakresie temperatur pracy, czestości jazdy, odległości a nawet postoju.
Ale to wątek o CEED 1.5 TGDI także co mam Ci napisać? Że Twój Total wszędzie widnieje jako olej pierwszego zalania w fabryce a później to ja nie wiem co lepsze dla Twojego 1.6....
Wystarczy, że zaglądniesz w instrukcję i zobzczysz jaki olej jest zalecany do silników TGDI od 1.0 do 1,6. Eureka jest zalecany taki sam 😀 więc czy 1.5 czy 1.6 jaka różnica ?

Jedynie taka co ci powiedzą w ASO a czy mówią prawdę ? Jak sprawdzisz czy masz 0W20 albo 5W30 ?

Dlatego trzeba brać olej do swojego stylu jazdy. Auto pewnie też, Panda w gazie dla oszczędnych a Fiat Multipla rodzinnie. 😉
ari75
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 14:44
model samochodu: ceed 2021 1,5 t-gdi

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: ari75 »

Jeśli chodzi o gwarancje to usłyszałem to co napisałem wcześniej że tyko lanie 0W20 i to tego w serwisie powoduje że nie ma problemów z gwarancją jeśli się coś z silnikiem wydarzy. Nie wiem ile w tym prawdy ale Pan z serwisu sugerował że nawet w przypadku jak lejesz 0W20 ale takie który dostarczyłeś sam to w przypadku awarii KIA w pierwszej kolejności będzie podważało oryginalność tego co przyniosłeś.
Wiem oczywiście że to na rękę serwisowi by wlewać olej od Nich bo na tym zarabiają ale z drugiej strony wiem także że w przypadku awarii nie tylko w temacie samochodów, większość producentów/ubezpieczycieli zrobi dużo by to nie Oni ponosili koszt naprawy.
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

ari75 pisze: 28 sty 2022, 14:30 Jeśli chodzi o gwarancje to usłyszałem to co napisałem wcześniej że tyko lanie 0W20 i to tego w serwisie powoduje że nie ma problemów z gwarancją jeśli się coś z silnikiem wydarzy. Nie wiem ile w tym prawdy ale Pan z serwisu sugerował że nawet w przypadku jak lejesz 0W20 ale takie który dostarczyłeś sam to w przypadku awarii KIA w pierwszej kolejności będzie podważało oryginalność tego co przyniosłeś.
Wiem oczywiście że to na rękę serwisowi by wlewać olej od Nich bo na tym zarabiają ale z drugiej strony wiem także że w przypadku awarii nie tylko w temacie samochodów, większość producentów/ubezpieczycieli zrobi dużo by to nie Oni ponosili koszt naprawy.
I choć w poprzedniej spokojnie przywoziłem swój a5/b5 ale w w 1.6 GDI nie było GPFa i nie miało co się wydarzyć to tutaj przy nowej konstrukcji to nie chcę mieć niespodzianek. Choć do 1.6 to sugerowali żeby ich filtr był a o olej miałem się nie martwić ale teraz to chyba wolę na nich wszystko zrzucić niż się później bić z koniem że olej był dobry a wyprą się wszystkiego jak będą musieli. Tylko tafia mnie bo sporo czasu poświęciłem na szukanie dobrego oleju a będę chyba skazany na nich :(
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Hmm , najbezpieczniej (już to pisałem) niech ASO leje taki jaki sami zalecają , jak cos p...nie to nie wina użytkownika ....
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Box pisze: 28 sty 2022, 14:29
Radlik pisze: 28 sty 2022, 13:29
Box pisze: 28 sty 2022, 13:24 Takie dyskusje są trochę bez sensu.

Każdy z nas użytkuje auto trochę inaczej.

To tak jak z oponami, dla kogoś najlepsze są Michelin dla innego Pirelli a trzeci powie, że Continental.

W innym wątku pisałem o aktualizacji softu. Opinie były takie, że na biegu jałowym, ktoś inny tylko zapłon i prostownik a ja aktualizowałem podczas jazdy.

We wszystkich 3 opcjach soft będzie zaktualizowany.

Do mojego ProCeeda 1,6 TGDI 204km wedle instrukcji producent zaleca 0w20.

W salonie pytałem jaki olej pierwszy jest zalany w aucie z fabryki - Total Quartz 9000 5w30 hks. Bo taki jest przewidziany dla tego regionu. Po 2k robiąc wymianę w ASO zalałem dokładnie ten sam olej Total Quartz 9000 5w30 hks.

Nie sugerowałem się instrukcją ani ASO tylko tym jak moje auto jest użytkowane i co będzie dla niego najlepsze w zakresie temperatur pracy, czestości jazdy, odległości a nawet postoju.
Ale to wątek o CEED 1.5 TGDI także co mam Ci napisać? Że Twój Total wszędzie widnieje jako olej pierwszego zalania w fabryce a później to ja nie wiem co lepsze dla Twojego 1.6....
Wystarczy, że zaglądniesz w instrukcję i zobzczysz jaki olej jest zalecany do silników TGDI od 1.0 do 1,6. Eureka jest zalecany taki sam 😀 więc czy 1.5 czy 1.6 jaka różnica ?

Jedynie taka co ci powiedzą w ASO a czy mówią prawdę ? Jak sprawdzisz czy masz 0W20 albo 5W30 ?

Dlatego trzeba brać olej do swojego stylu jazdy. Auto pewnie też, Panda w gazie dla oszczędnych a Fiat Multipla rodzinnie. 😉
Masz z mojej instrukcji i niby A5/B5 ale oni sugerują się MHEV i 0w20....taki bajzel
Załączniki
271945355_4480583685381092_8491070535160957743_n.jpg
ari75
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 14:44
model samochodu: ceed 2021 1,5 t-gdi

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: ari75 »

Jak pytałem dzwoniąc do serwisu to sprawdzali po numerze VIN i wyszło że ma być zalany 0W20.
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

Ta instrukcja jest przetłumaczona profesjonalnie. Głośność podają w litrach 😀
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Blues Brothers »

@Radlik, to podaj jeszcze co oznaczają *2,*3,*4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”