Olej do 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: shider »

DARIUS pisze: 06 mar 2023, 08:23 to jak to czytać?
najlepiej ze zrozumieniem...
Screenshot_20230306_120032_Drive.jpg
Screenshot_20230306_120339_Drive.jpg
ryj3k pisze: 06 mar 2023, 11:37 A czy tam nie ma adnotacji dotyczącej krajów bliskiego wschodu gdzie prawdopodobnie nie montuje sie GPF?
dokładnie tak jest
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: DARIUS »

Zwróćcie uwagę że rodzaje napędów są rozdzielone, tak samo jak oleje i odnośniki do nich.
Zgodnie z tym, możemy stosować do 1,5T GDI 5W-30 i 0W-20, za to do 1,5T GDI MEHV tylko 0W-20.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: shider »

DARIUS pisze: 06 mar 2023, 12:49 Zwróćcie uwagę że rodzaje napędów są rozdzielone, tak samo jak oleje i odnośniki do nich.
Zgodnie z tym, możemy stosować do 1,5T GDI 5W-30 i 0W-20, za to do 1,5T GDI MEHV tylko 0W-20.
Wklej proszę zdjęcie instrukcji w której masz "rozdzielone" rodzaje napędów.
Z instrukcji obsługi do Ceed MY22, której fragmenty wkleiłem i zaznaczyłem wynika wprost, że dla silnika benzynowego 1.5 T-GDi (zwykłego lub MHEV) w Polsce (i w całej UE) należy wlewać 0w20
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: dam9an »

Prwnie chodzi o to przelamane 1.5Tgdi/1.5tgdi mhev.
Przypomne tylko, że gdzies tu na forum kolega wstawial foto z i instrukcji belgijskiej, gdzie dla 1.5 tgdi byly oleje o lepkosci 0w30 i 5w30.
Natomiast jak pisalem z infolinią kia potwierdzili, że jezli aso zaleje mi olej 5w30 spelniajacy normy jakosciowe to nie trace gwarancji. Wiec zawsze mozna napisac do infolinii i zadac pytanie.
Pewnie taki 0w20 tez jakichs szkód nie zrobi ale przy delikatnej jezdzie. Przy bardziej wymagającej jak poludnie Europy i dlugotrwala jazda autostradami moze juz byc gorzej...
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: shider »

A możecie rzucić jakimiś badaniami mówiącymi o tym, że oleje 0w20 są niebezpieczne dla nowoczesnych silników? Cokolwiek czytam wszędzie piszą aby używać takiego oleju jaki zaleca producent do silnika, który sam opracował. Łatwo znaleźć można z kolei doniesienia o problemach gdy ktoś wlewał olej o większej lepkości, a często robił tak bo "znajomy mechanik" doradził mu "wymianę tej wody". Ludzieeeee. Jak chcecie zrobić silnikowi lepiej kupcie po prostu wyższej klasy olej ale zgodny ze specyfikacją i zmieniajcie go czesciej niż każe producent lub według interwałów dla ciężkich warunków pracy.
Tomiq37
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2022, 15:12
model samochodu: Kia ceed

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Tomiq37 »

Witam ja po pierwszej wymianie oleju właśnie jestem przy 15 tys. Poprosiłem o olej 5w30 i ASO tak wymieniło bez problemów bez żadnej utraty gwarancji itd itp.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: shider »

Tomiq37 pisze: 07 mar 2023, 06:28 Witam ja po pierwszej wymianie oleju właśnie jestem przy 15 tys. Poprosiłem o olej 5w30 i ASO tak wymieniło bez problemów bez żadnej utraty gwarancji itd itp.
Pamiętaj, że to nie ASO daje gwarancję tylko Kia Polska. Zresztą o jakości i niekompetencji ASO jest już masa wątków. Natomiast to nie ASO lecz Kia Polska w razie awarii będzie weryfikować czy wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką czy nie i utrzymywac bądź anulować gwarancję ;) Moje ASO miało na temat oleju zupełnie inne zdanie niż Twoje ;)
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Gielu »

Dokladnie, ASO wypnie sie na Ciebie przy pierwszej lepszej okazji. Ty powiesz...ale to przeciez ASO mi taki olej zalalo...ASO powie - tak na wyrazna prosbe klienta, o mamy to tutaj odnotowane :D
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: dam9an »

shider pisze: 07 mar 2023, 07:12
Tomiq37 pisze: 07 mar 2023, 06:28 Witam ja po pierwszej wymianie oleju właśnie jestem przy 15 tys. Poprosiłem o olej 5w30 i ASO tak wymieniło bez problemów bez żadnej utraty gwarancji itd itp.
Pamiętaj, że to nie ASO daje gwarancję tylko Kia Polska. Zresztą o jakości i niekompetencji ASO jest już masa wątków. Natomiast to nie ASO lecz Kia Polska w razie awarii będzie weryfikować czy wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką czy nie i utrzymywac bądź anulować gwarancję ;) Moje ASO miało na temat oleju zupełnie inne zdanie niż Twoje ;)
Jasne a skad to wiesz? 2 posty wyzej napisalem jaka dostalem odpowoedz z infolonii Kia. Wiec jezeli na infolinii sie myla, w aso sie myla to kogo pytac?
Jak olej spelnia normy jakosciowe to raczej kia nie bedzie robic problemow. Tym bardziej, że oleje 5w30 sa dozwolone w pewnych krajach a to znaczy, ze silnikowi nie szkodza. Co najwyzej moze byc problem przy zapychaniu sie dpf jak ktos niebwleje oleju low saps.
Nie wiem skad tylu znawcow od utraty gwarancji na tym forum ale jak juz poszecie takie rzeczy zawsze powinniscie podkreslac, ze sa to jedynie wasze domysły.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: shider »

dam9an pisze: 07 mar 2023, 22:29 ...napisalem jaka dostalem odpowoedz z infolonii Kia...
Tak infolinia Kia z obsługującymi ja ludźmi z łapanki to faktycznie w 100% wiarygodne źródło... Niestety jak będzie w hipotetycznej sytuacji z innym olejem niż wskazany dowiemy się gdy ktoś się z tym zmierzy. Poczytaj sobie to forum zobaczysz jak Kia podchodzi do tematu gwarancji i jakie ludzie mieli z nią problemy.

Gdybym ja chciał być kryty w razie awarii to przed taką wymiana na inny olej niż mówi instrukcja, napisałbym oficjalne pismo do Kia Polska i poprosił o pisemne potwierdzenie. Teraz to mogą w razie awarii postąpić dowolnie...

Co do infolinii jeszcze to kontaktowałem sie z nimi wielokrotnie. U mnie nie podawali prawdziwych informacji o stanie produkcji auta (było już wyprodukowane a oni twierdzili, że nawet nie skierowano go na produkcję). Wczesniej nie potrafili też potwierdzić czy w cenniku jest błąd czy nie - odsyłali do dealera, który też nie wiedział. Po kilku tygodniach potwierdzili w końcu moje przypuszczenia, odpisali i skorygowali cennik.

Każdy ma prawo lać do auta co mu się podoba. Jakie będą tego konsekwencje przekona się sam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”