Olej do 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: ryj3k »

Shafted pisze: 28 sty 2022, 11:52 Producent silnika 1,5t-gdi w naszym regionie zaleca stosowanie 0W20 z zastrzeżeniami co do ACEA/API. Czy szanowne grono negatorów specyfikacyjnych dysponuje badaniami bądź testami z których wyniki pokazują że te zalecenia są błędne? Nie chodzi mi o opinie czy doświadczenia życiowe z poprzednich (innych) pojazdów, na zasadzie: "jak kiedyś miałem Wartburga to, to i tamto i że o jej".
Z drugiej strony, jako właściciel tej ruchomości możecie tam lać co wam w ręce wpadnie ale wtedy wyegzekwowanie naprawy gwarancyjnej będzie skomplikowane.
Ja bym jeszcze sprawdził czy na te "inne" rynki gdzie producent zaleca lac 5W30 ten silnik posiada GPF tak jak w europejskich wersjach.
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

[/quote]
Ja bym jeszcze sprawdził czy na te "inne" rynki gdzie producent zaleca lac 5W30 ten silnik posiada GPF tak jak w europejskich wersjach.
[/quote]

No właśnie, nie chciałem wchodzić w szczegóły ale specyfikacje silników różnią się pomiędzy rynkami sprzedaży. Ze względu na różne przyczyny.
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Shafted pisze: 28 sty 2022, 11:52 Producent silnika 1,5t-gdi w naszym regionie zaleca stosowanie 0W20 z zastrzeżeniami co do ACEA/API. Czy szanowne grono negatorów specyfikacyjnych dysponuje badaniami bądź testami z których wyniki pokazują że te zalecenia są błędne? Nie chodzi mi o opinie czy doświadczenia życiowe z poprzednich (innych) pojazdów, na zasadzie: "jak kiedyś miałem Wartburga to, to i tamto i że o jej".
Z drugiej strony, jako właściciel tej ruchomości możecie tam lać co wam w ręce wpadnie ale wtedy wyegzekwowanie naprawy gwarancyjnej będzie skomplikowane.
No właśnie też mam podobne zdanie bo jak widzę po innych forach i opiniach to raczej ludzie leją 0w20 i nawet to z ASO bez swojego i jakoś jeżdżą 1.5 od roku czyli przeszli zimę i działa, a jeździć tym nie będę 10 lat a max 6-7 może jak poprzednim CEED. I rozumiem zależności lepkości, TBN ale jak coraz bardziej analizuję to w sumie jeżdżę spokojnie, także film olejowy mi nie straszy że zerwę przy 0w20, mniejsze odcinki na w zasadzie zimnym silniku nawet latem to może po co się bać i kręcić. W lato jak na wakacje to autostrada 120-140 i luzik. No może się jednak mylę.
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

Dlaczego obawiasz się że film olejowy zostanie zerwany? I w którym miejscu to nastąpić ma? 😀
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Shafted pisze: 28 sty 2022, 12:21 Dlaczego obawiasz się że film olejowy zostanie zerwany? I w którym miejscu to nastąpić ma? 😀
To z opinii innych, że przy 0w20 i nagłym naciśnięciu gazu np przy 7dct może do tego dojść, wręcz powszechna opinia.
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

Nie mam żadnego solidnego kontrargumentu na tę powszechną opinię. Oprócz mojej własnej opinii że pierd@ą głupoty bo się ch@ znają. Masz już dwie opinie do wyboru. Moja bazuje na kierunkowym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, co do innych to nie wiem, ale mam przeczucie że celebryci YT odcisnęli tu swe piętno ciężarem swej wiedzy.
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Shafted pisze: 28 sty 2022, 12:45 Nie mam żadnego solidnego kontrargumentu na tę powszechną opinię. Oprócz mojej własnej opinii że pierd@ą głupoty bo się ch@ znają. Masz już dwie opinie do wyboru. Moja bazuje na kierunkowym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, co do innych to nie wiem, ale mam przeczucie że celebryci YT odcisnęli tu swe piętno ciężarem swej wiedzy.
No chyba masz rację, dlatego mam do wyboru: XF PREMIUM C5 C6 0w20, EE PERFORMANCE 0w20, Eurol Ultrance ECO 0W-20, NESTE PRO 0W20, NESTE 0W20 PRO+ M, RAVENOL EFS SAE 0W-20 USVO®, LM Special TEC AA 0W-20....i kurna nie wiem co wybrać bo bardzo podobne :lol:
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

I w tym momencie wchodzą księgowi i mówią: najtańszy z pewnego źródła 😀
Jest jeszcze Total i Motul w tych wymaganiach. Generalnie C5/C6 to musi już być pełny syntetyk o najlepszej stabilności parametrów.
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Shafted pisze: 28 sty 2022, 13:15 I w tym momencie wchodzą księgowi i mówią: najtańszy z pewnego źródła 😀
Jest jeszcze Total i Motul w tych wymaganiach. Generalnie C5/C6 to musi już być pełny syntetyk o najlepszej stabilności parametrów.
Total i Motul podziękuję a pewne źródło to? Link?
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Box »

Takie dyskusje są trochę bez sensu.

Każdy z nas użytkuje auto trochę inaczej.

To tak jak z oponami, dla kogoś najlepsze są Michelin dla innego Pirelli a trzeci powie, że Continental.

W innym wątku pisałem o aktualizacji softu. Opinie były takie, że na biegu jałowym, ktoś inny tylko zapłon i prostownik a ja aktualizowałem podczas jazdy.

We wszystkich 3 opcjach soft będzie zaktualizowany.

Do mojego ProCeeda 1,6 TGDI 204km wedle instrukcji producent zaleca 0w20.

W salonie pytałem jaki olej pierwszy jest zalany w aucie z fabryki - Total Quartz 9000 5w30 hks. Bo taki jest przewidziany dla tego regionu. Po 2k robiąc wymianę w ASO zalałem dokładnie ten sam olej Total Quartz 9000 5w30 hks.

Nie sugerowałem się instrukcją ani ASO tylko tym jak moje auto jest użytkowane i co będzie dla niego najlepsze w zakresie temperatur pracy, czestości jazdy, odległości a nawet postoju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”