Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

forum użytkowników modelu Ceed
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: DARIUS »

W jednym z poprzednich aut tez miałem Michelin Primacy 2 (ten sam wzór bieżnika co 4), tragedia jeżeli chodzi o hałas. Na drugą wiosnę użytkowania po zmianie zima/lato myślałem że coś się z łożyskami stało, a to Michelinki tak huczały. Ich kostki w bieżniku zużywają pod skosem (ząbkują) i to powoduje taki hałas.
Jak wymieniłem na Dębica UHP 2 xl to nastąpiła błoga cisza. Całkiem niezłe gumy, dwa komplety zjeździłem.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Sajmonista »

zainteresowales mnie tymi oponami Debica, ale akurat w tym rozmiarze, co potrzebuje nie ma. 205/55/16.
Przynajmniej na oponeo.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 610
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Tolinek »

Może Wam się przyda, w sumie rozmiar praktycznie ten sam:
viewtopic.php?t=9751
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Alexowy321 »

dam9an pisze: 03 maja 2023, 15:38
Alexowy321 pisze: 02 maja 2023, 22:10
elmer84 pisze: 01 kwie 2021, 22:06 Witam

Co myślicie o wygłuszeniu wnętrza, a szczególnie nadkoli i bagażnika? Poprawiał ktoś fabrykę?:-) Według mnie pasowało by wygłuszyć a szczególnie bagażnik tam gdzie jest koło zapasowe.

Proszę o wasze porady i opinie
Do tej pory podchodziłem sceptycznie do wygłuszenia ceeda. Może dlatego że jeździłem głównie po mieście a autostrada to sporadyczny wypad kilka razy w roku i stosunkowo krótki. Przez weekend majowy zrobiłem prawie 1300km autostrada i stwierdzam że wyciszenie w kia to porażka. Do 140 słychać szumy z opon, wiatru itd. Powyżej już dochodzi dźwięk z Komory silnika. Jeśli miałbym dziennie jeździć prędkościami autostradowymi wygluszyl bym za każdy pieniądz!
Jakie masz opony? Niektorzy twierdza ze wygluszenie niewiele pomaga a duzo wiecej daje zmiana opon. Bo Micheliny sa wlasnie tragicznie glosne i buczace
Wiesz że nawet nie wiem. Kupiłem auto już z dwoma zestawami kół, jedno jest pewne zimówki jakieś wyząbkowane bo tam jest tragedia, myślałem że łożysko jakieś huczy. Sprawdzę jak będę w garażu i napiszę.

Pozdr.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: PowerMario1978 »

Ja jako że zamierzam pojeździć autem parę lat zdecydowałem się wyciszyć auto w profesjonalnym zakładzie. Jestem właśnie po 3kkm wycieczki i chciałbym się podzielić wrażeniami.
Ogólnie jest ciszej i to sporo ale nie powiedziałbym że jest idealnie. Raczej powiedzałbym że było głośno a teraz jest normalnie :roll:
Dalej dużo zależy od rodzaju nawierzchni.
Przy jeździe autostradowej na gładkim asfalcie na pierwszym planie są teraz szumy od podmuchów wiatru a szum od nadkoli jest bardziej w tle i wogóle nie przeszkadza. Przy chropowatym asfalcia i betonie mogłoby być jeszcze ciszej.
Na pewno dużo dało wyciszenie drzwi, odgłosy z zewnątrz zostały mocno stłumione, czy to przejeżdżających aut czy hałasy miasta na skrzyżowaniu.
Jeśli ktoś ma kombi, jest z okolic Warszawy i zastanawia się nad takim zabiegiem to zapraszam na priv.
Przejedziemy się tą samą trasą po obwodnicy dwoma autami i sam oceni czy warto 8-)
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: przmk »

PowerMario1978 pisze: 08 maja 2023, 21:13 Ja jako że zamierzam pojeździć autem parę lat zdecydowałem się wyciszyć auto w profesjonalnym zakładzie. Jestem właśnie po 3kkm wycieczki i chciałbym się podzielić wrażeniami.
Ogólnie jest ciszej i to sporo ale nie powiedziałbym że jest idealnie. Raczej powiedzałbym że było głośno a teraz jest normalnie :roll:
Dalej dużo zależy od rodzaju nawierzchni.
Przy jeździe autostradowej na gładkim asfalcie na pierwszym planie są teraz szumy od podmuchów wiatru a szum od nadkoli jest bardziej w tle i wogóle nie przeszkadza. Przy chropowatym asfalcia i betonie mogłoby być jeszcze ciszej.
Na pewno dużo dało wyciszenie drzwi, odgłosy z zewnątrz zostały mocno stłumione, czy to przejeżdżających aut czy hałasy miasta na skrzyżowaniu.
Jeśli ktoś ma kombi, jest z okolic Warszawy i zastanawia się nad takim zabiegiem to zapraszam na priv.
Przejedziemy się tą samą trasą po obwodnicy dwoma autami i sam oceni czy warto 8-)
A jak oceniasz kwestię ponownego złożenia rozbieranych do wygłuszenia elementów - nie pojawiły się jakieś dodatkowe skrzypienia, trzaski, piski? Żadnych nowych dźwięków, które denerwują?
To główny czynnik, który zniechęca mnie przed potencjalnymi poważniejszymi ingerencjami w samochód typu kompleksowe wygłuszenie auta czy pełne zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Ale może nie ma co się obawiać na zapas? Jak oceniasz?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 610
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Tolinek »

Z brytolskiego forum w dziale ceed 3 sw:
https://www.kiaownersclub.co.uk/threads ... ost-392849

Najpierw trzeba usunąć źródło hałasów w przeciwnym razie wygłuszanie to półśrodki ktòre zwykle prowadzą do... ćwierćrezultatów...

Np z głośnym sąsiadem jest to samo. Nawet 2.5m betonowego kołchoźnika nie pomoże jak wsiun drze ryja :roll:
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: PowerMario1978 »

przmk pisze: 08 maja 2023, 21:52 A jak oceniasz kwestię ponownego złożenia rozbieranych do wygłuszenia elementów - nie pojawiły się jakieś dodatkowe skrzypienia, trzaski, piski? Żadnych nowych dźwięków, które denerwują?
To główny czynnik, który zniechęca mnie przed potencjalnymi poważniejszymi ingerencjami w samochód typu kompleksowe wygłuszenie auta czy pełne zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Ale może nie ma co się obawiać na zapas? Jak oceniasz?
Na razie bez zarzutu. Cały tydzień jeździłem i wsłuchiwałem się w różne dźwięki ale zawsze się okazywało że to albo butelka w drzwiach albo telefon w schowku :lol:
Ja robiłem w okolicy i dostałem zapewnienie że jeśli coś będzie nie tak to dzwonić przyjeżdżać i poprawią.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: PowerMario1978 »

Tolinek pisze: 08 maja 2023, 22:03 Najpierw trzeba usunąć źródło hałasów w przeciwnym razie wygłuszanie to półśrodki ktòre zwykle prowadzą do... ćwierćrezultatów...
W tym przypadku to chyba trzebaby było pozbyć się samochodu a to nie wchodzi w gre :lol:
Opony zmieniłem na cichsze całoroczne. Jak było zimno to było ciszej jak temperatura wzrosła to mam wrażenie że troche bardziej hałasują.
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: przmk »

PowerMario1978 pisze: 09 maja 2023, 09:15
przmk pisze: 08 maja 2023, 21:52 A jak oceniasz kwestię ponownego złożenia rozbieranych do wygłuszenia elementów - nie pojawiły się jakieś dodatkowe skrzypienia, trzaski, piski? Żadnych nowych dźwięków, które denerwują?
To główny czynnik, który zniechęca mnie przed potencjalnymi poważniejszymi ingerencjami w samochód typu kompleksowe wygłuszenie auta czy pełne zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Ale może nie ma co się obawiać na zapas? Jak oceniasz?
Na razie bez zarzutu. Cały tydzień jeździłem i wsłuchiwałem się w różne dźwięki ale zawsze się okazywało że to albo butelka w drzwiach albo telefon w schowku :lol:
Ja robiłem w okolicy i dostałem zapewnienie że jeśli coś będzie nie tak to dzwonić przyjeżdżać i poprawią.
Dzięki za pozytywne informacje. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”