Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

forum użytkowników modelu Ceed
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Volver »

Pewnie, tylko poszukaj wpisów, są tutaj. Między innymi moje. Duża róznica.
elmer84
Posty: 135
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: elmer84 »

Podasz linki do Twoich wpisów?:-)
elmer84
Posty: 135
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: elmer84 »

Już czytałem:-) zacznę od wygłuszenia bagażnika, tam gdzie jest koło zapasowe. Zobaczę czy będzie jakaś różnica.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Volver »

Powinno być lepiej. Tylko zadbaj o dobre materiały, nie wciśniesz więcej niż 1-1,5 cm i to w niektórych miejscach. I nadkola!
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: dam9an »

elmer84 pisze: 24 kwie 2021, 19:47 Już czytałem:-) zacznę od wygłuszenia bagażnika, tam gdzie jest koło zapasowe. Zobaczę czy będzie jakaś różnica.
I jak sprawdziles jak sie jezdzi na wyciszonym bagazniku?
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Sajmonista »

A czy po sciaganiu tapicerki, dywanikow itp, i ponownym zalozeniu nie pojawiaja sie jakies dziwne, dodatkowe dzwieki? Slyszalem, ze wlasnie po takich ingerencjach potem cos piszczy, trzeszczy...
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: PowerMario1978 »

Cześć.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów zlecał wyciszenie auta w "car comfort" okolice Warszawy albo "ciche-auto" z Wrocka?
Może polecacie jakiś inny zakład z okolic Wawy (poza tym wymienionym w tym wątku)?
Jestem ciekaw zakresu prac, pakietu i waszej oceny.
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: Alexowy321 »

elmer84 pisze: 01 kwie 2021, 22:06 Witam

Co myślicie o wygłuszeniu wnętrza, a szczególnie nadkoli i bagażnika? Poprawiał ktoś fabrykę?:-) Według mnie pasowało by wygłuszyć a szczególnie bagażnik tam gdzie jest koło zapasowe.

Proszę o wasze porady i opinie
Do tej pory podchodziłem sceptycznie do wygłuszenia ceeda. Może dlatego że jeździłem głównie po mieście a autostrada to sporadyczny wypad kilka razy w roku i stosunkowo krótki. Przez weekend majowy zrobiłem prawie 1300km autostrada i stwierdzam że wyciszenie w kia to porażka. Do 140 słychać szumy z opon, wiatru itd. Powyżej już dochodzi dźwięk z Komory silnika. Jeśli miałbym dziennie jeździć prędkościami autostradowymi wygluszyl bym za każdy pieniądz!
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: dam9an »

Alexowy321 pisze: 02 maja 2023, 22:10
elmer84 pisze: 01 kwie 2021, 22:06 Witam

Co myślicie o wygłuszeniu wnętrza, a szczególnie nadkoli i bagażnika? Poprawiał ktoś fabrykę?:-) Według mnie pasowało by wygłuszyć a szczególnie bagażnik tam gdzie jest koło zapasowe.

Proszę o wasze porady i opinie
Do tej pory podchodziłem sceptycznie do wygłuszenia ceeda. Może dlatego że jeździłem głównie po mieście a autostrada to sporadyczny wypad kilka razy w roku i stosunkowo krótki. Przez weekend majowy zrobiłem prawie 1300km autostrada i stwierdzam że wyciszenie w kia to porażka. Do 140 słychać szumy z opon, wiatru itd. Powyżej już dochodzi dźwięk z Komory silnika. Jeśli miałbym dziennie jeździć prędkościami autostradowymi wygluszyl bym za każdy pieniądz!
Jakie masz opony? Niektorzy twierdza ze wygluszenie niewiele pomaga a duzo wiecej daje zmiana opon. Bo Micheliny sa wlasnie tragicznie glosne i buczace
guwer
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2023, 17:55
model samochodu: Ceed SW III

Re: Kia Ceed III kombi wygłuszenie wnętrza

Post autor: guwer »

Też to zauważyłem. Na zimę miałem 16 Kleber. Po zmianie na 17 fabryczne Michelin Primacy 4 dużo głośniej. Opona szersza ale znowu bieżnik w zimówkach jest głośny a tu ciszej. Pytanie czy to kwestia modelu opony czy rozmiaru? Jeśli modelu to na jakie zamiast Michelin. Ktoś testował jakieś inne 17?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”