Ubezpieczenie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Tomeck »

Witam.Mam pytanie. Kupuje Xceed zdalnie około 200 km od miejsca zamieszkania.Czy ubezpieczenie z salonu (tzw. pakiet dealerski) dostanę tylko w tym salonie w którym nabyłem samochód,czy mogę iść do dowolnego salonu Kia i otrzymać taki pakiet ubezpieczeń?
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ubezpieczenie

Post autor: melonme »

Jestem w podobnej sytuacji i powiem ,że jestem zadowolony z oferty dilerskiej. Link zaproponował mi ok 4 tys. pełen pakiet. W salonie KIA, PZU 2660 to duża różnica. W linku ubezpieczam samochody od wielu lat i niestety. X ceed wartość 147 tys.
7,22
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Cocosh »

melonme pisze: 24 mar 2023, 20:57 Jestem w podobnej sytuacji i powiem ,że jestem zadowolony z oferty dilerskiej. Link zaproponował mi ok 4 tys. pełen pakiet. W salonie KIA, PZU 2660 to duża różnica. W linku ubezpieczam samochody od wielu lat i niestety. X ceed wartość 147 tys.
Co zawiera kwota 2660?
Czy w tej cenie jest Auto Non stop na czas naprawy?
Rozszerzony asistance?
Ochrona zniżek?
Wariant serwisowy?
Myśle ze trzeba takie dane podac bo to wpływa tez na składkę.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ubezpieczenie

Post autor: melonme »

AC - najważniejsze:
- zniesiony udział własny w szkodach
- wykupiona amortyzacja części
- naprawa odbywa się w ASO z użyciem części nowych i oryginalnych z logo producenta wariant serwis
- stała suma ubezpieczenia
- brak redukcji sumy ubezpieczenia ( po szkodzie nie trzeba samochodu doubezpieczać, nie traci na wartości)

Assistance Polska i Europa

NNW z sumą ubezpieczenia 10 000 na każdą osobę

Suma ubezpieczenia 147 500,00zł brutto z VAT (faktura)

1. składka za pakiet w PZU 2661,00 zł (holowanie do 150km, auto zastępcze do 10 dni pod warunkiem holowania, minimalna odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance - 20km)

OPCJE DODATKOWE nieuwzględnione w kalkulacji:

* holowanie do 1200km - 158 zł

* minimalna odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance – 0km - 60zł

* ochrona zniżek w OC - 19 zł i AC - 113 zł

* auto non stop (na cały okres naprawy niezależnie od faktu holowania w przypadku szkody w RP) – 79 zł
7,22
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Cocosh »

melonme pisze: 25 mar 2023, 21:00 AC - najważniejsze:
- zniesiony udział własny w szkodach
- wykupiona amortyzacja części
- naprawa odbywa się w ASO z użyciem części nowych i oryginalnych z logo producenta wariant serwis
- stała suma ubezpieczenia
- brak redukcji sumy ubezpieczenia ( po szkodzie nie trzeba samochodu doubezpieczać, nie traci na wartości)

Assistance Polska i Europa

NNW z sumą ubezpieczenia 10 000 na każdą osobę

Suma ubezpieczenia 147 500,00zł brutto z VAT (faktura)

1. składka za pakiet w PZU 2661,00 zł (holowanie do 150km, auto zastępcze do 10 dni pod warunkiem holowania, minimalna odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance - 20km)

OPCJE DODATKOWE nieuwzględnione w kalkulacji:

* holowanie do 1200km - 158 zł

* minimalna odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance – 0km - 60zł

* ochrona zniżek w OC - 19 zł i AC - 113 zł

* auto non stop (na cały okres naprawy niezależnie od faktu holowania w przypadku szkody w RP) – 79 zł
W mojej opinii bardzo dobra oferta. Tez mam PZU brane w salonie, ale skladka była wyższa mimo maks zniżek jakie mam. Może miasto ma tez znaczenia.
Za 2 miesiące kończy mi się polisa będę przedłużał, liczę ze PZU będzie tez dobre cenowo.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Basti1908 »

Ja w 2. roku ubezpieczenia ponownie skorzystalem z oferty ubezpieczeniowej salonu, w ktorym kupilem auto i mam taki sam maksymalny pakiet z PZU jak kolega wyzej. Bez ochrony znizek, co uwazam jest bez roznicy w moim przypadku, za to z osobnym pakietem Auto Szyba. Calosciowo kwota nizsza, niz gdziekolwiek indziej w porownywarkach przy tej wartosci auta, a nawet w PZU bezposrenio na infolinii kwota bez Auto Szyba przy gorszych warunkach byla wyzsza nawet o 100% :lol:
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Cocosh »

Cocosh pisze: 25 mar 2023, 21:11
melonme pisze: 25 mar 2023, 21:00 AC - najważniejsze:
- zniesiony udział własny w szkodach
- wykupiona amortyzacja części
- naprawa odbywa się w ASO z użyciem części nowych i oryginalnych z logo producenta wariant serwis
- stała suma ubezpieczenia
- brak redukcji sumy ubezpieczenia ( po szkodzie nie trzeba samochodu doubezpieczać, nie traci na wartości)

Assistance Polska i Europa

NNW z sumą ubezpieczenia 10 000 na każdą osobę

Suma ubezpieczenia 147 500,00zł brutto z VAT (faktura)

1. składka za pakiet w PZU 2661,00 zł (holowanie do 150km, auto zastępcze do 10 dni pod warunkiem holowania, minimalna odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance - 20km)

OPCJE DODATKOWE nieuwzględnione w kalkulacji:

* holowanie do 1200km - 158 zł

* minimalna odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance – 0km - 60zł

* ochrona zniżek w OC - 19 zł i AC - 113 zł

* auto non stop (na cały okres naprawy niezależnie od faktu holowania w przypadku szkody w RP) – 79 zł
W mojej opinii bardzo dobra oferta. Tez mam PZU brane w salonie, ale skladka była wyższa mimo maks zniżek jakie mam. Może miasto ma tez znaczenia.
Za 2 miesiące kończy mi się polisa będę przedłużał, liczę ze PZU będzie tez dobre cenowo.
Dla mnie PZU u Dilera na 2 rok wyliczyli składkę 400zl droższa niz rok temu - przy braku szkle i szkód i pełnych zniżkach.
Wiec nie wiem jak oni to liczą 🤦‍♂️
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Ubezpieczenie

Post autor: krisbe »

Miałem to samo, a na pytanie dlaczego? Inflacja..
Zero szkód itd.

Finalnie brałem poza ASO i wyszło taniej. Też agent zrezygnował z opcji "auto wartość 100%", bo mam GAP wykupiony.
Mam zwiększony assistance i holowanie do 1200km + zniesione jakieś ograniczenia.
Na holowaniu mi zależało, bo jeżdżę na południe Europy i nie wyobrażam sobie tam naprawiać auto w serwisie, albo holować na swój koszt w razie czego.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Cocosh »

krisbe pisze: 29 mar 2023, 17:40 Miałem to samo, a na pytanie dlaczego? Inflacja..
Zero szkód itd.

Finalnie brałem poza ASO i wyszło taniej. Też agent zrezygnował z opcji "auto wartość 100%", bo mam GAP wykupiony.
Mam zwiększony assistance i holowanie do 1200km + zniesione jakieś ograniczenia.
Na holowaniu mi zależało, bo jeżdżę na południe Europy i nie wyobrażam sobie tam naprawiać auto w serwisie, albo holować na swój koszt w razie czego.
Dzięki za podpowiedz. Muszę tez pamiętać zeby zrezygnować z wartości 100% może to obniży składkę (mam GAP)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Blues Brothers »

Nikt nie dał lepszej oferty na 2rok niż ASO z PZU max składka 2,1% wartości.
Na marginesie, dlaczego dopłacacie do wyzszego assistance, skoro macie fabryczne od Kia :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”