KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: D.BRUS »

Też czekam na te informacje bo na pewno poczekam na odbiór do 2023 :D
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Bugaloo pisze: 10 cze 2022, 12:07 Wiadomo już coś na temat zmian w MY23?
Może lepsze światła, normalny keyless (w sensie wszystkie klamki), inny wzór felg etc.?
Myślę, że najlepszą zmianą modelową byłaby dostępność i realne terminy dostaw....
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

witajcie,
już po prawie 6.000 km, 2 rzeczy na które zwracam uwagę:
1. na zewnątrz leje deszcz, na pulpicie kropi lub w ogóle nie pada, na zewnątrz przestaje padać do zera, na pulpicie się rozpadało.. :lol:
2. często obraz z kamery cofania nie gaśnie, czyli jadąc już do przodu na wyświetlaczu dalej widać co dzieje się za pojazdem..

Marcin
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

odp. 2) gaśnie po przekroczeniu pewnej prędkości, ale można to zmienić w ustawieniach tak, aby obraz z kamery się wyłączał od razu po zmianie z biegu "R"
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Jest aktualizacja navi z maja. Instalował ktoś?
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

raku pisze: 20 cze 2022, 10:34 odp. 2) gaśnie po przekroczeniu pewnej prędkości, ale można to zmienić w ustawieniach tak, aby obraz z kamery się wyłączał od razu po zmianie z biegu "R"
zdradzisz jak to zrobić w tych ustawieniach ?
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Setup -> Obraz
IMG_20220621_205740_edit_102522518735917.jpg
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

Soplus pisze: 21 cze 2022, 18:46 Jest aktualizacja navi z maja. Instalował ktoś?
Instalowałem w Optimie z 2018, nowych featuresów nie przybyło, mapa nowa, działa dobrze. No i naprawili błędy m.in. z wyświetlaniem ograniczenia prędkości które wprowadzili w listopadowej aktualizacji.

BTW. Jak działa aktualizacja OTA w Sorento? Wg cennika przez pierwszy rok jest w cenie, a potem? jaka cena? nigdzie nie udało mi się znaleźć.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

No to mam i ja. My22, HEV, AWD, PL, SRF. Jutro pierwsza trasa i wrażenia z jazdy. Na razie najbardziej mnie denerwuje badziewna kotara bagażnika i brak schowków ( zboczenie po Skodzie).
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

No to jestem po pierwszej "dłuższej" przejażdżce (+/- 250km), centrum miasta 10%, drogi krajowe 70%, autostrada 20%. Na razie trzymałęm się max dopuszczalnych prędkości, bez głwałtownego przyspieszania, wyprzedzania itp. , niech przez te pierwsze 1000 km ma spokój. Przesiadłem się z Superb 2.0 280KM, Sportline na wypasie (ale nie byłem psychofanem).

Plusy :

1. Spalanie przy takiej jeździe 6,6l/100 km.
2. Nie słychać silnika, jest cicho (choć od 120 aerodynamika lodówki jest słyszalna).
3. Generalnie systemy wspomagania dają radę i można się czuć mega bezpiecznie.
4. Miejsca z przodu od groma i ciut ciut (choć tył już mniej niż w Superb chyba).
5. Dynamika jazdy jak na kloca lepiej niż spodziewana nawet po przesiadce z 280 kucy).
6. Skrzynia zmienia nawet ok (po DSG myślałem, że będzie gorzej).

Minusy:

1. O mójBose audio, no do Cantona się nie umywa, jest płasko i bagnisto z dźwiękiem.
2. Kotara bagażnika - tanio tanio tanio.
3. Plastiki imitujące alu - patrz wyżej.
4. Ambient light tylko przód?
5. Haczyki na reklamówki w bagażniku maleństwa.
6. Brak schowka w bagażniku/drugiej podłogi. W Superb miałem i było mega (ale wiem HEV robi swoje).
7. Carplay 3x mi się rozłączył (ale może dlatego, że miałem nawi włączoną ?).
8. Trochę wkurzające pikania itp przy ostrzeżeniach (przejechanie linii itp) - pewnie można wyłączyć.
9. Przy 80-85km/h słychać świst silnika (chyba, albo skrzynia?), wystarczy ciut mocniej nacisnąć gaz i znika(przy redukcji biegu jednoczesnej).
10. Menu pojazdu - jprdl ale się trzeba naklikać, no i te skróty słów...
11. Da się skasować inne profile użytkowników? Za każdym razem, gdy opdalam, wybiera niby mój i ostrzega wkanem powitalnym (uważaj uważaj i inne pierdoły)- trochę to wkurzające.
12. Z kluczyka zamykają się okna (ale nie otwierają) ale dlaczego dach szklany nie jest podpięty!


Generalnie jednak jako całość na plus, to mój pierwszy SUV i nie mam porównania :). Pewnie z każdym kolejnym MY będzie lepiej.

Nie ma się co oszukiwać, auto z takim poziomem nasycenia elektroniką u producentów na A, B czy M kosztuje min 2X tyle i z pewnymi niedociągnięciami, a właściwie cięciami, trzeba się pogodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”