KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

nagdob pisze: 20 sty 2023, 08:01
BrzydkiWacek pisze: 19 sty 2023, 22:48 Dzisiaj zauważyłem niefajną rzecz, otóż jechałem podczas opadów deszczu i deszczu ze śniegiem...
1. wyłączył mi się przedni system ostrzegania o przeszkodach - chyba wariują czujniki od śniegu bo nie były zaklejone...
2. lewa kamera(ta co wyświetla obraz lewej strony pojazdu w miejscu prędkościomierza kiedy włączymy lewy kierunek) jest podatna na "wodę" - same krople wiszące na niej widziałem zamiast drogi. Prawa kamera jest OK. Mnie to rybka bo i tak wolę lusterka ale wada to wada:P
Kropla wody po prostu wisi na kamerze i dopóki nie spadnie to obraz jest jaki jest. U mnie to samo. Co do sytemu ostrzegania, to niestety jak śnieg zasypie radar to tak będzie. Normalne w każdym samochodzie.
Nie do końca tak jest bo, jak wspomniałem wcześniej, czujniki nie były zaklejone/zasypane czy zakryte śniegiem, Sorento to moje pierwsze auto, które wyłącza systemy kiedy pada śnieg, ALE nie zasypał jeszcze żadnych czujników - tak sprawdzałem kilka razy podczas jazdy usuwając nawet wodę ze wszystkiego co w pasie przednim i ...dupa dalej nie działały.
W żadnym aucie(a miałem już z kilkanaście bryk co najmniej) nie miałem tak czułych systemów jak w Sorento - dla mnie to wada bo zwykły opad śniegu wyłącza przednie czujniki - jedynie w C5 Aircross nadmierny opad deszczu(nie śniegu) powodował losowe odzywanie się czujników martwego pola w lusterkach, albo gorąca woda z myjki zamykała lub otwierała auto(tak kluczyk miałem przy du*ie i stałem przy drzwiach które myłem :P ).
Także w moich oczach to wada.
Podobnie jak "kropla" wisząca na kamerze - z prawej strony jakoś spada i problemu nie ma, a z lewej trzyma się "ręcami i nogami" i puścić się s*mata nie chce :P Chyba, że zależy to od tego skąd wieje czy z prawej czy lewej? A na poważnie - usunąłem kroplę mechanicznie(nie z kopa...) i za chwilę znów to samo. Coś gdzieś inżynierom umknęło podczas projektowania :P
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 08:44
... wcześniej, czujniki nie były zaklejone/zasypane czy zakryte śniegiem, ....
Piszesz o czujnikach, ale czy radar nie był zasypany? Radar to taki kwadratowy plastik na przodzie. Sorry że tak piszę, ale nie wspomniałeś o nim, jedynie o czujnikach, a to akurat ważne. U mnie krople wiszą zarówno na prawej jak i lewej kamerze w lusterkach.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

U mnie samochód już kilka śnieżnych dni ma za sobą (vide photo) i nie było żadnych problemów z czujnikami czy asystentami.
20220129_205802.jpg
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

galloper pisze: 20 sty 2023, 09:09 U mnie samochód już kilka śnieżnych dni ma za sobą (vide photo) i nie było żadnych problemów z czujnikami czy asystentami.20220129_205802.jpg
Jak stoi to i nie ma problemów. :mrgreen: Pojeździj jak sypie mokry śnieg i po błocie pośniegowym to zobaczymy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Jeżdziłem i przy padającym (mokrym i suchym) i naprawdę nic nie wariowało. Jasne jest, że jak sensor kamera jest zasłonięta to nie ma prawa działać ale w czasie jazdy przy różnych opadach nie stwierdziłem kłopotów. Może jeszcze wszystko przede mną? :lol:
loony89
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2022, 10:47
model samochodu: Sorento 2005 2.5 CRDi M/T || Sportage 2017 Business Line 1.6 T-GDi

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: loony89 »

nagdob pisze: 20 sty 2023, 08:53
BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 08:44
... wcześniej, czujniki nie były zaklejone/zasypane czy zakryte śniegiem, ....
Piszesz o czujnikach, ale czy radar nie był zasypany? Radar to taki kwadratowy plastik na przodzie. Sorry że tak piszę, ale nie wspomniałeś o nim, jedynie o czujnikach, a to akurat ważne. U mnie krople wiszą zarówno na prawej jak i lewej kamerze w lusterkach.
radar to ten czarny plastik pod rejestracją, od odpowiada za te systemy. ja aktualnie jeżdżę niro i jest ten sam "problem" podczas opadów śniegu
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

To jest moja druga zima z Sorento i póki co zdarzyło mi się dosłownie 1 raz, gdy pojawił się komunikat, że czujniki zostały wyłączone.
I nie zaskoczyło mnie to wcale, gdyż faktycznie padał wtedy wyjątkowo mokry śnieg i przód auta był nim pokryty.

Ale z drugiej strony, więcej kilometrów jeżdżę autem w lato, a codziennie wyjeżdżam suchym i ciepłym autem z hali garażowej.
Mogę zatem być słabym przykładem w kwestii statystyk dla tych czujników :)
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

loony89 pisze: 20 sty 2023, 10:16 ...

radar to ten czarny plastik pod rejestracją, od odpowiada za te systemy. ja aktualnie jeżdżę niro i jest ten sam "problem" podczas opadów śniegu
Właśnie o tym pisałem, tylko nie wiedziałem gdzie on dokładnie jest w Sorento. Bo w Sportage jest poniżej rejestracji, ale lekko z prawej strony. Wczoraj jak jechałem raniutko po zasypanej nieodśnieżonej drodze wojewódzkiej (skandal :!: !), przy sypiącym bardzo mokrym śniegu i jeszcze za innymi samochodami to radar przestał działać po około 15 km. Jak skończyłem jazdę i spojrzałem na przód, to była na nim przynajmniej 5 cm grubości warstwa nalepionego śniegu. w tym oczywiście na radarze. Więc nie ma żadnej możliwości, żeby w takich warunkach komuś działały systemy, żeby nie wiadomo jakie były.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Czujniki mam na myśli wszystko co z przodu;) Radar czysty był. Mało tego, dzisiaj nie sypie, radar ciut zasłonięty lodem co spłynął z auta i w nocy zamarzł i wszystko działa. Wczoraj odśnieżałem kilkukrotnie chociażby z tego powodu, ze na bramkach kamery nie rozpoznawały rejestracji i ludziska blokowali przejazd. Ewidentnie w moim przypadku problemem jest opad śniegu a nie zasłonięcie nim radaru…
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 11:50 Czujniki mam na myśli wszystko co z przodu;) Radar czysty był. Mało tego, dzisiaj nie sypie, radar ciut zasłonięty lodem co spłynął z auta i w nocy zamarzł i wszystko działa. Wczoraj odśnieżałem kilkukrotnie chociażby z tego powodu, ze na bramkach kamery nie rozpoznawały rejestracji i ludziska blokowali przejazd. Ewidentnie w moim przypadku problemem jest opad śniegu a nie zasłonięcie nim radaru…
Mogłeś też mieć zasypaną trochę przednią kamerę i efekt będzie taki sam. Wystarczy wtedy kilka płatków mokrego śniegu. Zima to zima, ale dodam, że jak pada deszcz to nigdy nie miałem takich problemów. Tylko jak jest śnieg.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”