KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sorento05/09/2021 »

tamrof pisze: 28 lut 2023, 21:20 Panowie głupie pytanie,
Czy w Sorento nie ma podgrzewanej elektrycznie przedniej szyby? Tylko nawiew? Mam XL i dzisiaj rano się zszkowalem 🤣
Panowie w nawiązaniu do przedniej szyby czy Wy nie macie wrażenia ze ta szyba strasznie się rysuje? Ja po 3k km ma już dość widoczne kilka rys i kilka odprysków po kamieniu a nie bardzo pamietam jakiekolwiek uderzenie…
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Ja mam przejechane 27k km i nie mam żadnej ryski ani na szybie, ani na lakierze.

No nie licząc przerysowanych drzwi przez pana z BMW :/
fryzjerek
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2023, 09:40

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: fryzjerek »

Witam mam pytanko w wersji PHEV jak jest rozwiązane ogrzewanie np zimą chodzi mi o to czy auto pobiera energie z akumulatorów do ogrzania kabiny czy załącza się silnik spalinowy czy jest może jeszcze inne rozwiązanie "webasto" ? z góry dziękuje za odpowiedz
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

fryzjerek pisze: 04 mar 2023, 12:44 Witam mam pytanko w wersji PHEV jak jest rozwiązane ogrzewanie np zimą chodzi mi o to czy auto pobiera energie z akumulatorów do ogrzania kabiny czy załącza się silnik spalinowy czy jest może jeszcze inne rozwiązanie "webasto" ? z góry dziękuje za odpowiedz
Zalącza się silnik spalinowy.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

fryzjerek pisze: 04 mar 2023, 12:44 Witam mam pytanko w wersji PHEV jak jest rozwiązane ogrzewanie np zimą chodzi mi o to czy auto pobiera energie z akumulatorów do ogrzania kabiny czy załącza się silnik spalinowy czy jest może jeszcze inne rozwiązanie "webasto" ? z góry dziękuje za odpowiedz
Poszukaj moich wypowiedzi w tym wątku(około 10-12/2021) miałem wtedy na weekendy trzy różne Sorki chyba wszystkie PHEVGdy jechałem oddać auto po weekendzie to przy temperaturze ok 5st silnik wyłączył się dopiero po kilkunastu kilometrach o ile pamietam. Jak Kolega wyżej wspomniał, grzanie mamy z silnika spalinowego, podobnie chłodzenie…
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sorento »

Dzis spotkalem na ulicy (a tu sorento to rzadkosc)

I wlasciwy motor :) V6

Obrazek
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

BrzydkiWacek pisze: 04 mar 2023, 14:27
fryzjerek pisze: 04 mar 2023, 12:44 Witam mam pytanko w wersji PHEV jak jest rozwiązane ogrzewanie np zimą chodzi mi o to czy auto pobiera energie z akumulatorów do ogrzania kabiny czy załącza się silnik spalinowy czy jest może jeszcze inne rozwiązanie "webasto" ? z góry dziękuje za odpowiedz
Poszukaj moich wypowiedzi w tym wątku(około 10-12/2021) miałem wtedy na weekendy trzy różne Sorki chyba wszystkie PHEVGdy jechałem oddać auto po weekendzie to przy temperaturze ok 5st silnik wyłączył się dopiero po kilkunastu kilometrach o ile pamietam. Jak Kolega wyżej wspomniał, grzanie mamy z silnika spalinowego, podobnie chłodzenie…
Poprawka-chłodzenie idzie z akumulatora. Latem jeżdżąc Eco silnik spalinowy się w ogóle nie włączy.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

@galloper
Jesteś pewny? Jeszcze nie jeździłem sorka latem ale wydaje mi się ze sprężarka klimy jest napędzana paskiem od silnika spalinowego… ale mogę się mylić…
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Pewny. Empiryczne sprawdzone. Im większy upał tym zasieg na baterii spada, bo więcej energii idzie na chłodzenie.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Tolinek »

Myślę że macie tak jak we wszystkich z hundaj-grupy czyli sprężarkę pędzoną z trakcji (z baterii hybrydowej). I w pluginie, i w hybrydzie. To by było dziwne i kosztowne gdyby było inaczej. I nie komfortowe we furze za taki piniondz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”