KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: adasko »

Czyli w mieście bez szans . Dziś testowałem asystenta jazdy w korku i brakowało do szczęścia aby rozwijał prędkości do ograniczeń na znakach drogowych
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Ten system działa także poza autostradą, ale ciut inaczej.

Gdy jedziemy na tempomacie i pojawia się znak z ograniczeniem prędkości to wyświetli się ten znak na wyświetlaczu i krótki sygnał dźwiękowy (o ile dobrze pamiętam). Wtedy mamy dosłownie kilka sekund na reakcję, tj. użycie przycisku od tempomatu, aby dostosować prędkość do aktualnego znaku ograniczenia.
To wymaga chyba też ustawienia tej opcji gdzieś w systemie samochodu. Być może domyślnie jest wyłączona. Nie pamiętam.

Natomiast faktycznie nie działa to z automatu (jak na autostradzie), a jedynie mamy możliwość szybkiego kliknięcia i wtedy zmiany prędkości.
Niestety, jeżeli przeoczymy te kilka sekund, to już nie ma chyba opcji dostosowania się do aktualnego ograniczenia prędkości.
Przynajmniej nie znalazłem :/
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Lunar GT »

raku pisze: 09 mar 2023, 21:48 Niestety, jeżeli przeoczymy te kilka sekund, to już nie ma chyba opcji dostosowania się do aktualnego ograniczenia prędkości.
Przynajmniej nie znalazłem :/
Działa również na S a opcją jest przycisk +/-.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

nagdob pisze: 09 mar 2023, 21:14
adasko pisze: 09 mar 2023, 19:12 Pytanie : jak włączyć dostosowanie prędkości do znaków drogowych ? Mam wersję XL
To działa tylko na autostradzie. Należy najpierw ustawić prędkość autostradową, która wyświetli się na zielono, a potem za każdym razem po minięciu znaku z ograniczeniem prędkości auto samo będzie się do niej dostosowywało. Jak miniemy znak, który ją odwoła auto znów samo przyspieszy.
I działa to czasami do dupy. Na autostradzie , przy braku znaków ograniczeń prędkości, system dostosowuje prędkość do ograniczenia z wbudowanej nawigacji a tam są błędy i parę razy zdarzyło mi się, że na A2 nagle auto zaczęło hamować do 90 km/h bo tam mu mapa podpowiadała...
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Panowie ten system u mnie działa również poza autostradami i ekspresówkami ale jest i tak beznadziejny - tempomat do jazdy za kimś OK. Nie wiem jak w mieście bo zazwyczaj jadę i tak za kimś i nie udało mi się przetestować ale poza miastem jakoś tam działa ale ogólnie do dupy i tyle. Baardzo nerwowo reaguje zwłaszcza kiedy trzeba zwolnić... a przyspieszenie przy np. wyprzedzaniu lub podczas zmiany pasa ruchu znów flegmatycznie - trzeba sobie pomagać nożnie :P
W cytrynie to lepiej działało. A zużycie paliwa też dość mocno wzrasta - o ok. 1 litr w moim wykonaniu.
Zdarza mu się prawie codziennie, że wyświetla ograniczenia prędkości z dróg poprzecznych i np. jedziesz sobie 90-tką i zaczyna się hamowanie do 50 bo na pasie zjazdowym s-ki takie ograniczenie postawili...
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: adasko »

Co oznacza ta ikonka zielony samochodzik że strzałkami ?
Załączniki
IMG_20230310_155159~2.jpg
iwo
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2021, 19:04
model samochodu: Kia Sorento HEV L MY23

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: iwo »

SmartSelect_20230312_225712_Opera.jpg
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: adasko »

iwo pisze: 12 mar 2023, 22:59
SmartSelect_20230312_225712_Opera.jpg
Dziękuje za odpowiedz. Ciekawe jest z tą ikona gdyż dostaje informacje na wyświetlaczu samochodu ze jest gotowy do jazdy, informuje mnie tez zapięcie biegu oraz ikonka eV. Bardziej przypuszczałem ze ikonka z zielonym samochodem i strzałkami , to informacja z uruchomionej funkcji radaru o oddalającym się samochodzie przede mną. Tak czy siak dziękuje
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

BrzydkiWacek pisze: 10 mar 2023, 10:07 . a przyspieszenie przy np. wyprzedzaniu lub podczas zmiany pasa ruchu znów flegmatycznie - trzeba sobie pomagać nożnie :P
To zależy w jakim trybie jedziesz, w ECO przyspiesza bardzo wolno, w Smart lepiej.
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

radzique pisze: 13 mar 2023, 09:42
BrzydkiWacek pisze: 10 mar 2023, 10:07 . a przyspieszenie przy np. wyprzedzaniu lub podczas zmiany pasa ruchu znów flegmatycznie - trzeba sobie pomagać nożnie :P
To zależy w jakim trybie jedziesz, w ECO przyspiesza bardzo wolno, w Smart lepiej.
A w trybie SPORT jeszcze lepiej:
Screenshot 2023-03-13 105304.png
Screenshot 2023-03-13 105304.png (47.21 KiB) Przejrzano 456 razy
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”