KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Jak u Was CarPlay po kablu działa? U mnie co jakiś czas, bardzo nieregularnie zrywa połączenie. Czasami jadę 2 h i jest ok, czasami co chwilę rozłącza i jedyne wyjście to wyciągnięcie wtyczki i ponowne podłączenie. Próbowałem na innym kablu, nadal to samo.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

Soplus pisze: 26 lip 2022, 08:51 Jak u Was CarPlay po kablu działa? U mnie co jakiś czas, bardzo nieregularnie zrywa połączenie. Czasami jadę 2 h i jest ok, czasami co chwilę rozłącza i jedyne wyjście to wyciągnięcie wtyczki i ponowne podłączenie. Próbowałem na innym kablu, nadal to samo.
A masz najnowsze oprogramowanie?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

nagdob pisze: 26 lip 2022, 09:47
Soplus pisze: 26 lip 2022, 08:51 Jak u Was CarPlay po kablu działa? U mnie co jakiś czas, bardzo nieregularnie zrywa połączenie. Czasami jadę 2 h i jest ok, czasami co chwilę rozłącza i jedyne wyjście to wyciągnięcie wtyczki i ponowne podłączenie. Próbowałem na innym kablu, nadal to samo.
A masz najnowsze oprogramowanie?
Tak, update z maja. Iphone 13Pro z najnowszym IOS 15.6.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

Soplus pisze: 26 lip 2022, 09:54
nagdob pisze: 26 lip 2022, 09:47
Soplus pisze: 26 lip 2022, 08:51 Jak u Was CarPlay po kablu działa? U mnie co jakiś czas, bardzo nieregularnie zrywa połączenie. Czasami jadę 2 h i jest ok, czasami co chwilę rozłącza i jedyne wyjście to wyciągnięcie wtyczki i ponowne podłączenie. Próbowałem na innym kablu, nadal to samo.
A masz najnowsze oprogramowanie?
Tak, update z maja. Iphone 13Pro z najnowszym IOS 15.6.
To obawiam się, że mogą nie nadążać z aktualizacją oprogramowania dla nowych systemów w telefonach. Pisz do nich o zauważonych problemach, to być może w kolejnej aktualizacji coś poprawią. Rozumiem, że na starszym IOS jest ok?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Starszego IOS nie mam, wcześniej też czasami zrywało ale mam wrażenie, że nie tak często.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Panowie, pytanko do szczęśliwych użytkowników Sorki. Jak działa u Was system bezkluczykowy, czy po odejściu z kluczykiem poza obręb auta włącza się jakiś alarm? Pytam bo mam temat ze znajomym, któremu mechanik położył kluczyk na dachu i pojechał na jazdę testową. Oczywiście w trakcie jazdy kluczyk z dachu się zsunął i pytanie dlaczego auto nie zareagowało alarmem? Dopiero przy próbie następnego uruchomienia okazało się, że kluczyka brak...
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Tak to działa, jeśli jest uruchomiony to pozostanie uruchomiony. Dopiero przy wyłączeniu silnika nie pozwoli odpalić. Względy bezpieczeństwa.
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

U mnie działa tak że jeśli wysiądę z kluczykiem a auto zostawię włączone ( np idę do paczkomatu) to rozlega się alarm w środku że kluczyk poza pojazdem. Wiem o tym bo dzieciaki się wkurzają przy tym :)
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

A faktycznie, u mnie też tak jest tylko ja mma dodatkowy immo jeszcze i coś mi się wydaje, że to przez to wyje.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Dzięki; ciekawe jak u Was wygląda, kiedy kluczyk "oddali się" w trakcie jazdy - ale nie sprawdzajcie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”