KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

Parkowanie dla hybrydy i phev jest od MY22. Wcześniej tylko diesiel
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Mogliby dać automat samoparkujacy, a nie w przod i w tył na bateryjce. Średnio przydatny gadżet.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: MHZ »

Cwaniaki… Wtedy dopłata do tego w dieslu była 1000 zł. Dzisiaj już nie jest mi to potrzebne, bo się przeprowadziłem, ale gdy kupowałem auto właśnie taki przód-tył byłby idealny a dlaczego widać na foto. Nie wiem jakby było w KIA ale bodaj w Volvo ten automat parkujący działa średnio, musi mieć sporo miejsca żeby zaparkować co w takiej sytuacji czyni go mało przydatnym.
78494C14-3EE0-4529-824F-3D6F072037ED.jpeg
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

To działa dobrze ale zgadzam się, że to średnio przydatny bajer. No chyba, że ktoś Cię tak przyblokuje, że nie masz jak wejść do samochodu ale mnie się to chyba nigdy nie zdarzyło.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

W Skodzie i Toyocie automat działa świetnie i parkuje na przysłowiowe zapałki zarówno prostopadle, jak i rownolegle. Wkładają go chyba nawet do fabii. Kia Hyundai mają system samoparkujacy w ogóle w ofercie?
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Lunar GT »

KIA i Hyundai zakładają że ludzie kupujący ich samochody potrafią parkować w przeciwieństwie do innych marek. :lol:
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 04 gru 2022, 18:50 W Skodzie i Toyocie automat działa świetnie i parkuje na przysłowiowe zapałki zarówno prostopadle, jak i rownolegle. Wkładają go chyba nawet do fabii. Kia Hyundai mają system samoparkujacy w ogóle w ofercie?
Powiedz mi ile razy z tego skorzystałeś??? Bo ja to "samoparkowanie" użyłem dwa razy - raz kiedy pierwsze Mondeo(z czterech w kolejności) odbierałem i musiałem przejść przez "szkolenie" u dealera z obsługi tegoż auta... masakra i strata czasu. A drugi raz kiedy kolega z pracy zapytał jak to działa. Żona moja raz spróbowała i stwierdziła, że szkoda jej na to czasu. I to wszystko. Parkuje niby samo ale znacznie dłużej niż sam byś parkował. W jednych autach działa to szybciej a w innych wolniej, znaczących różnic nie ma. Ot bajer dla szpanu.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 04 gru 2022, 20:22
inquis pisze: 04 gru 2022, 18:50 W Skodzie i Toyocie automat działa świetnie i parkuje na przysłowiowe zapałki zarówno prostopadle, jak i rownolegle. Wkładają go chyba nawet do fabii. Kia Hyundai mają system samoparkujacy w ogóle w ofercie?
Powiedz mi ile razy z tego skorzystałeś??? Bo ja to "samoparkowanie" użyłem dwa razy - raz kiedy pierwsze Mondeo(z czterech w kolejności) odbierałem i musiałem przejść przez "szkolenie" u dealera z obsługi tegoż auta... masakra i strata czasu. A drugi raz kiedy kolega z pracy zapytał jak to działa. Żona moja raz spróbowała i stwierdziła, że szkoda jej na to czasu. I to wszystko. Parkuje niby samo ale znacznie dłużej niż sam byś parkował. W jednych autach działa to szybciej a w innych wolniej, znaczących różnic nie ma. Ot bajer dla szpanu.
Ciągle korzystałem w Superbie jak tylko potrzebowałem zaparkować równolegle. Ogromną zaletą jest to, że nigdy nie najechał oponą na krawężnik ani nie otarł felgi, co mi się zdarzało. Parkowanie trwa pół minuty. A to, że w innych autach działa gorzej to nie wątpię...
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

@Inquis ile trwa? Pół minuty??? Masakra i strata czasu. Nie wiem jak Ty parkujesz ale dla pół minuty to stanowczo za długo...
Zresztą jak to wygląda jak tu...
https://youtu.be/GyNVcBcPCiE
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Parkowanie prostopadłe faktycznie jest bez sensu. Mnie interesuje równoległe, a tu Superb parkował nawet szybciej niż na filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=KqqOmLN2ENk

Poza tym kto Ci każe korzystać? Pytanie czy firma oferuje czy nie dany gadżet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”