KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1250
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Silnik spalinowy załącza sie ilekroć włączę klimę, bez znaczenia na grzanie czy chlodzenie. Latem będzie inaczej?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 608
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Tolinek »

Już mnie raz zdziwiłeś. Mimo to bardzo się zdziwię, gdy zdziwisz mnie tak bardzo po raz drugi ;-)
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 04 mar 2023, 22:11 Silnik spalinowy załącza sie ilekroć włączę klimę, bez znaczenia na grzanie czy chlodzenie. Latem będzie inaczej?
Latem na pewno chłodzenie jest niezależne od silnika spalinowego. Sprężarkę napędza silnik elektryczny. Jak braknie prądu to oczywiście włącza silnik spalinowy i wtedy sprężarkę zasila alternator.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1250
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

nagdob pisze: 05 mar 2023, 08:29
inquis pisze: 04 mar 2023, 22:11 Silnik spalinowy załącza sie ilekroć włączę klimę, bez znaczenia na grzanie czy chlodzenie. Latem będzie inaczej?
Latem na pewno chłodzenie jest niezależne od silnika spalinowego. Sprężarkę napędza silnik elektryczny. Jak braknie prądu to oczywiście włącza silnik spalinowy i wtedy sprężarkę zasila alternator.
Ok, trzeba słuchać mądrzejszych ;)
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: traceur »

Da się jakoś dodatkowo "zapisać" wybrane ustawienia? Niektóre zapamiętuje, a inne nie. Mam na myśli np. to wkurzające miganie znaków ograniczenia prędkości na head-upie...Wyłącze ręcznie to jest si, ale przy kolejnej jeździe znowu choinka miga. Jeszcze kilka takich ustawień miałem ale nie pamiętam teraz.
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Niestety nie, ten typ tak ma. W Sorce jest dużo małych, upierdliwych rzeczy z którymi nic nie da się zrobić.
inquis
Posty: 1250
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

traceur pisze: 07 mar 2023, 06:54 Da się jakoś dodatkowo "zapisać" wybrane ustawienia? Niektóre zapamiętuje, a inne nie. Mam na myśli np. to wkurzające miganie znaków ograniczenia prędkości na head-upie...Wyłącze ręcznie to jest si, ale przy kolejnej jeździe znowu choinka miga. Jeszcze kilka takich ustawień miałem ale nie pamiętam teraz.
Na stałe możesz natomiast wyłączyć head-upa.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: traceur »

Soplus pisze: 07 mar 2023, 09:30 Niestety nie, ten typ tak ma. W Sorce jest dużo małych, upierdliwych rzeczy z którymi nic nie da się zrobić.
No nic, muszę nauczyć się z tym żyć i wyłączać tylko na dłuższe trasy.
inquis pisze: 07 mar 2023, 10:10 Na stałe możesz natomiast wyłączyć head-upa.
Nie ma szans, uwielbiam go :D
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: adasko »

Pytanie : jak włączyć dostosowanie prędkości do znaków drogowych ? Mam wersję XL
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

adasko pisze: 09 mar 2023, 19:12 Pytanie : jak włączyć dostosowanie prędkości do znaków drogowych ? Mam wersję XL
To działa tylko na autostradzie. Należy najpierw ustawić prędkość autostradową, która wyświetli się na zielono, a potem za każdym razem po minięciu znaku z ograniczeniem prędkości auto samo będzie się do niej dostosowywało. Jak miniemy znak, który ją odwoła auto znów samo przyspieszy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”