KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

dla mnie w kwestii designu przód santa fe > przód sorento, tył sorento -> tył santa fe :D w środku kia wygrywa również ;)
Co do VW odrzuca mnie kompletnie ich środek, jak w KIA jest ładny w Hyundai jest po prostu ok, tak w VW jest po prostu brzydki. Tutaj mogłaby uratować sytuację Cupra ;) ale na razie nie widać przerobionego Tarraco
Co do SMAXa przydałby się po prostu nowy. A najchętniej bym zobaczył C5 Aircross w wersji long :D
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

A porównywał ktoś ilość miejsca w trzecim rzędzie S-MAX vs Sorento (tutaj nieśmiało spoglądam w stronę Galloper)?
Ja jak pisałem nie namierzyłem ani jednego S-MAXa w mojej okolicy, dlatego je całkiem odpuściłem. Jeśli ktoś ma porównanie, to może chociaż dowiem się, czy bym coś stracił biorąc pod uwagę S-MAXa, czy nic.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Jutro ponownie jestem u dealera KIA to sobie usiądę, porównam i dam znać. Jak bym miał teraz ocenić to miejsca jest bardzo porównywalnie.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

marian pisze: 15 mar 2021, 13:45 A porównywał ktoś ilość miejsca w trzecim rzędzie S-MAX vs Sorento (tutaj nieśmiało spoglądam w stronę Galloper)?
Ja jak pisałem nie namierzyłem ani jednego S-MAXa w mojej okolicy, dlatego je całkiem odpuściłem. Jeśli ktoś ma porównanie, to może chociaż dowiem się, czy bym coś stracił biorąc pod uwagę S-MAXa, czy nic.
Używki nawet nie było ?
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Ghotti pisze: 15 mar 2021, 15:02
marian pisze: 15 mar 2021, 13:45 A porównywał ktoś ilość miejsca w trzecim rzędzie S-MAX vs Sorento (tutaj nieśmiało spoglądam w stronę Galloper)?
Ja jak pisałem nie namierzyłem ani jednego S-MAXa w mojej okolicy, dlatego je całkiem odpuściłem. Jeśli ktoś ma porównanie, to może chociaż dowiem się, czy bym coś stracił biorąc pod uwagę S-MAXa, czy nic.
Używki nawet nie było ?
W żadnym salonie w okolicy Krakowa nie było ani nowych, ani używanych (z bieżącej generacji), ani nawet Galaxy, który chyba pod względem ilości miejsca wypada identycznie, co S-MAX. Z tego powodu odpuściłem sobie, bo nie kupię kota w worku, chociaż mi się bardzo podobał.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Sid pisze: 15 mar 2021, 12:06 Fajne porównanie Sorento z Santa Fe jest w ostatnim "Auto Świecie".
Zachęcony kupiłem "Auto Swiat". Ostatni raz kupiłem tą gazetę z 15 lat temu (no może z 12) po tym jak 90% testów porównawczych wygrywały samochody tylko z jednego kraju.
A co dziś czytam - pan tester narzeka na skrzynię biegów, która według niego jest 8-mio stopniowa i dwu sprzęgłowa (Sorento/Santa Fe). A ona ani 8-mio biegowa, ani dwu sprzęgłowa. Coś czuję, że następna dekada bez "Auto Świata" mnie czeka :-D
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

marian pisze: 15 mar 2021, 15:55
Ghotti pisze: 15 mar 2021, 15:02
marian pisze: 15 mar 2021, 13:45 A porównywał ktoś ilość miejsca w trzecim rzędzie S-MAX vs Sorento (tutaj nieśmiało spoglądam w stronę Galloper)?
Ja jak pisałem nie namierzyłem ani jednego S-MAXa w mojej okolicy, dlatego je całkiem odpuściłem. Jeśli ktoś ma porównanie, to może chociaż dowiem się, czy bym coś stracił biorąc pod uwagę S-MAXa, czy nic.
Używki nawet nie było ?
W żadnym salonie w okolicy Krakowa nie było ani nowych, ani używanych (z bieżącej generacji), ani nawet Galaxy, który chyba pod względem ilości miejsca wypada identycznie, co S-MAX. Z tego powodu odpuściłem sobie, bo nie kupię kota w worku, chociaż mi się bardzo podobał.
Było do komisu podjechać chociaż sie przymierzyć ;) wydaje się że Galaxy większe

Ciekawy jestem jeszcze nowej Arkany ma być w salonach w czerwcu
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Galaxy jest tylko cos ok 3-4 cm dłuższe co powoduje, że bagażnik jest większy. Wnętrze jest tożsame. I jest wyższe co powoduje, że dostajesz możliwość otwieranego dachu ponoramicznego. W SMax tylko szyba.
Zapomniałem o najważniejszym co ma SMax a nie ma Sorento. Matrycowe światła ledowe. Kosztowały chyba ekstra 5k PLN ale działaja rewelacyjnie i to warte wydania pieniadze. W przeciwieństwie np. do systemu samo parkującego. Szkoda, że Koreańczycy nie mają takich świateł.
Acha i musze głowę posypać popiołem i ubrać worek pokutny. Auto Świat porównywał diesle (nie wiem po cholerę jak szacuje się,że 10% sprzedaży to mają być takie silniki) a tam rzeczywiście skrzynie 8-mio stopniowa i 2 sprzęgłową.
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sid »

galloper pisze: 15 mar 2021, 20:27 Acha i musze głowę posypać popiołem i ubrać worek pokutny. Auto Świat porównywał diesle (nie wiem po cholerę jak szacuje się,że 10% sprzedaży to mają być takie silniki) a tam rzeczywiście skrzynie 8-mio stopniowa i 2 sprzęgłową.
A ja mam wszystkie numery "Auto Świata", jakie wyszly w Polsce :D. Właśnie skończyłem czytać 1291 numer. Ostatnio zaczęli chwalić nie tylko niemieckie auta. Kia chwalą :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Wow szacun! Kiedyś to oni też chwalili nie niemieckie samochody ale jak już był test porównawczy to jakimś przypadkiem wygrywał niemiecki 🙂 ale jeśli obecnie jest większy obiektywiz to tylko chwalić! W tamtych czasach najbardziej obiektywny był Auto Motor i Sport.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”