KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

radzique pisze: 08 kwie 2022, 10:45 Najbardziej mędrkujesz to Ty akurat ze swoimi gówniarskimi prawdami objawionymi jak ta:
fatalny pomysł, będzie wyglądał jak eksportowy szrot z USA
Oprócz tego wciskaniem wszystkim, że Superb pali 5 w mieście i generalnie jest lepszy niż S-klasa :lol:
Generalnie polecam zacząć refleksje od siebie zanim się rozpędzisz z obrażaniem innych, bo jak widać bywasz irytujący.
Z napastliwymi manipulatorami w trosce o swój psychiczny komfort oraz z braku czasu raczej nie dyskutuję, ale Ci odpowiem. Otóż nigdy nie pisałem, że Superb pali 5 litrów i jest lepszy od S-klasy, więc się nie wysilaj w tych krętactwach. Naprawdę chcesz wrócić do dyskusji nt. Superba? Uwaga w odniesieniu do eksportu z USA związana była z obserwacją, że większość "amerykańskich" Sorento sprzedawanych w PL jest (była?) z benzynowym silnikiem 2,5, więc nie ma Ecohybrid. A jaka jest historia aut z USA doskonale wiemy. Był to skrót myślowy, bo jakie to w sumie ma znaczenie znaczek czy bez - kwestia informacyjna i tyle. Daj sobie więc gościu siana. Napisz lepiej coś mądrego nt. użytkowania Sorento, skoro jesteś szczęśliwym posiadaczem, bo sobie nie przypominam Twoich cennych uwag (ale może przeoczyłem).
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

mam czasami tak, że po cofaniu już jadąc do przodu zdarza się, że jakiś dłuższy czas towarzyszy mi na wyświetlaczu obraz kamery cofania..

u Was też tak jest, czy zawsze znika po przełączeniu w D ?
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Znika powyżej pewnej prędkości dopiero, coś koło 10 km/h na oko. Jest pewnie w instrukcji jakiej dokładniej.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

radzique pisze: 08 kwie 2022, 20:17 Znika powyżej pewnej prędkości dopiero, coś koło 10 km/h na oko. Jest pewnie w instrukcji jakiej dokładniej.
8-)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

BrzydkiWacek pisze: 08 kwie 2022, 01:09 Wy tak na serio z tym upiększaniem auta??? Ceramika, oklejanie, odklejanie i inne makijaże? Nie szkoda wam kasy na takie, nie obrażając nikogo, bzdury? Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam, nie zaglądam nikomu do kieszeni i niech z kasa robi co chce ale jak dla mnie to to jest takie na sile przedłużanie członka;) i wywalanie kasy w uj. Auto użytkowe w moim mniemaniu(a takim właśnie jest Sorento - przecie to nie Mustang’65 dla przykładu)ma byc wołem roboczym i tyle. Ma popracować dla mnie 3 lata, dla mojej małżony z 7 lat i następne… szpanować bryką? Tak! ale jakimś klasykiem który faktycznie nasze majtkowe ego pobudzi;) A wracając do Waszych cacek No cóż ładnie się prezentują, nie powiem ale photoshopem zdziałam więcej;) Dobra koniec już Was nie podburzam/trolluje więcej bo zaraz się wyleje na mnie wiadro pomyj i mnie zaczniecie obrażać ;)

PS Szkoda ze w Sorce nie dają adaptacyjnego zawieszenia jakie jest dostępne w Sportage GT… miałem to auto dwa tygodnie temu na weekend - równie komfortowe jak C5 Aircross, wygodniejsze(komfort na dziurach) niż Sorento, a nowa Mazda CX5(ostatni weekend) niech się schowa(skacze na dziurach jak zając). Nie wiem czy Sportage nie był cichszy nawet niż Sorento(wersja GT HEV 230KM AWD i wszystko co można wybrać z cennika). Aha nie było headup - nie wiem czy jest w opcji…
A Ty jeszcze szukasz? 😁
Myslalem ze wybrales tego C5X? Swoją drogą auto wyglada bardzo ciekawie i w pierwszych testach sobrze wypada. Sam pomysl na auto mnie przekonuje, taki trochę SUV nie SUV dający rade na autostradzie. Podjade zobaczyć przy okazji. Kalkulowales rate za pełną wersje?

Sportage natomiast jest slabo oceniane za wyciszenie powyzej 120 km/h. W kilku testach była podobna opinia.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Taak… Mam zamówione Sorento i Superba - co przyjedzie wcześniej to wezme;) C5X widziałem i siedziałem ale nie jeździłem jeszcze. Zwróciłem uwagę za to na mega wyciszenie wnętrza po zamknięciu drzwi - totalna cisza aż w uszach piszczalo. Czekam na testowke która miała byc pod koniec …marca… Zobaczymy po jeździe testowej. Wyceniłem tez przy okazji wersje max z silnikiem 1.6 benzyna i bez szklanego dachu. 2990,00 pln netto miesięcznie najem- pełny pakiet(serwis,opony, ubezpieczenie itp) Lipa bo Sorento taniej o 200 albo 300 pln netto. Podobno Citroen nie udziela rabatów flotowych już - stad ta szalona cena:/
Sportage przejechałem jakieś 300km ale nie miałem okazji jechać szybciej niż 110km/h… i to tylko przez chwile. Trasa Orlich Gniazd:) Przyjemne auto. Więcej miejsca z tylu niż w C5 Aircross. Ale bagażnik mały niestety. Komfort podobnie jak w cytrynie. Na pewno było ciszej bo silnika prawie wogole nie słyszałem, a diesla w cytrynie niestety słychać…
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Mi Highlandera w wersji prestige (czy jak się nazywa ta jedna niżej od max) wycenili na 4000 pln netto miesięcznie. Dramat w porównaniu z sorento ale stopy procentowe teraz robią swoje.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

witajcie,
czy coś powinienem gdzieś włączyć/ustawić ? czy finalnie nie ma opcji domykania/otwierania szyb/dachu z kluczyka ? :(
wersja hev xl
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Peron »

Witam. Jest jakiś użytkownik 2.2 Crdi? Aktualnie posiadam S-max mk1, stoję przed wyborem: mk2 2.0 ekoblue lekko używany lub Sorento 2.2 Crdi, ale ciężko znaleźć opinie użytkowników. Salony też robią wszystko, żeby klient wyjechał z salonu hybrydą, a nie dieslem.
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mikka »

No to tears pytanie za 100pkt dla posiadaczy. Światła w automacie działają tylko po czujniki zmierzchu czy jest gdzieś opcja żeby z automatu ustawić włączenie podczas deszczu? Szukam i szukam… :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”