KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 05 gru 2022, 13:06
Sadpotato pisze: 05 gru 2022, 11:27
inquis pisze: 05 gru 2022, 10:36 Wszystkie te fajne elementy wyposażenia to zbędne "bajery" i właśnie dlatego 90% sprzedaży aut stanowią tzw. "golasy" :lol:
Jak ten:
https://www.youtube.com/watch?v=A1jqzYVJubQ
Wyświetlacz to mistrzostwo świata :lol:
I na pewno nie ma to nic wspólnego zasobnością portfela przeciętnego Kowalskiego... My Polacy lubimy tanie jedzenie, samochody i ubrania :D
Samochody może tanie, ale na wypasie czyli fulu - bieda edition to tylko służbówki:)
I tu się zgodzę z kolegą ;) :)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Zauważyłem ostatnio dziwny objaw dotyczący klapki wlewu paliwa.
Wcześniej tego problemu nie zauważyłem, aż do wczoraj.

Klapka wlewu paliwa jakby odstawała oraz przy dotyku czuć było luz.
Otwieranie klapki i zamykanie przebiegało bez przeszkód, jednak po zamknięciu widać było, że nie jest dobrze spasowana i odstaje.

Problemem okazał się kurek wlewu paliwa.
Okazało się, że musiałem go wykręcić, obrócić o 180 stopni i wkręcić ponownie.

Piszę o tym, aby zaoszczędzić komuś czas i nerwy, jakby ktoś miał podobny objaw :)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

U mnie równo po roku i 38 kkm pierwsze przygody.
Po wrzuceniu wstecznego najpierw błąd "PCA (unkianie kolizji parking.) niedostępne" który zamienia się w "ograniczona moc systemu".
Nie działają tylne czujniki parkowania. Według serwisu prawdopodobnie uszkodzona/przegnita wiązka. Wizyta i prawdopodobna wymiana wiązki (mają na miejscu) za dwa tygodnie.
Załączniki
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie2.JPG (29.55 KiB) Przejrzano 703 razy
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (84.55 KiB) Przejrzano 703 razy
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sorento »

radzique pisze: 11 sty 2023, 09:47 U mnie równo po roku i 38 kkm pierwsze przygody.
Po wrzuceniu wstecznego najpierw błąd "PCA (unkianie kolizji parking.) niedostępne" który zamienia się w "ograniczona moc systemu".
Nie działają tylne czujniki parkowania. Według serwisu prawdopodobnie uszkodzona/przegnita wiązka. Wizyta i prawdopodobna wymiana wiązki (mają na miejscu) za dwa tygodnie.
Wrzuc update po wizycie, jestem ciekaw :)
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Wątek ze skórą na siedzeniach wersji XL i PL jest ciekawy, ale nie ma wiele wspólnego z terminem dostawy, więc przenoszę tutaj. Wacek, skąd pewność, że w XL jest naturalna? Według mnie (organoleptycznie) jest zbyt twarda i "papierowa" jak na natural. Zarówno w Superbie, jak i Maździe 6 żony miałem i mam skórzane fotele i ta skóra jest delikatniejsza od tej z XLki, choć mniej delikatna od nappy. Co do wygody foteli, to może ciut wygodniejsze są te zwykłe - po trasach ok. 350 km jakie robię nie czuję prawie w ogóle tych kilometrów (kiedy miałem demo PLa pod koniec trasy już się wierciłem:), za to najwyższa wersja daje pełną możliwość regulacji podparcia lędźwiowego (w XLce tylko góra-dół) i podparcie dla pasażera. O pamięci ustawień nie wspominam, bo tego brakuje mi chyba najbardziej w XL, reszta to "bajery".
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

@inquis
W salonie handlowiec powiedział, że w XL jest ekoskóra a w PL skóra, ale jak sprawdziłem potem smsy to odpisał, że sprawdził dokładniej i na próbkach jakie mają to XL - skóra(nie eko), a w PL Nappa. Masz rację te skóry są twardsze o tych z VW, Mazdy czy Forda. Nappa w grupie VW jest jakaś taka cieńsza bym powiedział i chyba dlatego jest delikatniejsza, nawet jest cieńsza od tej w Maździe - sprawdź sobie. Cerata(ekoskóra) była w moim C5 aircross ale fotele były baaardzo wygodne. Z kolei w amerykańcach, a dokładniej w Chrysler Voyager skóra jest praktycznie taka sama jak w prestige line.
Najwygodniejszy fotel był w M(być może w L też ale nie jeździłem) ale tam brakowało podparcia lędźwi...

Co do pamięci foteli to OK ale nie muszę tego mieć. Zauważyłem, że co jakiś czas w elektrycznym podparciu lędźwi trzeba poprawiać ustawienie, tak jakby powietrze schodziło... Ciekawe czy w Sorce też tak jest? Jak dotąd mam 120km przejechane i nie zauważyłem tego.
Spalanie ~7,4l na setkę przy jeździe przepisowej, miasto/"podmiasto" raczej krótkie odcinki. Na dziurach telepie się roleta bagażnika i mnie to drażni - wywaliłbym ją w kosmos...
Audio gra lepiej na postoju niż podczas jazdy - jadąc "znika" głębia dźwięku, trzeba podbijać niskie tony, a na postoju znów je trzeba zmniejszać bo jest ich za dużo - jakieś nieporozumienie albo ja czegoś nie rozkminiłem.
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: adasko »

Handlowiec w hadm gramatowski powiedział że w xl jest eko skóra a w prestigeline ekoskora ale z domieszką prawdziwej
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Hmm a w katalogu jest Nappa w PL…
Czyli wszyscy mówią co im wygodnie i nic pewnie nie wiedza..,
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Dzisiaj zauważyłem niefajną rzecz, otóż jechałem podczas opadów deszczu i deszczu ze śniegiem...
1. wyłączył mi się przedni system ostrzegania o przeszkodach - chyba wariują czujniki od śniegu bo nie były zaklejone...
2. lewa kamera(ta co wyświetla obraz lewej strony pojazdu w miejscu prędkościomierza kiedy włączymy lewy kierunek) jest podatna na "wodę" - same krople wiszące na niej widziałem zamiast drogi. Prawa kamera jest OK. Mnie to rybka bo i tak wolę lusterka ale wada to wada:P
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 19 sty 2023, 22:48 Dzisiaj zauważyłem niefajną rzecz, otóż jechałem podczas opadów deszczu i deszczu ze śniegiem...
1. wyłączył mi się przedni system ostrzegania o przeszkodach - chyba wariują czujniki od śniegu bo nie były zaklejone...
2. lewa kamera(ta co wyświetla obraz lewej strony pojazdu w miejscu prędkościomierza kiedy włączymy lewy kierunek) jest podatna na "wodę" - same krople wiszące na niej widziałem zamiast drogi. Prawa kamera jest OK. Mnie to rybka bo i tak wolę lusterka ale wada to wada:P
Kropla wody po prostu wisi na kamerze i dopóki nie spadnie to obraz jest jaki jest. U mnie to samo. Co do sytemu ostrzegania, to niestety jak śnieg zasypie radar to tak będzie. Normalne w każdym samochodzie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”