KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Panowie, Sorka jest jak kobieta - nie ma dwóch takich samych i mają swoje humory. Demówka, którą jeździłem miesiąc reagowała inaczej niż moja obecna, która jest jakby bardziej wrażliwa, np. od czasu do czasu ni stąd ni zowąd uruchamia sygnał czujnika parkowania, kiedy stoję w sporej odległości od auta poprzedzającego, czego tamta nie miała. Jedno jest pewne, jak pokażesz, że cię takie rzeczy ruszają, to Ci nie da (jak to baba) spokoju 8-)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 20 sty 2023, 13:24 Panowie, Sorka jest jak kobieta - nie ma dwóch takich samych i mają swoje humory. Demówka, którą jeździłem miesiąc reagowała inaczej niż moja obecna, która jest jakby bardziej wrażliwa, np. od czasu do czasu ni stąd ni zowąd uruchamia sygnał czujnika parkowania, kiedy stoję w sporej odległości od auta poprzedzającego, czego tamta nie miała. Jedno jest pewne, jak pokażesz, że cię takie rzeczy ruszają, to Ci nie da (jak to baba) spokoju 8-)
No właśnie mam pytanie bo nie wiem czy demówka też tak miała i czy Wasze bryki też ten ficzer mają.
Otóż kiedy parkuję w garażu(przodem) lub dojeżdżam na parkingu do jakiejś przeszkody/auta to nie mam aktywnych czujników parkingowych... Muszę je z palca włączyć - nigdy w żadnym aucie tak nie miałem - aktywne były z reguły poniżej określonej prędkości, coś na oko 15-20km/h a potem się deaktywowały. Przecież cholery można dostać kiedy za każdym razem trzeba pamiętać, że czujniki parkowania trzeba włączyć przyciskiem... albo jadąc do przodu, trzeba się zatrzymać i na chwilę przełączyć na wsteczny aby je uaktywnić - chore jak dla mnie...
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 13:50 ...

No właśnie mam pytanie bo nie wiem czy demówka też tak miała i czy Wasze bryki też ten ficzer mają.
Otóż kiedy parkuję w garażu(przodem) lub dojeżdżam na parkingu do jakiejś przeszkody/auta to nie mam aktywnych czujników parkingowych... Muszę je z palca włączyć - nigdy w żadnym aucie tak nie miałem - aktywne były z reguły poniżej określonej prędkości, coś na oko 15-20km/h a potem się deaktywowały. Przecież cholery można dostać kiedy za każdym razem trzeba pamiętać, że czujniki parkowania trzeba włączyć przyciskiem... albo jadąc do przodu, trzeba się zatrzymać i na chwilę przełączyć na wsteczny aby je uaktywnić - chore jak dla mnie...
No właśnie. Wiem, ze w Sorce tak jest, że nawet trzeba po odpaleniu za każdym razem włączać Auto Hold. Bo już w Sportage nie ma tych problemów. Jak włączysz czujniki parkowania jak i Auto Hold to jest to już zapamiętane i nie trzeba za każdym razem włączać.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

@nagdob
Chyba nie są zapamiętywane bo jak włączyłem czujniki, to następnego dnia mało w drzwi garażowe nie przydzwoniłem przyzwyczajony do pikania "autoniańki"...
Mam jakiś tam moduł dodany za 200plnów ale chyba nie działa - pojadę w przyszłym tygodniu to się dowiem w serwisie.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 14:15 @nagdob
Chyba nie są zapamiętywane bo jak włączyłem czujniki, to następnego dnia mało w drzwi garażowe nie przydzwoniłem przyzwyczajony do pikania "autoniańki"...
Mam jakiś tam moduł dodany za 200plnów ale chyba nie działa - pojadę w przyszłym tygodniu to się dowiem w serwisie.
W wersjach niższych od PL czujniki przednie są ciągle aktywne. W Prestige trzeba uruchamiać za każdym razem - masz kamery 360, więc coś za coś:)
Chociaż wydaje mi się, że w demówce, czyli PHEVie PL też uruchamiały się automatycznie. Ale pewności na 100% nie mam, może któryś z Kolegów się wypowie.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2023, 15:42 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 14:15 @nagdob
Chyba nie są zapamiętywane bo jak włączyłem czujniki, to następnego dnia mało w drzwi garażowe nie przydzwoniłem przyzwyczajony do pikania "autoniańki"...
Mam jakiś tam moduł dodany za 200plnów ale chyba nie działa - pojadę w przyszłym tygodniu to się dowiem w serwisie.
No toż piszę, że w Sorce NIE SĄ zapamiętywane. Zapamiętywane są w SPORTAGE.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

@nagdon
To co bruździsz w wątku o Sorce, co??? ;)
Faktycznie nie doczytałem ze o Sportage chodzi. Dodali mi jakis moduł do zapamiętywania ustawień autohold ale chyba toto nie działa. Facet cis tam wspominał ze i inne rzeczy zapamiętuje ale to chyba nie bangla jak należy…
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

nagdob pisze: 20 sty 2023, 15:18
BrzydkiWacek pisze: 20 sty 2023, 14:15 @nagdob
Chyba nie są zapamiętywane bo jak włączyłem czujniki, to następnego dnia mało w drzwi garażowe nie przydzwoniłem przyzwyczajony do pikania "autoniańki"...
Mam jakiś tam moduł dodany za 200plnów ale chyba nie działa - pojadę w przyszłym tygodniu to się dowiem w serwisie.
No toż piszę, że w Sorce NIE SĄ zapamiętywane. Zapamiętywane są w SPORTAGE.
Wjeżdżałem przed chwilą do garażu i zrobiłem test. Przednie czujniki działają bez naciskania przycisku. Wersja PHEV, PL
Hold trzeba wywołać po każdym odpaleniu.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

@galloper
A jak blisko ściany podjechałes? Bo może o to chodzi ze są ustawione na bardzo krótki dystans? Albo tuż przed wjazdem wbiłes wsteczny?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Tak mi się też wydawało - HEV PL nie ma, a PHEV ma automatycznie odpalające czujniki przednie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”