KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Dzięki za opinię. Jak przystało na psychofana Superba właśnie swojego sprzedałem. Jeżdżę używaną 5008 hdi 180km i coraz bardziej mi die podoba- jest zwarty i komfortowy i nie lata jak kiosk na wietrze. Ale dziś przejechałem sie Citr. C5X i powiem, ze jestem w szoku. Jesli chodzi o komfort, wyciszenie, dynamike, przestrzen, wyposażenie jest to auto kompletne. Ale z napedem na 2 i 5 miejscami. Chyba zrezygnuje z kii...
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Inquis odpowiedz sobie szczerze, czy potrzebujesz SUVA. Bo z każdym postem wychodzi na to , że jednak nie.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

5008 to SUV i jest very Ok, pali w trasie 7 l przy 140km/h, a i klekotu diesla nie slychac. Nie potrzebuję 7 miejscowego auta, a już z pewnością nie będę z tęsknotą wyczekiwal poltora roku na Sorenciaka, ktory dupy pod zadnym wzgledem nie urywa...Problemem pozostaje tylko to, że dosc często wypadam na narty i przydalby sie AWD...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Prawda jest taka, że naprawdę mało kto potrzebuje SUV'a. Kupujemy bo taki "kaprys", wszelkie tłumaczenia to tylko próby usprawiedliwienia podjęcia takiego właśnie wyboru.
A co do C5X, świetne auto, jeździłbym.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

C5X PLUG-IN na fulu kosztuje ok. 220 tys. Kusi...
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Tak z ciekawości - a ile każą czekać w Citroenie?
Prawie codziennie przejeżdżam obok drugiego największego dealera Skody w Pl. Rok temu parkingi na kilkaset samochodów były prawie puste. Teraz z 50% zapełnione. Może coś się poprawia w przyrodzie?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Poprawia się, ale nie w Kii. Skonfigurowany C5X masz za 4 miesiące, a wiele mają dostępnych od ręki...
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mikka »

Soplus pisze: 29 cze 2022, 06:41 Robi się ciekawie, https://moto.pl/MotoPL/7,175394,2863155 ... lgate.html
Coraz wiecej tych sprzetow po DE jezdzi, VW i Skoda maja takie terminy dostaw ze ludzie poprostu szukaja alternatyw. Zaznaczajac dodatkowo ze podobnie skonfigurowany model z koncernu VAG jest drozszy niz Kia/Hyundai, wynik jest jaki jest. I teraz w ramach ratowania gospodarki trzeba szukac powodu zeby zdusic w zarodku konkurencje. Jakos jak VW kombinowal to zadna prokuratura sama z siebie nic nie zrobila.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

No więc u mnie dobija 20 kkm od stycznia z Sorką.

Jestem świeżo po wyjeździe do Włoch w konfiguracji 2+3 i bagażnikiem zapakowanym prawie bo dach.
Spalanie z całego wyjazdu wyszło 7,8 l/100 km. Wiadomo na autostradzie w PL/DE przy prędkościach 150-160 km/h powyżej 10 litrów, ale w Austrii, Włoszech czy Czechach mocno spada.

Generalnie auto spisuje się bez zarzutu. Po to nam było duże auto, żeby się wygodnie zmieścić (chociaż z 3 fotelikami z tyłu są ćwiczenia dużo większe niż było w 5008) bez trumny na dachu i z 5 hulajnogami w bagażniku ;). Wyposażenie robi swoje, wentylowane fotele dają rade, klima też, wyciszenie na autostradzie przyzwoite jak na kształt auta.
Cały czas na plus oceniam zawieszenie, auto nie buja, jest stabilne przy wyższych prędkościach a komfort resorowania i pracy zawieszenia jest bardzo fajny.
Dach szklany chciałem, ze względu na doświetlenie wnętrza, ale okazuje się bardzo przydatny latem, bo śmiało można jeździć z otwartym do 60-70 hm/h a hałas jest nieporównywalnie niższy niż przy otwartych szybach bocznych.

Na minus niezmiennie skrzynia, która w połączeniu z 1.6 zamula przy dynamicznej jeździe. Denerwuje też to pier... domyślne ustawienie przednich czujników parkowania, które są nieaktywne dopóki się ich nie aktywuje z guzika. Jest to bardzo nieintuicyjne co poskutkowało spotkaniem ze słupkiem i porysowanym zderzakiem przez żonę, która w swoim aucie ma normalne czujniki i jest nauczona, że jak podjeżdża do czegoś to pikają :evil:

Wszyscy narzekają na audio a dla mnie nie ma dramatu. Miałem Skodę z Cantonem, 5008 z Focalem, w chacie mam przyzwoite audio i nie czuję, żeby Bose z Sorento mocno odstawało.

Na tą chwilę na pewno wybrałbym Sorento jeszcze raz bo cały czas nie widzę alternatywy w tych pieniądzach dla naszych potrzeb. Do ideału brakuje mi trzech foteli zamiast kanapy z tyłu, ale to jest już tylko w kilku autach. No i matrixowych świateł z przodu.

Na pewno przyjrzę się C5X, bo komfort w trasie będzie na bank wyższy. Tylko wtedy wakacje już na pewno z bagażnikiem dachowym ;)
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (69.31 KiB) Przejrzano 259 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”