KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mikka »

radzique pisze: 22 kwie 2022, 11:48 Czy zdarza Wam się że nagle znika Wasz profil kierowcy razem z ustawieniami?

Mi w sumie trzy razy już tak się stało. Jakby odłącza się ustawiony profil i zostają Driver 1, Driver 2 i guest z fabrycznymi ustawieniami.
Odpina się konto stworzone w Kia od samochodu.

Za pierwszym razem mega wkurw bo wszystko trzeba było ustawiać od nowa. Za drugim już łatwiej bo zapisałem backup i można było wczytać, ale też z jakimiś przygodami.
Co prawda profil mi nie znika... ale co mnie irytuje to za kazdym razem trzeba potwierdzac tozsamosc kierowcy, tak jakby auto nie pamietalo kto poprzednio w nim siedzial. Moza to jakos obejsc zeby za kazdym razem sie nie pytal i prosil o potwierdzenie?
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Rzeczywiście tak jest i zgadzam się - jest to irytujące. Tak samo jak ustawiony defoltowo tryb jazdy ECO. Chyba nie da się tego obejść.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

No niestety. W Maździe CX-60 pomyśleli o ty i kamera rozpoznaje twarz jak wsiadasz, więc nie musisz się potwierdzać :D

Do ECO przyzwyczailem się na tyle ze nie chce juz mi się przełączać. Za to jak już przełącze na Sport czasam to z Sorento robi się niezły wariat hamujący silnikiem :lol:
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mikka »

Jak dla mnie auto ma 3 irytujace funkcje, ktore mozna aktualizacja softwaru prosto rozwiazac:

- autohold, pamiec ustawiania
- profil kierowcy, pamiec ustawienia
- automatyczne wlaczenie swiatel mijania nie tylko gdz sie robi ciemna ale takze jak pada deszcz. Sensor deszczu jest, wiec sygnal na sterownik musi wchodzic. Wystarcz przeprogramowac.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

A profil kierowcy nie jest przypadkiem przypisany do kluczyka?
rete
Posty: 31
Rejestracja: 16 kwie 2022, 00:08
model samochodu: KIA SORENTO PHEV MK4 PL SPR 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: rete »

kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

od maja 2014 do lutego 2020 wiec sorento trzeciej generacji
borus
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:39
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: borus »

Kupiłem i udało się ustawić wireless android auto przy pomocy carsifi. Działa pięknie - łączy po jakieś minucie od startu.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Do mnie dotarło AA Wireless z Indiegogo.
Łączy się po około 15 sekundach, rewelacja 🙂

Niestety zdarzały się czasami sytuacje, że telefon nie chciał się połączyć. Ale po aktualizacji do wersji 2.0 i potestowaniu różnych ustawień, działa bez zarzutu. Za sporadyczne problemy z łącznością winić muszę raczej telefon Huawei, który usilnie stara się usypiać co tylko może w celu wydłużenia czasu działania na baterii.

Wygoda użytkowania, brak potrzeby ciągłego otwierania schowka i fakt, że telefon w końcu siedzi w kieszeni lub saszetce na pasku... Bezcenne 😊
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Wiadomo już coś na temat zmian w MY23?
Może lepsze światła, normalny keyless (w sensie wszystkie klamki), inny wzór felg etc.?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”