KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

inquis pisze: 30 paź 2022, 14:52 Panowie, wymądrzalem się nt. lusterek obnizajacych sie na wstecznym, bo przerabiałem to w PHEVie PL, natomiast w mojej XLce to nie działa. Nie ma w opcji, trzeba to jakoś zaprogramowac czy kolejna usterka?
It's not a bug. It's a feature 😁

Brak jest pamięci więc lusterka nie mają jak powrócić, po ewentualnym obniżeniu, do poprzedniego ustawienia.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Fuck, jednak fajne są bajery w PL :oops:
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: benio »

Witam. Mam PL ale za chiny nie mogę znaleźć gdzie się on lub off kusterka chromatycznego wstecznego. Czy ktoś z Was wie ?

Wcześniej jeździłem optima gtline i audio w porównaniu z optima to tragedia.

Reszta jak na razie spoko.

Pozdrawiam
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

benio pisze: 01 lis 2022, 21:15 Witam. Mam PL ale za chiny nie mogę znaleźć gdzie się on lub off kusterka chromatycznego wstecznego. Czy ktoś z Was wie ?
Pozdrawiam
IMHO to jest auto i nie ma opcji off.
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: benio »

Soplus pisze: 01 lis 2022, 21:48
benio pisze: 01 lis 2022, 21:15 Witam. Mam PL ale za chiny nie mogę znaleźć gdzie się on lub off kusterka chromatycznego wstecznego. Czy ktoś z Was wie ?
Pozdrawiam
IMHO to jest auto i nie ma opcji off.
Ok thx za info.
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: benio »

Witam.

Kolejne pytanie bo mam zagwozdkę.

1. Szybradach tylko informuję że otwarty i nie zamyka się z czujnika deszczu ani z pilota ?
2. U mnie nie działa otwieranie i zamykanie szyb z pilota u was też tak jest ? W optimie działało pięknie.
3. Czy ktoś potrafi wyoslic jaka jest różnica pomiędzy lane asist a ta kierownica . Zauważyłem że bez tej kierownicy też sam kieruje na właściwy pas więc co daje dodatkowo ta kierowniczka ?
4 w optimie przytrzymanie mode wylanczalo radio tu tak nie jest . Czy u was też ?
5 Czy ktoś z Was wyczaił jak wlaczyc tyłka ten mały led pasek koło przycisku sos beż tych lampek?
6 aktualizacja map z usb dziala ok. Wkoncu nie trzeba jeździć do serwisu.
7 martwiący jest koszt baterii do ecall która trzeba wymieniać co 4 lata ( ponad 400 pln sama bateria) ,do tego pół kokpita trzeba rozebrać bo jest za radiem.
8 Czy da się ustawić żeby autohold wlanczal się za każdym odpaleniem auta ?


Pozdrowienia
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Ad. 3 - kierowniczka utrzymuje auto na srodku pasa, a lane assist chroni przed przekraczaniem linii,
Ad. 8 - nie da się.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: MHZ »

benio pisze: 02 lis 2022, 20:40 Witam.

Kolejne pytanie bo mam zagwozdkę.

1. Szybradach tylko informuję że otwarty i nie zamyka się z czujnika deszczu ani z pilota ?
2. U mnie nie działa otwieranie i zamykanie szyb z pilota u was też tak jest ? W optimie działało pięknie.
3. Czy ktoś potrafi wyoslic jaka jest różnica pomiędzy lane asist a ta kierownica . Zauważyłem że bez tej kierownicy też sam kieruje na właściwy pas więc co daje dodatkowo ta kierowniczka ?
4 w optimie przytrzymanie mode wylanczalo radio tu tak nie jest . Czy u was też ?
5 Czy ktoś z Was wyczaił jak wlaczyc tyłka ten mały led pasek koło przycisku sos beż tych lampek?
6 aktualizacja map z usb dziala ok. Wkoncu nie trzeba jeździć do serwisu.
7 martwiący jest koszt baterii do ecall która trzeba wymieniać co 4 lata ( ponad 400 pln sama bateria) ,do tego pół kokpita trzeba rozebrać bo jest za radiem.
8 Czy da się ustawić żeby autohold wlanczal się za każdym odpaleniem auta ?


Pozdrowienia
Umiem odpowiedziec tylko na pytanie nr 8. Autohold trzeba wlaczac po kazdym uruchomieniu silnika, nie da sie tego aktywowac na stale. W Hondzie Civic X gen. jest tak samo autohold za kazdym razem. Ja za to mam problem troche w druga strone - po kazdym uruchomieniu silnika musze dezaktywowac LKA, denerwuje mnie ten system, a nie da sie go trwale dezaktywowac jak np. w Toyocie Yaris. :)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

raku pisze: 30 paź 2022, 15:42
inquis pisze: 30 paź 2022, 14:52 Panowie, wymądrzalem się nt. lusterek obnizajacych sie na wstecznym, bo przerabiałem to w PHEVie PL, natomiast w mojej XLce to nie działa. Nie ma w opcji, trzeba to jakoś zaprogramowac czy kolejna usterka?
It's not a bug. It's a feature 😁

Brak jest pamięci więc lusterka nie mają jak powrócić, po ewentualnym obniżeniu, do poprzedniego ustawienia.
Oj nie wiem czy pamięć jest konieczna do tego. Miałem samochody gdzie prawe lusterko się obniżało przy cofaniu a nie było pamięci, bodajże w Golfie 7 czy Opel Zafira tak było.
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

benio pisze: 02 lis 2022, 20:40 Witam.

Kolejne pytanie bo mam zagwozdkę.

1. Szybradach tylko informuję że otwarty i nie zamyka się z czujnika deszczu ani z pilota ?
2. U mnie nie działa otwieranie i zamykanie szyb z pilota u was też tak jest ? W optimie działało pięknie.
3. Czy ktoś potrafi wyoslic jaka jest różnica pomiędzy lane asist a ta kierownica . Zauważyłem że bez tej kierownicy też sam kieruje na właściwy pas więc co daje dodatkowo ta kierowniczka ?
4 w optimie przytrzymanie mode wylanczalo radio tu tak nie jest . Czy u was też ?
5 Czy ktoś z Was wyczaił jak wlaczyc tyłka ten mały led pasek koło przycisku sos beż tych lampek?
6 aktualizacja map z usb dziala ok. Wkoncu nie trzeba jeździć do serwisu.
7 martwiący jest koszt baterii do ecall która trzeba wymieniać co 4 lata ( ponad 400 pln sama bateria) ,do tego pół kokpita trzeba rozebrać bo jest za radiem.
8 Czy da się ustawić żeby autohold wlanczal się za każdym odpaleniem auta ?


Pozdrowienia
1. Nie da się.
2. U mnie tak samo.
8. Nie da się.

IMHO to wszystko można w fabryce zaprogramować (oprócz czujnika deszczu, którego nie ma). W tej swoejej śmiesznej apce KIA by mogła to dać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”