Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

forum użytkowników modelu Ceed
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: kon »

W teorii masz rację, ale chyba jest jeszcze coś o czym nie wiemy. Bo w praktyce jednak zmiana kompletu kół często wymaga zresetowania systemu.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: marcinek82 »

W kolach na 100% niema zadnego czujnika, a nawet jesli kola bylyby mniejsze ale jednakowe to tez auto niema prawa tego zauwazyc. Przeciez Ceed to nie prom kosmiczny zeby mogl zauwazyc ze kola ma inne. Przy zmianie na letnie sprawdze jak dlugo pojedzie bez "resetu".
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: prezes_lbn »

marcinek82 pisze: 11 mar 2021, 15:14 W kolach na 100% niema zadnego czujnika, a nawet jesli kola bylyby mniejsze ale jednakowe to tez auto niema prawa tego zauwazyc. Przeciez Ceed to nie prom kosmiczny zeby mogl zauwazyc ze kola ma inne. Przy zmianie na letnie sprawdze jak dlugo pojedzie bez "resetu".
Właśnie w wersji bez czujników zauważył zmianę kół i musiałem resetować.Z letnich 225/45/17 przeszedłem na 205/55/16 zimowe i odrazu po ruszeniu po paruset metrach komunikat nieprawidłowego ciśnienia. Reset i potem wszystko ok. Czujnik ABS mierzy obrót koła i jeśli ilość obrotów zwiększa się lub zmniejsza wtedy mamy komunikat. Za dużo powietrza w w oponie - koło delikatnie zwiększa swój obwód i ilość obrotów na czujniku się nie zgadza. Jak jest powietrza mało koło zmniejsza swój obwód (fakt tylko na dole :D ). Tak samo miałem kiedyś w służbowej octavii z 2015r. - brak czujników, a wyświetlał błędy że brak powietrza w którymś z kół.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: marcinek82 »

Zgadza sie, jesli zmieni sie obwod np. jednego kola. Ale jesli zmienisz 4 kola (wszystkie 4 takie same) to liczba obrotow kazdego kola jest taka sama. Wiec skad auto wie ze kola zostaly zmienione, ze na przejechanie danego dystansu potrzeba wiekszej liczby obrotow kol?
Pozatym w przypadku takiego pomiaru jest pewna granica bledu pomiarowego, wiec tez nie zostanie wykryta roznica cisnienia np. 0,3 bar. Zdaje sie tez nie pokazuje ktorego kola dotyczy nieprawidlowe cisnienie. Mi sie zdazyl komunikat "Sprawdz cisnienie w kolach" (czy jakos tak) w sumie 3x, a po sprawdzeniu cisnienie bylo w kazdym kole prawidlowe, wiec obstawiam ze komunikat spowodowal jakis paproch miedzy czujnikiem a piasta. Mi po zmianie na zimowki 16" (lato 17") nic nie wyskoczylo a reset robilem po kilku kilometrach po zmianie zwyczajnie zapomnialem.
PS ja resetuje zawsze po okresowej kontroli i ew. uzupelnieniu cisnienia.
TadeS
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:18
model samochodu: Kia ceed 1.4 kombi 2015 r.

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: TadeS »

Witam, w moim aucie (kia ceed kombi 1,4 - 2015 r) zapaliła się kontrolka ciśnienia w zasadzie bez przyczyny. Sprawdziłem ciśnienia w oponach- normalne. Dodam, że stało się to w czasie jazdy, nawet nie zauważyłem kiedy, a nie po wymianie opon. Jak to zlikwidować - w tym modelu nie ma przycisku SET. Jeśli ktoś wie niech podpowie mi. Coś mi świta, chyba gdzieś to czytałem, że trzeba napompować opony do 3 barów, a potem upuścić do prawidłowego ciśnienia. Jutro się za to wezmę i sprawdzę, czy tak jest.
TadeS
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:18
model samochodu: Kia ceed 1.4 kombi 2015 r.

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: TadeS »

A jeszcze mam pytanie, jaka jest żywotność baterii w czujnikach ciśnienia w kołach i co potem jak bateria wysiądzie. Czy ona jest wymienialna? Czy trzeba kupić nowe czujniki?
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: saron22 »

Bateria ma trwałość ok 7 lat i nie jest wymienna. Wymienia się czujnik razem z baterią.
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: Alexowy321 »

TadeS pisze: 21 lis 2022, 21:11 Witam, w moim aucie (kia ceed kombi 1,4 - 2015 r) zapaliła się kontrolka ciśnienia w zasadzie bez przyczyny. Sprawdziłem ciśnienia w oponach- normalne. Dodam, że stało się to w czasie jazdy, nawet nie zauważyłem kiedy, a nie po wymianie opon. Jak to zlikwidować - w tym modelu nie ma przycisku SET. Jeśli ktoś wie niech podpowie mi. Coś mi świta, chyba gdzieś to czytałem, że trzeba napompować opony do 3 barów, a potem upuścić do prawidłowego ciśnienia. Jutro się za to wezmę i sprawdzę, czy tak jest.
Miałem taką sytuację w SW 1.4 2017r najpierw LP wyskoczył na drugi dzień LT potem PT i za każdym razem ciśnienie było dobre. Kontrolka zgasła po napompowaniu do ponad 2.7 i upuszczeniu do 2.2 nie czekałem na PP tylko odrazy zrobiłem tak jak z resztą i finalnie nie pokazało w ostatnim kole. Więc może i tak jest jak mówisz. Auto mam od 2 lat 2 komplety kół, lato na alu zima na stalowych w org z czujnikami a błąd wyszedł jakieś 2 miesiące temu na letnich.

Edit.
Tutaj ktoś napisał że dopompowanie i upuszczenie pomaga

http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?t=7402&p=187693
TadeS
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:18
model samochodu: Kia ceed 1.4 kombi 2015 r.

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: TadeS »

Napompowałem opony do 3 barów przy włączonym zapłonie. I już zauważyłem, że kontrolka ciśnienia zgasła. Więc upuściłem powietrze do odpowiedniego ciśnienia i na razie jest ok. Zobaczymy jak będzie po dłuższej jeździe, bo na razie przejechałem od stacji do domu jakieś 500 m. Czyli metoda ta się sprawdziła.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: Lunar GT »

Widać czasem trzeba czujniki rozruszać ja się zasiedzą w jednym miejscu, ruch to zdrowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”