Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

forum użytkowników modelu Ceed
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: Sid »

Jak w temacie. Jak to się robi przyciskiem? Tłumaczył gość przy odbiorze, ale w tych emocjach :D nie doszło do mnie :roll:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: kon »

Odbiór nowego samochodu to zawsze emocje i czasem człowiekowi coś umknie, dlatego właśnie sprzedawca daje też instrukcję obsługi, żeby można sobie było na spokojnie kiedyś do niej sięgnąć w potrzebie.
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: Sid »

Jakby tak fajnie było, to by forum trzeba było zamknąć.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
kot_feliks
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, 10:41
model samochodu: kia ceed

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: kot_feliks »

Przytrzymujesz przez kilka sekund przycisk "set" po lewej stronie od kierownicy ;)

Natomiast jeśli masz to z ABSu (a patrząc po roczniku, to tak zapewne jest), to u mnie ten "czujnik" wariował już chyba z 3x (a auto odebrane na początku 12.2020):
- po wymianie opon na zimowe -> sprawdzone na stacji, były dopompowane jak najbardziej poprawnie i równo;
- podczas dłuższej trasy -> zatrzymałem się na stacji sprawdzić opony - znowu - wszystko ok;
- ostatnio podczas jazdy po mieście -> jw. - po sprawdzeniu znowuż okazało się, że wszystko jest ok;

Tak więc nie wiem, czy akurat to coś w tym aucie cokolwiek daje, bo jest to chyba jedyny z systemów, który w moim przypadku wprowadza więcej zamieszania, niż jest z niego pożytku ;)

Ktoś ma jakiś pomysł, czemu to tak wariuje? Ciśnienie w oponach za każdym razem okazywało się ok.
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: Sid »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: kon »

kot_feliks pisze: 01 mar 2021, 01:16 ...
Natomiast jeśli masz to z ABSu (a patrząc po roczniku, to tak zapewne jest), to u mnie ten "czujnik" wariował już chyba z 3x (a auto odebrane na początku 12.2020):
- po wymianie opon na zimowe -> sprawdzone na stacji, były dopompowane jak najbardziej poprawnie i równo;
- podczas dłuższej trasy -> zatrzymałem się na stacji sprawdzić opony - znowu - wszystko ok;
- ostatnio podczas jazdy po mieście -> jw. - po sprawdzeniu znowuż okazało się, że wszystko jest ok;
...
Przy wymianie opon, system jak najbardziej ma prawo wywalić ostrzeżenie. Zmienia się przecież średnica kół. Chyba że ktoś ma idealnie takie same letnie i zimówki, co do milimetra.

Piszesz, że pomimo dobrego ciśnienia też zdarza się, że system wyświetli błąd - a masz skalibrowany (zresetowany) system na tym dobrym ciśnieniu?
Wyrównaj ciśnienie w oponach, pojeździj troszkę i wtedy zresetuj system przyciskiem. Tylko nie po jeździe w upalny dzień autostradą, bo wtedy ciśnienie w oponach szybko rośnie.
kot_feliks
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, 10:41
model samochodu: kia ceed

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: kot_feliks »

Tak, mam zresetowany system przy nowym ciśnieniu ;)

W skrócie:
- wymiana opon na zimowe - system świeci na żółto -> sprawdziłem ciśnienie -> zresetowałem - jest ok;
- mijają ok. 2 tygodnie -> system znowu świeci na żółto -> jadę na stację sprawdzić ciśnienie -> ok -> zresetowałem;
- mijają kolejne ok. 2 tygodnie -> analogiczna sytuacja ;)

Więc poza pierwszym przypadkiem, gdzie faktycznie po wymianie opon mógł się świecić na żółto, to w kolejnych przypadkach jest imho coś nie tak :) Chyba, że on wyczuwa jakieś mikroskopijne różnice, których nie wyczuwa kompresor na stacji ;)
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: Maxx »

Cześć, podepnę się:

Mam Ceeda z 2019 roku gdzie pomiar ciśnienia odbywa się za pomocą osobnych czujników w kołach. Czy posiadając drugi zestaaw kół również muszę posiadać czujniki czy mogę aktywować pomiar poprzez ESP ?
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 160
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: KaReS »

Jeśli pomiar masz za pośrednictwem zestawu czujników TPMS to w drugim zestawie kół też powinieneś zainstalować czujniki jeśli nadal chcesz mieć odczyt ciśnienia. Z tego co pamiętam można maksymalnie 8 czujników przydzielić do jednego pojazdu. Każdy następny wymaga usunięcia IP.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia ceed 1.4 t-gdi 2020. Reset czujnika ciśnienia opon.

Post autor: marcinek82 »

kon pisze: 02 mar 2021, 07:56 Przy wymianie opon, system jak najbardziej ma prawo wywalić ostrzeżenie. Zmienia się przecież średnica kół.
Owszem, ale tylko jesli NIE zmienisz wszystkich kol. Jesli zmienisz wszystkie kola (zakladajac ze na nowe), to srednice beda mialy taka sama i zadnego bledu nie bedzie. Oczywiscie jesli nabijesz w kazdym kole takie samo cisnienie. Kontrola przez ABS odbywa sie przez pomiar predkosci obrotowej kol. Wiec jesli kola beda sie obracaly z taka sama predkoscia, to nawet jesli zalozysz wszystkie kola 2 rozmiary mniejsze i z takim samym cisnieniem, to nie wywali bledu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”