Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

forum użytkowników modelu Ceed
Fabcio
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2021, 10:37
model samochodu: Kia Ceed

Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

Post autor: Fabcio »

Nie wiem czy ktoś miał taki przypadek czy nie ale opisze moją półroczną walkę z systemami bezpieczeństwa . Głównie chodzi o LKA - asystenta pasa ruchu i innych związanych z kamerą . Samoczynnie wyłączał się na system w naszym 2 latku, który błędnie informował kierowce o aktywnych systemach oraz nie działał prawidłowo .
Proponuje zwrócić sobie uwagę na to bo nic nie jest tak jak się wydaje w momencie zaistnienia usterki .

Objawy : raz na jakiś czas po wejściu do auta i odpaleniu zauważaliśmy BRAK BIAŁEJ KONTROLKI ASYSTENTA

W naszym przypadku zdarzało się to raz na 1000-1500 km . Wchodzisz uruchamiasz i widzisz nie ma kontrolki , wchodzi w ustawienia patrzysz : system aktywny, dziwne ale ok . Myślisz pewnie trzeba załączyć ręcznie żeby pokazała się kontrolka :) naciskasz przycisk kontrolka zapala się , wchodzi w ustawienia a tu ryba ... system nie aktywny . Jedziesz nic nie działa , obojętnie czy włączysz ręcznie czy nie, dopiero w ustawieniach kompa jak włączysz ponownie system dochodzi do siebie . Aso walczy dalej już 6 miesiąc ostatnio wymienili kamere na nową, wcześniej moduł, oprogramowanie, kontrole styków i innych cudów.
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

Post autor: Sid »

A ja zaraz po odpaleniu wyłączam asystenta. Mi akurat przeszkadza on w jeździe. Może dlatego, że nigdy z takimi "pomocnikami" nie jeździłem?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

Post autor: tomanek »

U mnie to samo. Denerwują mnie bardzo te korekty kierownicą. Tez to od razu wyłączam. Ale system działa prawidłowo.
Fabcio
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2021, 10:37
model samochodu: Kia Ceed

Re: Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

Post autor: Fabcio »

Ja też wceśniej jakoś na to uwagi nie zwracałem :) Bo auto nie zgłasza żadnego błędu gdy wystąpi taka usterka , nawet po podpięci kompa . Skoro masz coś włączone to ma działać heheh Na temat samego działania systemu LKA FCA i innych cudów się nie wypowiadam . My wyłapaliśmy to przypadkiem .
Problem rozwiązuje też wyłączenia auta .
Imadloreki
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2023, 13:13
model samochodu: Ceed III

Re: Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

Post autor: Imadloreki »

Mam od niedawna podobny problem - sporadycznie ale jest.
Czy udało się rozwiązać problem w serwisie?
Jakieś wnioski, sugestie co do ścieżki postępowania przy naprawie?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 610
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ku przestrodze systemy LKA i inne cuda problem z kamerą

Post autor: Tolinek »

Na https://www.nhtsa.gov/ widziałem re-call na LKA z powodu wadliwej kamery. Zimne luty czy coś. Już nie pamiętam. Mieli z tym problemy od 2014 roku. Oczywiście możemy pomarzyć o tego typu wsparciu ale usterkę podobną do swojej może znajdziesz. Będzie czym pomachać przed nosem w Aso.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”