Pakiet serwisowy - ma to sens?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: JQZ »

Jak już pisałem, przymierzam się dopiero do zakupu. Będzie to moje pierwsze w życiu nowe auto, które będę musiał serwisować w ASO (leasing). Byłem już w kilku salonach, i przy każdej kalkulacji sprzedawca bardzo namawiał mnie na dorzucenie pakietu serwisowego, ale jako argument potrafił podać tylko tyle, że będę mieć stałą cenę. I tyle. Czy więc się opłaca?
Auto chcę brać na 4 lata, planuję robić nim między 15 a 20 kkm rocznie.
Niestety nie znalazłem ceny pakietu dla silnika 1.6 T-GDI 160 KM, ale podejrzewam, że będzie to jakieś 2500 zł. W cenniku widzę natomiast dziwny zapis: pakiet na 4 lata lub 60 000 km. Czyli co? Jak przez 3 lata zrobię 60 000 to przeglądu po 4 roku nie będzie?
Jako zalety piszą: pełna historia obsługi serwisowej. No ale płacąc oddzielnie za każdy przegląd mam to samo. Gwarancja ceny: aż tak mogą się zmienić?
W pakiecie są przeglądy co 24 mies lub 30 000 km - jak to czytać? To są max 2 przeglądy, czy jak zrobię 30 000 km w miesiąc to co miesiąc w ramach pakietu przysługuje mi przegląd? No chyba nie ... Do tego wymiana oleju co rok lub co 15 000 - podobnie, jak to jest liczone?
Ile w ogóle kosztują takie przeglądy jakbym miał nie wykupywać tego pakietu i czy przy pakiecie nie dopłacam za nic?
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: KaReS »

Mam to wykupione i wygląda to tak:
koszt przeglądu olejowego, który z tego pakietu jest robiony co 12 miesięcy lub co 15k km to około 500PLN, więc suma wynosi 2k PLN, bo w ramach pakietu są 4 takie przeglądy.
Do tego dochodzi koszt przeglądów tzw dużych, które są co 2 lata lub co 30k km. Nie wiem ile one kosztują, bo jeszcze nie robiłem.
W sumie moim zdaniem, koszt pakietu to w przybliżeniu koszt serwisów przy aktualnych stawkach. Więc jeśli stawki się nie zmienią to sumarycznie wyjdzie podobnie z pakietem czy bez.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: dj-doc »

Ja nie brałem tego pakietu.
Koszt małego serwisu to około 470 zł, koszt dużego około 1300 zł. Dodatkowo, można obniżyć koszty przyjeżdżając z własnym olejem.
Ceny w ASO nie są takie same i potrafią się różnić nawet o kilkadziesiąt złotych. Jeśli masz kilka ASO wokół siebie zawsze warto zadzwonić i zapytać o cenę. Dodatkowo na starcie zamrażasz kasę, którą możesz przeznaczyć np. na zakup opon zimowych.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: JQZ »

Czyli wniosek taki - nie ma tam żadnych rabatów z tytułu tego, że zapłacę z góry. Gdyby to były np 4 przeglądy w cenie 3 to bym widział sens. A tak faktycznie, wykładanie kasy z góry mija się z celem.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: kon »

Jedyny sens to rozłożenie sobie kosztów serwisu w racie leasingowej, oraz to że masz to w cenie samochodu a więc jest to dla ciebie 100%koszt. A nie tak jak faktura za serwis samochodu, gdzie możesz zaliczyć w koszty 75% z zapłaconej kwoty.
(dla użytku mieszanego).
Niewielka różnica
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: JQZ »

kon pisze: 12 lut 2021, 22:49 masz to w cenie samochodu a więc jest to dla ciebie 100%koszt. A nie tak jak faktura za serwis samochodu, gdzie możesz zaliczyć w koszty 75% z zapłaconej kwoty.
(dla użytku mieszanego).
Niewielka różnica
O! I to jest konkret.
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: patyk »

JQZ pisze: 12 lut 2021, 08:20 W cenniku widzę natomiast dziwny zapis: pakiet na 4 lata lub 60 000 km. Czyli co? Jak przez 3 lata zrobię 60 000 to przeglądu po 4 roku nie będzie?
No nie będzie, bo już wyjedziesz limit wcześniej.
Gwarancja ceny: aż tak mogą się zmienić?
Ja zakładam, że inflacja będzie większa niż mniejsza. Dlatego wolałem taki pakiet wziąć.
W pakiecie są przeglądy co 24 mies lub 30 000 km - jak to czytać? To są max 2 przeglądy, czy jak zrobię 30 000 km w miesiąc to co miesiąc w ramach pakietu przysługuje mi przegląd? No chyba nie ... Do tego wymiana oleju co rok lub co 15 000 - podobnie, jak to jest liczone?
W sumie masz 2 wymiany oleju i 2 przeglądy, naprzemiennie, tj. najpierw wymiana oleju, potem przegląd, potem znowu wymiana, potem przegląd. Między tymi operacjami jest 15 tys km przebiegu, no chyba, że nie wyjeździsz tych kilometrów, to i tak po 12 miesiącach musisz wpaść.
Jeśli robisz 15 tys km w 3 miesiące, to cały pakiet wystarczy Ci i tak na 60 tys km, czyli rok, a nie 4. :)
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: JQZ »

patyk pisze: 15 lut 2021, 03:08 W sumie masz 2 wymiany oleju i 2 przeglądy, naprzemiennie, tj. najpierw wymiana oleju, potem przegląd, potem znowu wymiana, potem przegląd. Między tymi operacjami jest 15 tys km przebiegu, no chyba, że nie wyjeździsz tych kilometrów, to i tak po 12 miesiącach musisz wpaść.
Jeśli robisz 15 tys km w 3 miesiące, to cały pakiet wystarczy Ci i tak na 60 tys km, czyli rok, a nie 4. :)
I wszystko jasne. Będę w salonie to policzę jak to kosztowo wychodzi
AlbertoEin
Posty: 10
Rejestracja: 06 lip 2021, 11:54

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: AlbertoEin »

Na stronie KIA Eforia z Warszawy znalazłem taki opis pakietu serwisowego:

Pakiety przeglądów
Twoje korzyści

+W trakcie ważności pakietu przeglądów nie poniesiesz żadnych standardowych kosztów związanych z obsługą okresową pojazdu.
+Masz pewność stałych kosztów przeglądów - nawet jeśli zmieni się cena, nie będzie Cię dotyczyć.
+Program obowiązuje na terenie całej Polski, co oznacza, że możesz dokonać przeglądu w każdym ASO Kia w Polsce.
+Ze względu na regularne serwisowanie w ASO Kia cena odsprzedaży Twojego samochodu będzie wyższa. Dodatkowo, jeśli odsprzedaż pojazdu odbędzie się w trakcie trwania pakietu, kolejny właściciel będzie mógł z niego skorzystać.
+Pakiet może być sfinansowany w ramach umowy leasingowej lub kredytowej.
+Do przeglądów używane są tylko oryginalne części Kia i płyny eksploatacyjne Lotos, co daje Ci pewność jakości użytych materiałów.
+Nie czekaj na samochód w serwisie. W ramach pakietu przysługuje Ci samochód zastępczy za darmo do każdego przeglądu mechanicznego. o tym nikt nie wspominał.


Zawartość pakietów
+Pakiet przeglądów trwa od daty wydania pojazdu przez 4 lata lub do 60 tysięcy kilometrów, w zależności co nastąpi wcześniej.
+W ramach przeglądu olejowego, posiadaczom pakietu przysługuje wymiana oleju na olej Lotos zgodny ze specyfikacją producenta, filtr oleju i uszczelka korka oleju.
+Pakiet przeglądów zawiera wszystkie standardowe czynności bieżącej obsługi pojazdu w ramach przeglądów okresowych. Zakres tych czynności jest określony w instrukcji obsługi samochodu.
+W zależności od rodzaju silnika, poza inspekcją podzespołów wymienionych w karcie przeglądowej - płynu hamulcowego, filtrów powietrza i przeciwpyłkowego, w skład pakietu wchodzą świece zapłonowe (silnik benzynowy) lub filtr paliwa (silnik diesla).
+W skład pakietu wchodzą przeglądy olejowe, przeglądy mechaniczne i przeglądy nadwozia.
+Dodatkowo podczas każdego przeglądu mechanicznego ASO Kia wykona również przegląd nadwozia.
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Pakiet serwisowy - ma to sens?

Post autor: Bartosz »

nie zły skok cenowy za wymianę oleju po dotarciu silnika nowe ceny około 700 zł :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”