Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: mcy »

Fenix pisze: 20 cze 2023, 11:50 jazda tym autem ze skrzynią 7dct w trybie sport jest z dupy.
Przy hamowaniu i zbijaniu biegów przez atomat przy każdym obniżeniu biegu obroty skaczą o ok. 500 (jak dodawanie gazu bez biegu)
co jest bez sensu i mocno wkurzające.
Jeździłem już automatem i tego w innych markach nie było, w xceed to jakiś dramat
Najgorzej, ze te międzygazy są nawet jak się redukuje z manetki w normalnym trybie :/
O ile jestem w stanie to zrozumieć przy ostrzejszej jeździe i na mocnych dohamowaniach to przy toczeniu się jest dramat. Choć znalazłem zalety tego rozwiązania, jak dojeżdżasz dohamowujesz na drodze do rowerzysty to na pewno Cie usłyszy.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fenix »

mcy pisze: 20 cze 2023, 20:34
Fenix pisze: 20 cze 2023, 11:50 jazda tym autem ze skrzynią 7dct w trybie sport jest z dupy.
Przy hamowaniu i zbijaniu biegów przez atomat przy każdym obniżeniu biegu obroty skaczą o ok. 500 (jak dodawanie gazu bez biegu)
co jest bez sensu i mocno wkurzające.
Jeździłem już automatem i tego w innych markach nie było, w xceed to jakiś dramat
Najgorzej, ze te międzygazy są nawet jak się redukuje z manetki w normalnym trybie :/
O ile jestem w stanie to zrozumieć przy ostrzejszej jeździe i na mocnych dohamowaniach to przy toczeniu się jest dramat. Choć znalazłem zalety tego rozwiązania, jak dojeżdżasz dohamowujesz na drodze do rowerzysty to na pewno Cie usłyszy.
Tylko niektórzy patrzą jak na idiotę co to za jeden co wciska hamulec razem z gazem...
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Deepsea »

Ludziom nie dogodzisz… jeżdżą w trybie sport i dziwią się że skrzynia robi redukcje jak w sportowej skrzyni :lol: to w końcu ma być sport, czy ma sprzęgło oszczędzać? ;)
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fenix »

Deepsea pisze: 22 cze 2023, 22:16 Ludziom nie dogodzisz… jeżdżą w trybie sport i dziwią się że skrzynia robi redukcje jak w sportowej skrzyni :lol: to w końcu ma być sport, czy ma sprzęgło oszczędzać? ;)
Nie wiem czy kiedykolwiek jeździłeś innym autem z automatem w trybie sport, ja jeździłem dwoma i czegoś takiego nie było, po prostu tu jest gówniana skrzynia z gównianym oprogramowaniem.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Deepsea »

Jeździłem ;) owszem, inne zachowują się inaczej, bo w większości są na hydro, a tam takiego efektu nie uzyskasz. Jeździłeś kiedyś autem z sportową skrzynią automatyczną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”