Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
AHURAMAZDA
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:04
model samochodu: Kia xceed 1.5 tgdi 160km

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: AHURAMAZDA »

Rabi22 czyli co,ten typ tak ma.To ten w salonie na jeździe próbnej był oszukany.Tak się ludzie naśmiewają z 1.0 3 cylindrów,ale żaden chyba tym autem nie jeździł.To jest przecież petarda przy 1.5 kii.Pewnie przyjdzie czas na wygłuszanie,bo tak się nie da jeździć.Mam często trasy autostradą plus ekspresówką.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Deepsea »

Skoro diesel był super to dlaczego kupiłeś benzynę i to 1.5 gdzie musiałbyś mieć 1.6 żeby sobie to zrekompensować? Ja zawsze się kierowałem zasadą że auto musi mieć poniżej 8 do 100 km/h, zawsze padało na silniki 6 cylindrowe, a kia będzie pierwszym r4, i ciekawy jestem jak wypadnie, ale cudów się nie spodziewam bo obniżyłem sporo poprzeczkę i segment.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: rabi22 »

Z tym wyciszeniem niestety tak, ale Ty zachwycasz się 1.0 w Fordzie Focusie. Ja pojezdziłem kilkaset km 1.5 150 w Fordzie i też hałasuje ten silnik i daleko mu do jakiegoś zrywu. Więcej ryczał niż przyspieszał w automacie Od razu zrezgnowałem z Forda. O wiele lepsze wrażenia z Leona 1.4 TSi, VW Troc 1.5 TSI Dsg. Ciszej i żwawiej. XCeed niezle się zbiera ale DSG lepiej troszkę działa wg mojej opinii. Japońce Mazda Honda też bardzo słabo wyciszone. Golf 7.5 Highline fajnie wyciszony, Kia Sportage IV GT tez miło przyjemnie przy 160. W TRocu też ciszej przy od 120. I to naprawdę różnicę słychać.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: rabi22 »

Deepsea pisze: 14 mar 2022, 21:39 Skoro diesel był super to dlaczego kupiłeś benzynę i to 1.5 gdzie musiałbyś mieć 1.6 żeby sobie to zrekompensować? Ja zawsze się kierowałem zasadą że auto musi mieć poniżej 8 do 100 km/h, zawsze padało na silniki 6 cylindrowe, a kia będzie pierwszym r4, i ciekawy jestem jak wypadnie, ale cudów się nie spodziewam bo obniżyłem sporo poprzeczkę i segment.
Diesel miał zaletę wysoki moment i niższe spalanie, ale nie czas już na diesla i jeszcze przy małych przebiegach i mieście. Tylko kłopoty z DPF To byłby strzał w kolano. Silnik 1.5 jest w takim samochodzie idealnym połaczeniem ekonomiki i osiągów do sprawnej jazdy. Gpf NIE POWODUJE TAKICH PROBLEMÓW JAK dpf. Przy 10zł/litr paliwa nawet najtwardsi fani mocy wymiękną szybko. Oczywiście większość z nich będzie ściemniać jak zawsze ze spokoooo. Żaden problem Nie po to kupili .... Ale 12l/100km w mieście to da niezłą kwotę.
AHURAMAZDA
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:04
model samochodu: Kia xceed 1.5 tgdi 160km

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: AHURAMAZDA »

Rabi22,dziękuję. Poczekam jeszcze co inni powiedzą,podpowiedzą.Nie chcę mi się wierzyć że w dzisiejszych czasach tak może być.Stary opel Kadett 1.3 ojca był cichszy.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: rabi22 »

Ci którym to naprawdę bardzo przeszkadza to wyciszają w firmach albo samodzielnie. Jeżeli robisz większość tras dalekich to też Ciebie to czeka. I to lepiej od razu rób Nie masz co czekać. Ciszej nie będzie. Ludzie piszą że zmieniają opony na drugiego sortu w porównaniu do Conti Premium 6 i słyszą że jest różnica. Na mnie to nie zrobiło wrażenia niestety. Ale może sprawdz jakiś innym egzemplarz na innych oponach samodzielnie. Będziesz wiedział czy to dla Ciebie ok.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Proszę wytłumaczcie mi o co Wam chodzi , Wy jeździcie z założonym stetoskopem ? Przecież w tym aucie jest naprawdę cicho
AHURAMAZDA
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:04
model samochodu: Kia xceed 1.5 tgdi 160km

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: AHURAMAZDA »

Fred.x.Tak jak wspomniałem,miałem auto w stosunku do kia xceed mega ciche przy prędkościach 100-140.Zwróciłem się z tematem bo zaczyna mi to doskwierać.Jeździsz takim powyżej 100km/ h i masz cicho.Jeśli tak to albo nie jeździłeś cichszymi albo masz już wygłuszone albo coś z moim jest nie tak.Nawet zadałem mojej kobiecie pytanie,a jest na bakier z autami czy nie uważa że jest głośne i jednoznacznie stwierdziła że jest.To jest dla mnie wiarygodna opinia,nie spodziewałem się takiej odpowiedzi myśląc że to ze mną jest coś nie haloo.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Miałem różne auta , premium też i mówię po raz kolejny , KIA jest dobrze wyciszona , jedynie co można się przyczepić to tylne nadkola
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: adam12116 »

nie jeździłem 1.5 ale za to mam 1.6 od 4 miesięcy i tu naprawdę mocy nie brakuje, trzeba było brać 1.6 :D Co do głośności to przesiadłem się z civic 9 1.8 142"kunie" rocznik 2014, w xceed chyba trochę głośniej przy 140 (silnik cichszy bo perzy 140 jeśli dobrze pamiętam civic dochodził do 4tyś/obr i wył okrutnie i w zasadzie słabo jechał) ale szum powietrza chyba bardziej słychać w xceed. W civicu było dużo wycia silnika a mało jechania szczególnie jak samochód zapakowany na jakiś wyjazd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”