Xceed a konkurenci

forum użytkowników modelu Kia XCeed
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

Czy ktoś porównywal? Rozwazal za i przeciw? Może za rok, półtora będę zmieniał suzuki s cross (bo jak kupowałem venga była za mala, sportage za duża, a Niro tylko hybryda). Bo jak Waszym zdaniem xceed wypada na tle mazdy cx30, captura II (urósł i bliżej mu do xceeda niz stonica), puga 2008, focusa active i pumy. Chyba cenowo xceed stoi niezle.

- czemu wybraliście xceed a nie porównywalne auta np mazde cx30,
- jak podczas oglądania aut, jazd próbnych, negocjacji cenowych wyglądała xceed na tle innych aut?
W sensie ze oglądaliście inne auta, odbywaliscie jazdy próbne różnymi, przedstawiano wam różne oferty.
Może jest tak iż wg cennika xceed wychodzi tanio, inni drogo, ale inni dają rabaty duze
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

Plusem jest tez silnik turbo 4cyl., inni zwykle maja duzo drożej w takiej wersji. Minus dla mnie ze trochę dlugi i trochę niski ten xceed :) Jakie Wasze wrażenia z widocznością i tym czy się wysoko siedzi? Co do silnika 1.0 120 w stonicu jeszcze da rade. Ale w xceed chyba lepiej mocniejszy.
andriu23
Posty: 63
Rejestracja: 01 paź 2019, 04:55
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204KM
było KIA SPORTAGE
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: andriu23 »

Nie rozumiem dlaczego piszesz że długi, praktycznie jak każdy hatchback. Że niski też nie bardzo wiem o co chodzi. Jeżeli chodzi o prześwit to jest moim zdaniem super, żaden krawężnik mu nie straszny. Co do miejsca/wysokości w kabinie to też jest Oki. Przy moich 184cm wzrostu nie narzekam, fotel mam na maxa na dół bo tak lubię
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

A ja lubię wysoko siedzieć. I boje się że xceed to polcrossover jak stonic. Wyższe siedzenie to lepsza widoczność nierzadko. Ze dlugi to tez gorzej z parkowaniem. Inne auta z wymienionych często maja 425 cm a ten 440. Ze wyższe auto to czasem większy bagażnik. A xceed ma 150 cm gdy inne często 160 cm. Dochodzi kwestia wizualna aczkolwiek xceed mi się bardzo podoba.
andriu23
Posty: 63
Rejestracja: 01 paź 2019, 04:55
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204KM
było KIA SPORTAGE
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: andriu23 »

Jak dla mnie to x jest w stu procentach wystarczający. Wnętrze nie jest ciasne, fotel biorę na max do dołu bo tak lubie, na maxa do góry pewnie też bym dał rady. Bagażnik jest zadziwiająco duży dzięki opuszczanej podłodze (wchodzi 8 worków po 25kg ekogroszku) Jak dla mnie bardziej pakowny jak w proceedzie. A jeżeli chodzi o długość, to podajesz różnicę 15cm, czy to aż tak dużo?! Wcześniej jeździłem kombiakami to dla mnie jest łatwiej x manewrować
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: dj-doc »

StonicScross pisze: 23 gru 2020, 12:39 Czy ktoś porównywal? Rozwazal za i przeciw? Może za rok, półtora będę zmieniał suzuki s cross (bo jak kupowałem venga była za mala, sportage za duża, a Niro tylko hybryda). Bo jak Waszym zdaniem xceed wypada na tle mazdy cx30, captura II (urósł i bliżej mu do xceeda niz stonica), puga 2008, focusa active i pumy. Chyba cenowo xceed stoi niezle.
Witam.
Nie rozumiem sensu zadawania takiego pytania teraz. Piszesz: "Może za rok, półtora będę zmieniał...". Przepraszam, ale ja nie wiem jak będzie wyglądał rynek samochodowy za rok czy półtorej, jakie pojawią się nowe modele, jak będą wyglądać aktualne modele po ewentualnym liftingu, jakie pojemności silników będą dostępne, a może rynek opanują hybrydy lub elektryki?.
Ty wiesz?
Myślę, że takie pytanie powinno paść najwcześniej na pół roku przed planowanym kupnem. Na chwilę obecną XCeed jest stosunkowo nowym modelem i nikt z jego użytkowników nie jest wstanie powiedzieć jak będzie się sprawował w dłuższej perspektywie. Zauważ, że od nowego roku w cenniku nie ma już dość popularnego teraz silnika 1.4 a co będzie za rok?
Tyle tytułem wstępu.
Jednak abyś nie uważał, że stać mnie tylko na krytykę odpowiem na twoje pytanie.
Ja wybierałem auto spośród wielu marek. Do ostatniego starcia stanął XCeed i Ford Focus Active. Wygrał XCeed swoim nowatorskim wyglądem, czterocylindrowym silnikiem, dość bogatym wyposazeniem. Zarówno ja jak i moja Żona chwalimy sobie to auto za prześwit, wygodne wnętrze. Nie uważam, aby do jazdy po mieście XCeed był za duży (miałem 4.5 metrowe kombi i też dawałem radę zaparkować i to bez kamery cofania, która w X ułatwia bardzo parkowanie) . Mam 182 cm wzrostu, podnoszę sobie fotel do góry i jeszcze mam luz nad głową a widoczność jest bardzo dobra.
Podsumowując.
Ja w tej chwili śmiało mogę polecić ci XCeed'a.
Ty wróć z tym pytaniem za rok, wtedy będzie ono zasadne.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

Za rok to się aż tak nie zmieni. Może będzie trochę więcej używanych aut ale produkowanych trochę dłużej np Seat ateca, Opel Grandland. Może też szybciej jednak się zdecyduje na zmianę. Wyszła wyprzedaż Kii w tym Xceed. Xceed 1.4 140 M ale z 18"-kami, pakietem jakimś itp.plus rabat na grupy zawodowe wyszlaby jakieś 84, za s cross 4letni gdybym dostal 52... A jak s cross 5 letni za rok będzie warty 45, a xceed taki jak chce 90 :D
Poza tym xceed to jednak widzę że taki peugeot 2508 :) czy capturo-kadjar.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

Poza tym jeśli nie zrozumieliście do czego zmierzam - a może pytam np.w takim kontekście ze "peugeot nawet z rabatem 10k okazal sie drozszy" itp. Czy ze oglądałem to i to w związku z tym wersja L w Xceed była jedyna opcja poniżej 100k porównując z wyposażeniem w innych autach. Czy aż tak się polityka różnych firm zmieni przez rok?
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

Widzę że pokasowano moje dyskusje, może i dobrze. No znalazłem tylko 1 temat jednak o konkurentach tj. Kia a VW. Na 111 tematów.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Xceed a konkurenci

Post autor: StonicScross »

Sorry jeszcze o cx30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”