Zabezpieczenia antykradzieżowe

forum użytkowników Kia Stinger
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: jerac.lego »

Pół dnia na komisariacie, 2-3 miesiące czekania na wypłatę odszkodowania, szansa że go jednak znajdą i wtedy kaplica (bo będzie kompletnie rozwalony), droższe ubezpieczenie na następny rok - jeśli miałeś już jakąś szkodę w tym roku to wpadasz w stawkę 160% albo lepiej.

Dla mnie to wystarczające powody żeby sobie zrobić jakieś zabezpieczenie dodatkowe.
A procedura startowa stingera i tak jest długa na tyle że jeszcze jedna czynność przy starcie samochodu to nie jest żadna trudność.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: lukasmasdes »

Właściciel nie ponosi winy za kradzież, więc czemu miałby tracić zniżki? Zniżki są przyznawane za bezszkodową jazdę. W przypadku kradzieży nie traci się zniżek.

Też uważam, że szkoda czasu na te wszystkie zabezpieczenia, które później tylko plączą się przy kluczyku. Lepiej kupić sobie GAP i nie przejmować się takimi rzeczami. Ja wykupiłem sobie GAP i jeśli ktoś ukradłby mi samochód nie robiłbym z tego powodu tragedii, w szczególności jeśli stałoby się to w drugim, lub kolejnym roku.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: Niko123 »

Jeśli masz jedno auto w rodzinie , za nim kupisz nowe lub dostaniesz kasę mina miesiące, czekasz 3 miesiące na kasę i potem 4 na stingera a nikt ci nie da za darmo auto zastępcze na tyle czasu ;)
Ja bym musiał rowerem 30 km dziennie albo 2 autobusami :roll: :lol:
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: kon »

lukasmasdes pisze: 13 sty 2021, 17:33 Właściciel nie ponosi winy za kradzież, więc czemu miałby tracić zniżki? Zniżki są przyznawane za bezszkodową jazdę. W przypadku kradzieży nie traci się zniżek.
Znizki są za bezszkodowość.
Jesli likwidujesz szkodę z AC (np kradzież) to stracisz cześć zniżek na AC. Proste.
Kradzież to też szkoda.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: jerac.lego »

Tak, analogicznie jak mi w maździe strzeliła szyba przednia - bógwie od czego, może jakieś naprężenia - też nie była moja wina, a straciłem część zniżek. Ubezpieczenie z 2k na 3.5k skoczyło...

Ciekaw jestem tylko czy skala szkody ma znaczenie. W sensie, czy za szybę jest mniejsza utrata zniżek niż za kradzież?
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: jurass »

kon pisze: 13 sty 2021, 19:31 Jesli likwidujesz szkodę z AC (np kradzież) to stracisz cześć zniżek na AC. Proste.
Tak, jeśli masz gówniane ubezpieczenie. Niektóre towarzystwa mają opcję ochrony zniżek. Oraz opcję wymiany szyby.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: kon »

Ochrona zniżek to po prostu opcja która można sobie dokupić. Ale działa tylko w ramach jednego ubezpieczyciela.
A ubezpieczenie szyby najczęściej pozwala na naprawę jedynie na zamienniku.
Także nie jest jakiś szał.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: lukasmasdes »

Kradzież nie ma wpływu na utratę zniżek. Tak są skonstruowane wszystkie ubezpieczenia AC.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: jurass »

kon pisze: 14 sty 2021, 05:28 Ochrona zniżek to po prostu opcja która można sobie dokupić. Ale działa tylko w ramach jednego ubezpieczyciela.
A ubezpieczenie szyby najczęściej pozwala na naprawę jedynie na zamienniku.
Także nie jest jakiś szał.
Dzięki za wytłumaczenie co to jest, bo nie wiedziałem. :lol: Super sprawa. Mam obie opcje wykupione i z szyby na pewno skorzystam niebawem, bo za stówę chroni mnie to przed wybuleniem 3 tysi, albo stratą zniżek skutkującą tym samym na kilka lat. Z AC na razie nie musiałem korzystać, ale mam taką możliwość jakby co. Więc szał zdecydowanie. 8-)
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
D14
Posty: 25
Rejestracja: 02 wrz 2020, 00:11
model samochodu: Stinger 2.0 GT Line

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: D14 »

Panowie, a jakbym chciał wsadzić 2 zabezpieczenia? Np omega immo i jakies dodatkowe na odcinanie zapłonu przy próbie uruchomienia silnika? Zadne z nich nie ingeruje w elektronikę auta, więc czy byłyby jakies problemy? Co uważacie? Np omega immo + igla lub omega immo + zabezpiecz auto
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”