Zabezpieczenia antykradzieżowe

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: michal84 »

Pomijając kwestię gwarancji widziałem kiedyś alarm, który wpinało się w CAN a PIN brany jest z przycisków samochodu (z radia/kierownicy/nawiewów - dowolna kombinacja którą można sobie zaprogramować)
Wygodne bo nie trzeba mieć ze sobą dodatkowych pilotów/kart itd.

Nie wiecie która firma to oferuje?
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 134
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: geegles »

To chyba Passata w kombi, bo od przyszłego roku wylatuje z UE Passat sedan i Arteon ;)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: michal84 »

geegles pisze: 11 gru 2020, 07:37 To chyba Passata w kombi, bo od przyszłego roku wylatuje z UE Passat sedan i Arteon ;)
Wewnatrz artykułów o takich nagłówkach, które ostatnio przewinęły się przez media pisane była informacja, że pastuch wypada w USA, a w eu będzie nowa generacja :)
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 134
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: geegles »

Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: Sin28 »

michal84 pisze: 10 gru 2020, 13:39 Pomijając kwestię gwarancji widziałem kiedyś alarm, który wpinało się w CAN a PIN brany jest z przycisków samochodu (z radia/kierownicy/nawiewów - dowolna kombinacja którą można sobie zaprogramować)
Wygodne bo nie trzeba mieć ze sobą dodatkowych pilotów/kart itd.

Nie wiecie która firma to oferuje?
Ja właśnie chciałem zalozyc odcinanie zaplonu - fachowiec powiedział mi (poza Aso - firma zajmująca się głównie elektronika samochodowa ) ze znana juz im jest metodę na "game boy" i kradną juz tak wszystkie auta japońskie, koreanskie itd. W naszym aucie przez elektronikę ( i wlasnie mozliwosc odpalenia z urzadzenia) tradycyjne odcinanie zaplonu nie ma sensu. Auto da się zabezpieczyć przez podpięcie do can urządzeniem które będzie dostawało sygnal na pozwolenie odpalenia silnika z pastylki lub komórki (kodowany bluetooth). 1700 zl. To chyba coś jak ta Omega o której wspominacie (o ile nie to samo)
wegi
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 14:58
model samochodu: KIA

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: wegi »

U mojego dealera, po zapytaniu o Omegę, dostałem informację o tym, że montują "Immobilizer QA-IMMO z kartą identyfikacyjną QX-TAG"
Pod tym linkiem ulotka. Cena 1500 brutto.
https://drive.google.com/file/d/1fy7Z6M ... sp=sharing

Ma ktoś z Was z tym doświadczenie? Zasada działania zdaje się być zbliżona do omegi?
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: jerac.lego »

Zastanawiam się czy powinniśmy pisać na forum o zabezpieczeniach. Jestem przekonany że nasz złodziej tu (i na grupie na fb) siedzi i wszystko czyta.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: FragStinger »

jerac.lego pisze: 12 gru 2020, 01:05 Zastanawiam się czy powinniśmy pisać na forum o zabezpieczeniach. Jestem przekonany że nasz złodziej tu (i na grupie na fb) siedzi i wszystko czyta.
gwarantuje Ci ze kazdy kto zajmuje sie zawodowo kradziezami samochodow wie o wszystkich nowinkach szybciej niz jakiekolwiek ASO w polsce jest montujace :)
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: GeRRaD »

Też uważam, że nie należy pisać o zabezpieczeniach - zło nie śpi, a nie jest tak że złodzieje wiedzą wszystko o każdym z aut - są specjalizacje :evil:
gblogic
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 11:45

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe

Post autor: gblogic »

A nie lepiej wydać te pieniądze na GAP fakturowy? Za 3 lata to pewnie w okolicy 1500zł a chroni lepiej niż jakiekolwiek zabezpieczenie.

A tak montujecie zabezpieczenia, które często nic nie dają, narażacie się na utratę gwarancji już pomijam to, że kupując tak drogie auto fajnie mieć dostęp bezkluczykowy, a większość zabezpieczeń to albo osobny kluczyk który trzeba kliknąć, albo jakieś ukryte przyciski, albo futerały na kluczyki no komedia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”