Rejestrator jazdy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Blues Brothers »

Do skrzynki bezpieczników, wszystkie kable schowane.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Basti1908 »

Blues Brothers pisze: 19 maja 2022, 08:10 Do skrzynki bezpieczników, wszystkie kable schowane.
Dokladnie tak jak pisze Blues Brothers.
Wszystko pieknie wykonane przez ASO. Pieknie tez kosztuje.
Napisalem do Mikavi, zobaczymy co powiedza (w instrukcji sami prosza o kontakt/opinie) ;)
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Pietruszka2393 »

Nie jestem mechanikiem samochodowym ani elektronikiem. Samodzielny montaż kamery Viofo A129 Duo Pro przód + tył z zasilaczem ze skrzynki bezpieczników zajął mi 2 godziny. Nie martwię się o gwarancję, bo jeśli zacznie się coś dziać z elektroniką to demontuję kamerę i oddaję na gwarancji.
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Lunar GT »

Pietruszka2393 pisze: 19 maja 2022, 18:12 Nie jestem mechanikiem samochodowym ani elektronikiem. Samodzielny montaż kamery Viofo A129 Duo Pro przód + tył z zasilaczem ze skrzynki bezpieczników zajął mi 2 godziny. Nie martwię się o gwarancję, bo jeśli zacznie się coś dziać z elektroniką to demontuję kamerę i oddaję na gwarancji.
Otóż to, da się jak się chce.
spcboy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2022, 17:22
model samochodu: Niro

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: spcboy »

Blues Brothers pisze: 19 maja 2022, 08:10 Do skrzynki bezpieczników, wszystkie kable schowane.
pod które bezpieczniki podłączyli się?
grzegosz
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:27
model samochodu: Kia Xceed

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: grzegosz »

@spcboy pierwszy post na trzeciej stronie wątku masz foto.

Od jakiegoś czasu jeżdżę z przednim rejestratorem 70mai a500s pro plus, dziś wziąłem się za tył - dużo łatwiej niż się spodziewałem. Ukrycie kabla z przodu było dużo większym wyzwaniem (przejście między słupkiem i konsolą), ale wszystko udało się ładnie pochować, uszczelki nie odstają, nic się nie tłucze.
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Hornet »

Ma ktoś tylną kamerkę na przyciemnionej szybie zamontowaną? Widać coś w nocy?
Jest w ogóle sens montowania tylnej w takim przypadku?
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Dezet »

1. Czy siatka w ogrzewanej szybie ma wpływ na jakość nagrań z przedniej kamerki?
2. Czy przyklejał może ktoś stopkę kamery do tej dużej plastikowej osłony pod lusterkiem wstecznym?
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Sid »

2. A po co to robić? Wprawdzie to Ceed, ale zobacz, jak to u mnie założyli viewtopic.php?t=9623&start=10
1. Co do pierwszego, to z tyłu siatka nie przeszkadza.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Fancik
Posty: 46
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Fancik »

Witam
Do tej pory używałem samego rejestratora 70mai , ale teraz zakupiłem do kompletu tylną kamerkę i mam do was pytanie bo lepiej spytać zanim coś zepsuję.
Z podłączeniem głównego rejestratora sam sobie poradziłem i chyba z tylną kamerką też dam radę , ale....
Czy plastiki na klapie są tylko na zatrzaskach i czy przy odciąganiu podsufitki w celu przeciągnięcia kabla nie uszkodzę jej. W którym miejscu są ewentualne mocowania . Mam wrażenie ze otwory u góry na kable są dużo dalej w xceed niż w ceed II w którym to już kiedyś robiłem .
A w ogóle to przewód do kamerki tylnej przełożyć dołem czy górą pod uszczelką. jak to wygląda u was.
pozdrawiam Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”