Rejestrator jazdy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Lunar GT »

Brawo Ty, czy kąt widzenia tylnej jest mniejszy czy mi się tylko wydaje?
KarolXceed00
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:29
model samochodu: XCeed 1.5 AT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: KarolXceed00 »

Jest taki sam tylko wydaje mi się ze szyba jakoś robi złudzenie.
QRST
Posty: 104
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: QRST »

KarolXceed00 pisze: 07 maja 2022, 16:36 Jest taki sam tylko wydaje mi się ze szyba jakoś robi złudzenie.
Jak sterujesz tylną kamerą? tzn. jak "zabezpieczasz" ważne nagranie przed nadpisaniem?
KarolXceed00
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:29
model samochodu: XCeed 1.5 AT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: KarolXceed00 »

Glosowo, wystarczy powiedzieć shoot a video. I nagrywa do folderu którego nie nadpisuje. Co ciekawsze wrzuca ostatnia minutę przed powiedzeniem komendy.
QRST
Posty: 104
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: QRST »

KarolXceed00 pisze: 07 maja 2022, 16:57 Glosowo, wystarczy powiedzieć shoot a video. I nagrywa do folderu którego nie nadpisuje. Co ciekawsze wrzuca ostatnia minutę przed powiedzeniem komendy.
Rozumiem, że po tej komendzie obie reagują? Z tego co widzę to są niezależnie zainstalowane i też niezależnie działają?
Dzięki za odpowiedź.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Lunar GT »

QRST pisze: 07 maja 2022, 17:10 są niezależnie zainstalowane i też niezależnie działają?
Może to trochę droższe rozwiązanie, ale ja takie stosuję i polecam.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Lunar GT »

KarolXceed00 pisze: 07 maja 2022, 16:57 Co ciekawsze wrzuca ostatnia minutę przed powiedzeniem komendy.
To raczej standardowe zachowanie wideorejestratorów bo zwykle najważniejsze jest to co było przed zdarzeniem, a nie po nim.
KarolXceed00
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:29
model samochodu: XCeed 1.5 AT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: KarolXceed00 »

QRST pisze: 07 maja 2022, 17:10
KarolXceed00 pisze: 07 maja 2022, 16:57 Glosowo, wystarczy powiedzieć shoot a video. I nagrywa do folderu którego nie nadpisuje. Co ciekawsze wrzuca ostatnia minutę przed powiedzeniem komendy.
Rozumiem, że po tej komendzie obie reagują? Z tego co widzę to są niezależnie zainstalowane i też niezależnie działają?
Dzięki za odpowiedź.
Tak właśnie tak się dzieje ze oba zaczynaja nagrywać awaryjnie, oba to te same wideorejestratory. Jeden na przód mam 64gb na tył 32gb bo uznałem ze z tylu mniej ważnego się dzieje. A w razie draki to i tak ostatnie sekundy czy minuty się liczą. A ja nie z tych co nagrywają kogoś na podwójnej i lecą na komendę.

Za oba rejestratory z jednym modułem parkingowym wyszło 1300 zł. Do tych wideorejestratorow można dokupić czujniki ciśnienia w kołach.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Basti1908 »

Ja podziele sie spostrzezeniami ze swojego zakupu.

Mikavi PQ4 Dual

Jakosc OK.
Plus za tryb parkingowy low-bitrate.

Minus za maksymalna pojemność karty pamięci 128GB. Każda minuta filmu to 148MB nagrania. Przy karcie pamięci z maksymalną pojemnością 128GB pamięci wystarczy na 896 minut nagrań, przy czym obie kamery nagrywają jednocześnie oddzielne filmiki, także czas ten skraca się do 448 minut, czyli niecałych 7,5 godziny.
Kiepsko, jeśli zostawiamy samochód na noc, albo nawet na dwie noce. Tryb low-bitrate powinien nagrywać w niższej jakości, a nie w takiej samej jak normalny tryb.
Nie jestem w 100% zadowolony, bo sama kamera to koszt 849PLN + montaż w ASO Katowice 500PLN.
No i brakuje mi takiej funkcji, o ktorej wspomina QRST, zeby glosowo aktywowac nagrywanie.

Gdybym wiedział wcześniej to, co sam napisałem wyżej, nie dokonałbym ponownie tego zakupu. Moze komus sie przyda ;)
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: krisbe »

Po montażu w ASO gdzie podpięte jest zasilanie kamery?
Centralnie w port usb na środku, czy wpinają to w mniej widocznym miejscu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”