Zwiększenie mocy

forum użytkowników modelu ProCeed
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Konan »

Nie tracisz gwarancji hahahaha. Podaj to ma piśmie od KMP ze zastosujesz coś takiego i gwarancja na cały układ napędowy będzie to uwierzą wszyscy bo poki co tylko Ty w to wierzysz :)
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Stosowałeś tez Pedal box?? I co to znaczy, że nie tracisz gwarancji - przecież do ASO jak masz to podpięte nie pojedziesz???
Posiadam zestaw, PedalBox plus Power Control i według mnie to najlepszy wybór.
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: randri »

Czy power control miałeś też indywidualnie strojony??
Z jakich rejonów jesteś? :)
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Czy power control miałeś też indywidualnie strojony??
Z jakich rejonów jesteś? :)
Nie miałem strojonego. Strojenie na hamowni to tylko dodatkowe ustawienia, które możesz sam włączyć. Każdy box posiada już mapę pod dany model. Dodatkowo strojenie na hamowni w przypadku ProCeed da Ci max 2-4HP więcej niż standardowo. Dla mnie przyrost i tak jest już duży i bez dodatkowego strojenia.

Jestem z Krakowa.

Ale jeśli zastanawiasz się nad PedalBoxem lub PowerControl i częściej jeździsz po mieście ewentualnie drogach poza miejskich to według mnie lepiej wybrać PedalBoxa.
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: vladi »

@Dikson - a podzielisz się wykresem z hamowni? "niutonki" robią wrażenie.

ze spalaniem myślę, że po podpięciu boxa jest przekłamanie. Na chłopski rozum - komputer liczy spalanie jako ilość paliwa podawaną przez wtryski zgodnie z tym jak sam im zada tą operację. Box zamienia sygnał z komputera na własny zwiększając dawki, przez co komputer pokazuje mniej. Jak to jest realnie na dystrybutorze odczuwalne?
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

ze spalaniem myślę, że po podpięciu boxa jest przekłamanie. Na chłopski rozum - komputer liczy spalanie jako ilość paliwa podawaną przez wtryski zgodnie z tym jak sam im zada tą operację. Box zamienia sygnał z komputera na własny zwiększając dawki, przez co komputer pokazuje mniej. Jak to jest realnie na dystrybutorze odczuwalne?
Nie sądze żeby tu było przekłamanie, przynajmnej u siebie widzę, że oszczędności są głównie na trybie ECO i Dynamic. W SPORT spalanie pozostaje bez zmian.
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: hitman047 »

A ja Wam powiem szczerze, że ciesze się iż nie montowałem żadnego boxa (chociaż już się przymierzałem), bo obecnie bym płacił worek złota za wymianę wtrysków na nowe ;) Jest bardzo duża seria wadliwych wtryskiwaczy, wada uwydatnia się szczególnie w mrozy, na zimnym silniku - brak mocy, szarpanie, jakby nie palił na jeden gar. Obecnie mój proceed stoi w aso. Aby uzyskać od gwaranta nowe wtryski aso musiało im wysłać wszystkie logi z pracy silnika- box wyszedł by wtedy na 100% i odmowili by naprawy gwarancyjnej ;) jak się orientowałem to około 13 tysięcy z wymianą ;)
Pozdrawiam
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Nietknięta seria zazwyczaj ma 215-220hp i 300-320Nm wiec bezpieczne 310Nm większość ma w standardzie :)
Tak jeszcze apropos tego, to jest to kompletna bajka... Te samochody mają seryjnie 265 Nm i nie ma opcji żeby w "prezencie" przez fabrykę miały ponad 40 Nm więcej. Ostatnio u Zachara był jeden właściciel ProCeeda i zapytany o moc i moment również zapodał tą bajkę...
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Konan »

A sprawdzałeś? Bo ja tak i wiem ze auta maja gratisy
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

A sprawdzałeś? Bo ja tak i wiem ze auta maja gratisy
Pewnie na kilku hamowniach i na jednej 300Nm na drugiej 250Nm. Każda hamownia ma inną tendencję do pomiarów. Plus dużo zależy od samych parametrów ustawionych przez obsługę. Hamowni używa się do pomiaru różnicy, seryjny, tuning. W Polsce jakoś przyjęło się używać hamowni do sprawdzania wartości seryjnych pojazdów i zakłada się że "hamownia zawsze powie prawdę". Tak, więc nie nastawiałbym się na tak duży bonus od fabryki... A szkoda, bo to raczej miły prezent.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”