Zwiększenie mocy

forum użytkowników modelu ProCeed
Ashanen
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:08

Zwiększenie mocy

Post autor: Ashanen »

Witam,

Czy istnieje możliwość zwiększenia mocy bez utraty gwarancji? Widziałem po internetach że bezpiecznie można do nawet 310 Nm urwać, bo skrzynia wytrzyma. Wie ktoś coś na ten temat? Chodzi mi przez wykonanie usługi przez autoryzowany serwis
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Kobil »

Jeśli chodzi o 1.6 to są auta z mocą podniesioną na 230hp,370Nm i jeżdżą z 7DCT. Nietknięta seria zazwyczaj ma 215-220hp i 300-320Nm wiec bezpieczne 310Nm większość ma w standardzie :) Co do utraty gwarancji to tylko Box i usuwanie go przed wizytą w ASO.
Ashanen
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:08

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Ashanen »

Dziękuję za odpowiedź, a jak z osiągami, dużo lepsze?

Gdzie można taką modyfikację zrobic :)?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: gisio »

Kobil pisze: 11 lis 2020, 09:00 Co do utraty gwarancji to tylko Box i usuwanie go przed wizytą w ASO.
Rozumiem, że to kwestia wychowania w kierunku okłamywania każdego na każdym kroku? Jeżeli kogoś nie stać na auto z satysfakcjonującą go mocą i kombinuje to niech będzie na tyle uczciwy, żeby wziąć na klatę konsekwencje swoich działań.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Kobil »

gisio pisze: 11 lis 2020, 13:01
Kobil pisze: 11 lis 2020, 09:00 Co do utraty gwarancji to tylko Box i usuwanie go przed wizytą w ASO.
Rozumiem, że to kwestia wychowania w kierunku okłamywania każdego na każdym kroku? Jeżeli kogoś nie stać na auto z satysfakcjonującą go mocą i kombinuje to niech będzie na tyle uczciwy, żeby wziąć na klatę konsekwencje swoich działań.
Po co zaraz takie emocje? Przecież ja nikogo nie nakłaniam ani też osobiście nie popieram takich działań. To tylko odpowiedź na zadane pytanie.
Fajnie by było gdyby ASO tak samo brało na klatę naprawianie usterek skoro sprzedali auto a wiemy jak to później jest :(

Opowiadając na pytanie gdzie to zrobić to znam tylko jedno miejsce - https://strefatuningu.pl/
Co do osiągów to niestety nie miałem okazji takiego auta przetestować.
Ashanen
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:08

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Ashanen »

Dziękuję za te wszystkie informacje. Popierdam także, że emocje lepiej trzymać na wodzy :) W piątek jadę na jazdę testową i zapytam jeszcze dealera czy są jakieś legalne sposoby na podniesienie mocy. Co ciekawe nie wiem czy będę w ogóle tego potrzebował :)

Patrząc na wyniki przedstawione czyli 230 koni i z 370 Nm, to myślę, że zejście poniżej 1s tego co deklaruje KIA jest możliwe tj. 6.2,-6.3
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: Kobil »

Myślę że warunkach idealniej przyczepności osiągnięcie 6,5 jest realne ale tylko ze szperą lub jakimiś super oponami. Już teraz niektórym udaje się wykręcić 6,9 ale te auta maja ogromny problem z trakcją i nawet w serii ciężko przenoszą moc na asfalt. Bez szpery cudów nie będzie.
piomic
Posty: 55
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:53
model samochodu: ProCeed
Lokalizacja: Kielce

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: piomic »

Na suchym po płaskim z fabryczną oponą 7,0 bez problemu (mierzone Torque podpiętym do OBD), tylko trzeba z czuciem gaz dociskać żeby prawe przednie nie tupało.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: KaReS »

W poprzednim Ceed używałem przez wiele lat boxa tej firmy: https://powerchip.vtechtuning.eu/index.php
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: randri »

Jakie wnioski - spostrzeżenia??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”