Zwiększenie mocy

forum użytkowników modelu ProCeed
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: vladi »

@kon - przy strojeniu tuner powiedział mi, że turbina w tej cytrynie ma jeszcze ze 40% zapasu, problemem tak małego uzysku są wtryskiwacze i dalsze podkręcenie wiązałoby się z ich wymianą, a co za tym idzie pewnie również z wymianą pompy paliwa przed CommonRailem, a w konsekwencji i pewnie dalej do zrobienia intercooler by był na bardziej wydajny... Furka ma natomiast już 10 lat więc inwestować aż tak bardzo w nią nie chcę, zwłaszcza, że po tuningu bardzo żwawo się zbiera :)

@KaReS - to żeś mi zapodał ćwieka... podłączenie wydaje się banalne, można by to nawet na parkingu przed ASO przy przeglądzie wyjąć ;) po południu przekręcę do swoich tunerów i zapytam co sądzą o takich boxach (podeślę im linka) i czy potrafią to oprogramować, żeby faktycznie customową mapę zrobić. Byłoby pysznie :)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: kon »

Wielkoseryjnej samochody to zbiór kompromisów, wspólne części w ramach jakiejś rodziny itp.
Żadna nowość.
A rezerwy też się pozostawia, żeby po stu, dwustu czy trzystu tysiącach silnik jakoś działał, gdy już nie będzie w idealnym stanie i potrzebne będą większe korekty.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Wielkoseryjnej samochody to zbiór kompromisów, wspólne części w ramach jakiejś rodziny itp.
Żadna nowość.
A rezerwy też się pozostawia, żeby po stu, dwustu czy trzystu tysiącach silnik jakoś działał, gdy już nie będzie w idealnym stanie i potrzebne będą większe korekty.
Widzę, że raczej ogarniasz temat to wyjaśnij mi jedną rzecz. Jak to jest z tym zużyciem silnika w przypadku Power Boxa, czy faktycznie silnika będzie się dużo szybciej zużywać? W moim przypadku po zamontowaniu Power Control zużycie paliwa spadło, więc na chłopski rozum silnik mniej się wysila. Jestem w stanie dużo szybciej przyśpieszyć do zadanej prędkości a później jechać sobie spokojnie.

Pytam ponieważ wciąż się waham, czy sprzęt sobie zostawić, czy oddać. Z jednej strony wrażenia z jazdy są dużo lepsze, ale z drugiej...
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: randri »

Polecam poczytać ten wątek o DTE System i kilka uwag na temat v-tech box.
https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... f=12&t=357
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Polecam poczytać ten wątek o DTE System i kilka uwag na temat v-tech box.
https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... f=12&t=357
Opinie o DTE są raczej pozytywne, ale to już wiem, że wrażenia z jazdy są dużo lepsze. Druga sprawa z tego co czytałem w tym temacie to Kodiaq jest fabrycznie sporo zdławiony. Nie wiem po co producent dławi samochody. Nie pisze w temacie zbyt wiele o usterkach itp.
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: randri »

Ciekawe jest również to, że w skodzie serwis wie - może wykryć, że był stosowany box power control i podobno pedal box oraz, że box v-tech nie można/nie ma opcji dostrojenia do konkretnego silnika bo fizycznie box v-tech nie otrzymuje informacji z czujnika wału- obroty silnika itd.
Ciekawe jak jest w ASO kia, czy też to wykrywają??
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Ciekawe jest również to, że w skodzie serwis wie - może wykryć, że był stosowany box power control i podobno pedal box oraz, że box v-tech nie można/nie ma opcji dostrojenia do konkretnego silnika bo fizycznie box v-tech nie otrzymuje informacji z czujnika wału- obroty silnika itd.
Ciekawe jak jest w ASO kia, czy też to wykrywają??
Hmm z tego co czytam to są to informacje nie potwierdzone raczej ktoś coś słyszał, że ktoś stracił tą mega gwarancje ;). Sporo ludzi montuje Power Control w BMW i nie dokopałem się do informacji żeby w ASO coś wykryli.

Pojeżdżę jeszcze trochę, sprawdzę jak z elastycznością na autostradzie. Gwarancja na silnik podzespoły silnika to chyba 2 lata?
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: randri »

Strona 16 wspomnianego wątku o DTE System - wyraźnie jest o tym, że ASO Skody te modyfikacje wykrywa. Co do KIa to gwarancja na silnik i skrzynię jest 7 lat lub 150 000 km :).
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: dejmieno »

Strona 16 wspomnianego wątku o DTE System - wyraźnie jest o tym, że ASO Skody te modyfikacje wykrywa. Co do KIa to gwarancja na silnik i skrzynię jest 7 lat lub 150 000 km :).
Nadal jest to, że ktoś coś gdzieś usłyszał a z drugiej strony są ludzie co jeżdżą już z tym kilka lat i nigdy nie mieli problemów z gwarancją.
Przy poprzedniej wizycie w ASO podpytałem, mechanika w serwisie, czy jeżdżą do nich samochody z Power Boxami i mi powiedział, że oni akurat olewają ten temat, ale jeśli miałbym jechać do innego serwisu to lepiej wymontować.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Zwiększenie mocy

Post autor: zarathos »

Nikt nie szuka boxów i ich stosowania jeżeli nic się nie dzieje. Ale jeżeli silnik klęknie i będziesz chciał skorzystać z gwarancji to zapomnij. Każdy serwis jest w stanie coś takiego wykryć. Już 20 lat temu się dało wykryć takie ingerencje wg zapisów w ECU. Kolega daaawno temu stracił gwarancję na Alfę 147 bo miał box i jak silnik padł to ASO bez problemu sprawdziło, że parametry pracy wykraczały regularnie poza limity fabryczne.

Pewnie, możesz się sądzić że to nie ty tylko awaria systemu ale nie liczyłbym na szczęście. Nie wiem jak wygląda serwisówka w KIA, ale komputer diagnostyczny może pokazać niewłaściwe parametry pracy silnika nawet przy zwykłym teście na przeglądzie. Bo ściągnie dane z ECU i porówna z parametrami granicznymi jakie powinny być. I będzie alarm. A czy ASO ci powie że coś znalazło czy tylko odnotuje to w swoim systemie to inna sprawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”