Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: shider »

Do kompletu dorzucam jeszcze bagażnik i schowek:
20220823_160750.jpg
20220823_160828.jpg

Mam też pytanie do osób, które już wymieniały wcześniej oświetlenie wewnątrz. Czy u was również przy odpalaniu silnika lampki w kabinie mrugną i dopiero gasną? Przy otwieraniu i zamykaniu samochodu przejście jest płynne. Przy odpalaniu z kolei widać chwilowy zanik prądu zanim lampka zgaśnie.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Deepsea »

U mnie nic nie mruga. Ale ja kupiłem zestaw za ćwiartkę z tej ceny chinoli, a na na tablicę lamy z Hyundaia.
Coś mi się wydaje, że te żarówki do tablicy to tak średnio homologowane i ktoś może się czepić :(
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: shider »

Niestety z tego co się orientowałem lampki z Hyundaia, o których mówisz pasują tylko do Xceed i Kombi. Do Hatchbacka i Proceeda już nie, więc ilość opcji trochę się kurczy. Jasność oświetlenia tablicy wygląda dokladnie tak jak na zwykłych żarówkach. Nie ma efektu oświetlania całego podłoża z tyłu czy oślepiania jak przy źle dobranych ledach. Jedyna zauważalna różnica to barwa światła czyli to o co głównie chodzi.

Poza tym nie jestem przekonany czy te lampki od Tucsona posiadają prawdziwą homologacje czy po prostu chińczyk wyprodukował je z ładnym znaczkiem E. Biorąc pod uwagę jak mocno świecą raczej jest to "homologacja". Takie same chińskie produkty można teoretycznie znaleźć dla HB i Proceeda ale raczej one przykują uwagę policjanta niż oswietlenie o właściwej sile.

Zdałem się tutaj mimo wszystko na to co zatwierdziła do montażu Kia.
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: wercc »

shider pisze: 23 sie 2022, 17:40 Dzisiaj dotarł do mnie "oficjalny" zestaw z https://sklep.szic.pl/pl/p/Zestaw-zarow ... jnej-/2257


Przy okazji chciałem podzielić się doświadczeniami z montażu:

1) oświetlenie tablicy w HB - zmienia się banalnie - wystarczy osłonę lampki pchnąć w lewo lub prawo ręką i uda się wyciągnąć
2) oświetlenie bagażnika - wychodzi ciężko i żarówka niestety rozgrzana bo nie da się jej zgasić - użyłem plastikowego narzędzia do otwierania telefonów
3) oświetlenie schowka - również wychodzi dosyć ciężko - również użyłem plastikowego narzędzia
4) oświetlenie pod osłonami przeciwsłonecznymi - wychodzi banalnie, nowe żarówki wchodzą ciężko - trochę za długie
5) oświetlenie centralne z tyłu - wychodzi ciężko i trzeba delikatnie podważać wskazane w instrukcji miejsca - ja użyłem płaskiego metalowego sztywnego narzędzia do otwierania telefonów
6) oświetlenie dla kierowcy i pasażera - dla mnie koszmar - nie udało mi się według instrukcji, złamałem jedno plastikowe narzędzie więc wyjąłem cały panel zgodnie z tym filmem dla i30 - https://www.youtube.com/watch?v=xCoMNqOs8lY i to już było banalne, wystarczy krzyżak

Wielkie dzięki, super pomocny post
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: wercc »

shider pisze: 23 sie 2022, 17:40 Dzisiaj dotarł do mnie "oficjalny" zestaw z https://sklep.szic.pl/pl/p/Zestaw-zarow ... jnej-/2257


Przy okazji chciałem podzielić się doświadczeniami z montażu:

1) oświetlenie tablicy w HB - zmienia się banalnie - wystarczy osłonę lampki pchnąć w lewo lub prawo ręką i uda się wyciągnąć
2) oświetlenie bagażnika - wychodzi ciężko i żarówka niestety rozgrzana bo nie da się jej zgasić - użyłem plastikowego narzędzia do otwierania telefonów
3) oświetlenie schowka - również wychodzi dosyć ciężko - również użyłem plastikowego narzędzia
4) oświetlenie pod osłonami przeciwsłonecznymi - wychodzi banalnie, nowe żarówki wchodzą ciężko - trochę za długie
5) oświetlenie centralne z tyłu - wychodzi ciężko i trzeba delikatnie podważać wskazane w instrukcji miejsca - ja użyłem płaskiego metalowego sztywnego narzędzia do otwierania telefonów
6) oświetlenie dla kierowcy i pasażera - dla mnie koszmar - nie udało mi się według instrukcji, złamałem jedno plastikowe narzędzie więc wyjąłem cały panel zgodnie z tym filmem dla i30 - https://www.youtube.com/watch?v=xCoMNqOs8lY i to już było banalne, wystarczy krzyżak
Jestem w trakcie wymiany i mam niestety pytanie o Ad 1. oświetlenie tablicy. U mnie niestety nie jest banalnie, nie mogę odkręcić śrubek, które są przykręcone. Żaden śrubokręt nie daje rady, śrubki są bardzo miękkie i po prostu się wyrabiają, ale nie chcą się odkręcać. Jak sobie poradziłeś?
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: krgorny »

SW ma klosze przykręcane, a w hatchbacku klosz jest na wcisk. Niestety musiałby się wypowiedzieć ktoś z SW, albo może z xceedem.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: shider »

wercc pisze: 09 wrz 2022, 10:00 ...

Jak sobie poradziłeś?
Ad.1 tak jak zaznaczyłem odnosi się niestety tylko do HB i Proceed. Tak jak już pisał @krgorny w SW i X jest śrubka więc niestety musi się wypowiedzieć ktoś z taką wersją nadwozia.
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: wercc »

Po wielu podejściach udało się odkręcić, ale śrubki są już w masakrycznym stanie. Niestety nie udało mi się wymienić, po wyjęciu "klosza", nie mogłem go wysunąć na tyle żeby udało się go zdemontować i wyjąć w celu wymiany żarówki. Nie chciałem nic szarpać na siłę, a kabel, czy cokolwiek to trzyma jest bardzo krótkie.

Albo coś źle robię, albo w SW jest to trudniejsze.. No nic, może jeszcze podejdę do tematu, albo jednak podjadę do kogoś kto to ogarnia. Jak ktoś już wymieniał w SW prośba o wasze doświadczenia.

Z kolei wszystko w środku poszło bardzo sprawnie tak jak na instrukcji, lekkie podważanie elementów. Tylko ta cholerna tablica..
Matikes
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2022, 16:10
model samochodu: Kia ceed 2019

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Matikes »

Witam takie pytanko wymieniał ktoś może żarówki do doświetlania zakrętów, ponieważ mam tam zarowki zwykle i tak trochę dziwnie to wygalda że wszędzie led a tam zwykle? Pytanie jak się mam dobrać do tej zarowki.
Pozdrawiam
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: marcinek82 »

wercc pisze: 09 wrz 2022, 13:50 Po wielu podejściach udało się odkręcić, ale śrubki są już w masakrycznym stanie. Niestety nie udało mi się wymienić, po wyjęciu "klosza", nie mogłem go wysunąć na tyle żeby udało się go zdemontować i wyjąć w celu wymiany żarówki. Nie chciałem nic szarpać na siłę, a kabel, czy cokolwiek to trzyma jest bardzo krótkie.

Albo coś źle robię, albo w SW jest to trudniejsze. (...) Jak ktoś już wymieniał w SW prośba o wasze doświadczenia.
W Ceed SW niestety musisz miec prawie ze chude palce, inaczej nie odlaczysz zarowki. Jak odkrecisz i wysuniesz lampke, to z tylu gniazdo z zarowka przekrecasz o ok 1/4 obrotu (nie pamietam w ktora strone). Trudniej potem to zmontowac. Uszczelki sa jeszcze "swieze" wiec dodatkowo utrudniaja robote.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”