Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dam9an »

Marcin_1976 pisze: 07 cze 2023, 21:02 W mojej opinii, gdyby patrzeć na osiągi to GT nijak ma się do np Focusa RS, czy Leona Cuprę. Za to wygrywa z nimi wszystkimi ceną i linią auta. Możesz na nie patrzeć i chyba nigdy się nie znudzi.... :D
Dokładnie tak. Procek niestety mocno odstaje od konkurencji z powodu silnika 1.6T. Ewidentnie brak tutaj silnika 2.0T przez co procek nie ma szans konkurowac z grupa VAG


Porownywanie zas procka z silnikiem 1.6T do kilkulitrowych benzyn jest calkowicie bez sensu wiec nie rozumiem tych dyskusji. Kia to nie jest klasa premium i nie zapowiada sie aby nia byla
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

A w jakim celu Proceed 1.6 GT ma z kimkolwiek konkurować. Proceed ma swój określony styl i zajmuje wysokie miejsce w swojej klasie.
Proceed nie jest samochodem premium i nie aspiruje do takiej grupy. Jest natomiast bardzo ładnie zaprojektowany, wykonany z porządnych materiałów i posiada bogate wyposażenie. Są to oceny tych, którzy zajmują się testami zawodowo. I takie oceny są dla mnie miarodajne.
Wszelkie ,,gdybania", ,,poprawki", są wg mnie bezsensowne.
Jeżeli nie jestem przekonany do jakiegoś producenta (np. do Skody, Reno, Citroena, marki włoskiej, Seata), to omijam te samochody szerokim łukiem, nie udowadniając, że to zły samochód albo nic nie wart, albo że ma dużo wad i usterek, ponieważ ktoś te samochody kupuje, jeździ nimi i jest zadowolony.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

Ja też nie lubię Reno. Po co komu Reno jak obok jest Sacramento, :D
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

A po co nam Sacramento na drugiej półkuli, kiedy obok jest Berlin. :D
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dam9an »

ProCee_d56 pisze: 08 cze 2023, 17:28 A w jakim celu Proceed 1.6 GT ma z kimkolwiek konkurować. Proceed ma swój określony styl i zajmuje wysokie miejsce w swojej klasie.
Proceed nie jest samochodem premium i nie aspiruje do takiej grupy. Jest natomiast bardzo ładnie zaprojektowany, wykonany z porządnych materiałów i posiada bogate wyposażenie. Są to oceny tych, którzy zajmują się testami zawodowo. I takie oceny są dla mnie miarodajne.
Wszelkie ,,gdybania", ,,poprawki", są wg mnie bezsensowne.
Jeżeli nie jestem przekonany do jakiegoś producenta (np. do Skody, Reno, Citroena, marki włoskiej, Seata), to omijam te samochody szerokim łukiem, nie udowadniając, że to zły samochód albo nic nie wart, albo że ma dużo wad i usterek, ponieważ ktoś te samochody kupuje, jeździ nimi i jest zadowolony.
A w tych testach dziennikarze aut nie "poprawiaja"? Nie pisza o wadach? Nie porownuja "konkurentow" do siebie? Oczyeiscie ze tak. I kazdy producent wypuszczajac auto bada rynek i szacuje ile sie danego modelu sprzeda, zarobi na nim itp. Mysle ze sie mylisz. I to bardzo w swojej wypowiedzi. A jak jestes taki bezkrytyczny to jestes najlepszym klinetem jakiego firmy moga sobie wyobrazic
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

Jak to mówią - szklanka jest w połowie pusta lub w połowie pełna.
Jest dużo artykułów, w których jest wprost powiedziane, że Proceed 1.6 GT to świetny samochód.
I ja na takich opiniach się opieram, ponieważ zgadzam się z nimi.
Słuchanie - a dlaczego nie dłuższy, dlaczego nie szerszy, dlaczego nie niższy albo wyższy, dlaczego taki silnik, a nie 2.0 albo 2.5, a może 3.0 jest żałosne i niczego nigdy nie wnosi do rzetelnej oceny.
Maniera poprawiania wszystkiego nie odpowiada mi, ponieważ wiem, że wielu ,,poprawiaczy" nie ma pojęcia o tym, co chcieliby poprawić, jak poprawić i dlaczego. I najczęściej psują to, co dobrze funkcjonowało. Tak więc nie przekonuj mnie do swoich ewentualnych ,,poprawek" i teorii, ponieważ tacy jak ja nie są nimi zainteresowani.
Ja to forum traktuję jako pomoc techniczną do rozwiązywania ewentualnych problemów, podpowiedzi techniczne, może jakieś prawne, a nie forum do opowiadania ,,co by było, gdybym to ja skonstruował ten samochód".
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

Ja to forum traktuje jako miejsce do wolnego wyrażenia swojej opinii. Ty chcesz pomocy technicznej. Dlatego w tym temacie stwierdzam, że mój samochód jest bardzo głośny wręcz za głośny na długie wyjazdy co jest winą kreteńskiego układu wydechowego. Jest tak pomimo wyciszenia przeze mnie praktycznie całego samochodu od maski, nadkoli, drzwi, podłogi i bagażnika. Ja mam ten minus posiadania manualnej skrzyni biegów która jest fatalna. Pisałem o tym nie raz, że jest do d. Jest fatalnie zestopniowana co jeszcze bardziej pogłębia hałas. Skrzynia powoduje nadmierne zużycie paliwa. Na wyswietlaczu mam spalanie średnie z prawie 10 tys km w wysokości 9,2 litra. Tego nie da się oszukać. To jest średnia czyli pali 11-13 a czasem 7,5. Zaznaczam mocno że czasem. Białe jest białe a nie szare czy czarne. Mam Proceeda Gt od listopada 2020, przebieg 30 tys i wolno mi się wypowiedzieć
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003, nikt Tobie nie broni wolności słowa i swobodnej wypowiedzi.
Tylko tak zastanów się - kupiłeś samochód tzw. usportowiony czyli w pewnym sensie sportowy.
Nie bądź więc zaskoczony, że Proceed 1.6 GT ma w taki sposób dobraną skrzynię biegów czyli silnik pracuje na wyższych obrotach, że nie jest przeładowany wygłuszeniem czyli jest głośniejszy, że zużywa więcej paliwa mając swoją moc do dyspozycji.
Proceed 1.6 GT z założenia taki ma być i taki jest. Po prostu.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: marlew8707 »

Jeżdzę swoim GT 3 miesiące. W ten weekend zrobiłem 1000 km po austostradach i S-kach. Jeśli chodzi o osiągi i jakość prowadzenia to nie mam uwag. Jeżdzę dość szybko a ani trochę nie odczułem że auto mogłoby być szybsze albo stabilniejsze. Według mnie do takiego użytkowania ten samochód nadaje sie idealnie. Jeśli szukasz auta do miasta, to osobiście nie polecam, do wyścigów spod świateł też nie bo czuć że napęd na czery koła by się przydał. Ja go kupiłem z myśla głównie o trasach i nie żałuje.
tomaszko
Posty: 114
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: tomaszko »

Jestem zdania, że jeżeli ktoś jest z jakiś powodów niezadowolony powinien o tym pisać, szczególnie jeżeli jest to jasno uzasadnione co i dlaczego.
Ten wątek jest do tego stworzony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”