Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

Tak na serio nie rozumiem o co wam chodzi z tym wygłuszeniem.
nikt do niczego nie zmusza ale tak jak pisałem wcześniej, miałem już wcześniej do czynienia z wygłuszonymi autami (prywatnie) i to nie jest żadna fanaberia. Jeżeli można coś poprawić to dlaczego tego nie zrobić?

Tak samo można się odnieść do zmiany wydechu, zawieszenia, itp - jedni to robią inni się dziwią;) jeżeli jest ktoś na to chętny to dlaczego nie.

Najlepiej przejechać się autem i troszkę w nim posiedzieć:):) ale wygłuszonym ;) w sposób profi, gdyż robiąc to samemu może zrobić więcej szkód a efekt finalny będzie nie współmierny do oczekiwania jakie mamy:) - takie rady amatora :)
mors certa hora incerta
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

nikt do niczego nie zmusza ale tak jak pisałem wcześniej, miałem już wcześniej do czynienia z wygłuszonymi autami (prywatnie) i to nie jest żadna fanaberia. Jeżeli można coś poprawić to dlaczego tego nie zrobić?

Tak samo można się odnieść do zmiany wydechu, zawieszenia, itp - jedni to robią inni się dziwią;) jeżeli jest ktoś na to chętny to dlaczego nie.

Najlepiej przejechać się autem i troszkę w nim posiedzieć:):) ale wygłuszonym ;) w sposób profi, gdyż robiąc to samemu może zrobić więcej szkód a efekt finalny będzie nie współmierny do oczekiwania jakie mamy:) - takie rady amatora :)
Tak, jak mówisz, każdy wszystko odczuwa inaczej, dla mnie poziom hałasu w ProCeed jest Ok, ale pewnie po przejechaniu Twoim wygłuszonym musiałbym pewnie i swojego oddać na wygłuszenie....

Ile taka przyjemność kosztuje? Rozumiem, że miałeś Full-Opcje? Uważaj z tym ulepszaniem ProCeeda, żeby później się nie okazało że dopłacając 5 tys. miałbyś mercedesa ;).
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

Tak, jak mówisz, każdy wszystko odczuwa inaczej, dla mnie poziom hałasu w ProCeed jest Ok, ale pewnie po przejechaniu Twoim wygłuszonym musiałbym pewnie i swojego oddać na wygłuszenie....
:shock: :lol: :lol: :lol: dobre
Ile taka przyjemność kosztuje? Rozumiem, że miałeś Full-Opcje? Uważaj z tym ulepszaniem ProCeeda, żeby później się nie okazało że dopłacając 5 tys. miałbyś mercedesa
Uwierz mi, widziałemgołego (czyt. przygotowane do wygłuszenia) mercedesa, gołe audi, gołe bmw i nasz proceed nie ma sie czego wstydzić jeżeli chodzi o firmowe, standardowe wygłuszenie - w niektórych miejscach jest tego więcej niż w tych autach marki premium - nawet sam facet, który mi to robił pokazywał z ciekawości te auta jak wygląda wygłuszenie samochodu wychodzącego z lini produkcyjnej...

Mogę wrzucić fotki jak wygląda standardowe wygłuszenie naszego i jak mam robione w trakcie - dostałem ponad 200 fotek :shock: z ocieplania mojego.

bardzo chwalił wykonanie auta a ilość śrubek np do zamontowania schowka go przeraziła - nie chcę kłamać i nie podam cyfry ale miał całą garść śrubek tylko na schowek.

poza tym gdybym chciał kupić Mietka w takim stopniu doposażonego jak mój to musiałbym zapłacić jakieś 60-90k więcej - w ciągu ostatnich 3 msc. odwiedziłem chyba wszystkie salony w okolicy :twisted: :twisted: bo myślałem, że stać mnie na auto klasy premium (specjalnie podkreślam bo tak jak wspomniałem - w obecnych czasach to księgowy rządzi danym koncernem a nie prezes i to księgowy ma ostatnie zdanie a nie np dział projektowy, technologiczny)... i suma Summarum zostałem przy proceed czego nie żałuję a zostałem dlatego, że oferuje dużo więcej za dużo mniej a jeżdżąc nim nie ma się czego wstydzić

Auto będzie u mnie dłużej niż każde inne dlatego też troszkę doinwestowałem - nie mam na niego żadnego kredytu, itp więc to kolejny argument przemawiający za bo bez sensu parkować w auto, kiedy tak naprawdę masz pożyczone od banku i po 2-4 latach oddajesz ;)

a co do ceny - nie brałem najwyższego pakietu bo nawet facet sam mi odradzał - robił juz kilka proceed'ów i stwierdził, że w zupełności wystarczy pakiet BAZOWY + Premium + drzwi i silnik;) krótko - 6k

;)
mors certa hora incerta
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

Wrzuć fotki jeśli możesz.
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

Żeby nie robić off’a założę nowy wątek;) i tam dodam fotki.;)
mors certa hora incerta
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

Mógłbyś opisać czy i jak zmienił się dźwięk audio JBL po wygłuszeniu drzwi? Czy jakieś pasmo np bas, szczegółowość dźwięku, rozdzielczość - się odczuwalnie zmieniło?
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

Czy koledzy, którzy wygłuszali drzwi w proceed GT z systemem nagłośnieniowym JBL zwróciliście uwagę na markę głośników zainstalowanych ? Głośniki mają
image_17951972_20210225_102745.jpg
image_17951972_20210225_102745.jpg (94.78 KiB) Przejrzano 960 razy
oznaczenie Harman.
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

Przód i tył - jednakowo - plastik fantastik - jeśli chodzi o kosze głośników. Żadnego oznaczenia JBL, pomijając logo na boczkach drzwi.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: KaReS »

JBL jest własnością Harman International Industries, spółki zależnej, należącej do południowokoreańskiej firmy Samsung Electronics.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

JBL jest własnością Harman International Industries, spółki zależnej, należącej do południowokoreańskiej firmy Samsung Electronics.
Dobrze, że napisałeś bo zaraz byłaby afera jak ze ściąganiem w prawo :). Filmiki na Youtube jak użytkownicy samochodów KIA rozbierają drzwi żeby sprawdzić markę głośników itp. Analiza specjalistów, artykuły w internecie o zrozpaczonych użytkownikach, którzy zostali oszukani, pozwy KIA Motors itp. ;) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”